niedziela, 24 września 2017 r.

Puławy

Ekspresówką do mostu w Puławach za trzy lata. Umowa podpisana

Dodano: 30 grudnia 2014, 18:25
Autor: pab

W połowie 2018 roku kierowcy pojadą nową trasą, która połączy drogę S17 z mostem na Wiśle. To tzw. II etap obwodnicy Puław.

We wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi z konsorcjum firm: Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwem Robót Drogowych ze Zwolenia. Umowa warta 233 mln zł przewiduje 34 miesiące na zaprojektowanie i budowę oraz 10 lat gwarancji na wykonane prace.

Cała droga od węzła Kurów Zachód do mostu w Puławach będzie miała 11,8 km długości. Powstanie 10,5 km zupełnie nowej trasy. Na odcinku ok. 1,3 km zostanie dobudowana druga jezdnia do już istniejącej wraz z wiaduktem nad linią kolejową. Inwestycja zakłada budowę m.in.: dwóch węzłów, dwóch skrzyżowań z wjazdami i zjazdami na drogę ekspresową, czterech wiaduktów, trzech mostów w ciągu drogi ekspresowej, przejścia dla zwierząt oraz dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego.

Termin 34 miesięcy na całą inwestycję nie obejmuje przerw w okresie zimowym (od 15 grudnia do 15 marca). - Kierowcy powinni skorzystać z nowej trasy w połowie 2018 roku - informuje Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Do przetargu na zaprojektowanie i budowę dojazdu z S17 do mostu wpłynęło w sumie sześć ofert. Drogowcy wybrali najtańszą. Najdroższa zaoferowana przez konsorcjum, którego liderem były Mosty-Łódź, opiewała na 340 mln zł.

Inwestycja będzie formalnym zakończeniem budowy obwodnicy Puław. I etap obwodnicy wraz z nową przeprawą przez Wisłę został oddany do użytku już w 2008 roku. Od tamtego czasu droga kończy się jednak w okolicy Zakładów Azotowych "Puławy”, nie pełniąc tak naprawdę roli prawdziwej obwodnicy.
madry
GD
pinto
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

madry
madry (31 grudnia 2014 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w koncu

Rozwiń
GD
GD (31 grudnia 2014 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niecałe 12km drogi w trzy i pół roku to chyba jakiś rekord.

Rozwiń
pinto
pinto (31 grudnia 2014 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czy nie jest dziwne, żejest tak duża rozbieżność cenowa 107 mln .Nie mówimy tu przecież o tysiącąch .Wydaje mi się ,że to będzie kolejna inwestycja, na której popłynie kilku podwykonawców.

 To tak jak było z naszym basenem narodowym najwieksza inwestycja w Polsce a wykosiła tyle firm,

które miały na tym zarobić.Tu też kilku będzie płakać lub szukać kasy po sądach

Rozwiń
re
re (30 grudnia 2014 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaraz a co z trasą na Radom? jak to możliwe, że tej drogi nie ma nawet w planach? Gdyby połączyć ekspresówkę DK17 z DK 7 to wtedy można by dopiero mówić o podstawowej sieci dróg ekspresowych w Województwie Lubelskim. Niestety obawiam się, że jeżeli taka trasa międzynarodowa jak DK nr 19 nie jest realnym, że zmieni się w ekspresówkę to i z tą ekspresówką na Radom przyjdzie Nam poczekać całe dziesięciolecia.

Rozwiń
XYZ
XYZ (30 grudnia 2014 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wtedy wyszli niemal na zero, gdyż była to górka cen przed krachem, a umowę podpisywali wcześniej 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!