Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2015 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Nie odśnieżali wiaduktu, bo był w budowie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
42 12 A A

Jest jak na lodowisku. Dlaczego tu nikt nie odśnieża - denerwowali się kierowcy, którzy jeżdżą wiaduktem nad S17, na drodze łączącej lubelskie Choiny z Jakubowicami Konińskimi. Będą odśnieżać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po pierwsze ten wiadukt jest źle zaprojektowany, bo na wjeździe i zjeździe są ostre zakręty. Latem nie ma sprawy. Ale zimą, to jest prawdziwe wyzwanie, bo nikt nie odśnieża tego wiaduktu. Po prostu jest lodowisko. Nawet przy prędkości 20-30 km/h samochody "tańczą” na wiadukcie. Cud, że nie doszło do żadnego wypadku - mówi nasz Czytelnik, który co najmniej dwa razy dziennie musi przejechać tą trasą. - Kierowcy ciężarówek stoją i klną, bo nie mogą podjechać na oblodzony wiadukt. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że droga jest niezwykle ruchliwa. Korzystają z niej mieszkańcy podlubelskich osiedli domków jednorodzinnych, których w tej okolicy jest szczególnie dużo. To jest skandal - dodaje kierowca.

Droga z Choin do Jakubowic jest pod opieką Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie, z siedzibą w Bełżycach. - Wiadukt, o którym mowa należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podobnie jak inne wiadukty na S17 i drogi serwisowe. To nie na nas leży obowiązek odśnieżania tego wiaduktu, ale do lubelskiego oddziału GDDKiA - mówi dyr. Janusz Watras z Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie, z siedzibą w Bełżycach.
O stan zimowego utrzymania feralnego odcinka zapytaliśmy GDDKiA. - Do 31 grudnia formalnie wiadukt był w budowie. Za jego odśnieżanie odpowiadał wykonawca tego odcinka S17, czyli Dragados. Wielokrotnie monitowaliśmy Dragados w tej sprawie. Niestety, bez rezultatu - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Na szczęście sytuacja się zmienia. Jak zapewnia rzecznik GDDKiA, 31 grudnia ten i inne wiadukty nad eskpresówką oraz drogi serwisowe otrzymały pozwolenie na użytkowanie i formalnie zostały przejęte przez GDDKiA.

- Od 1 stycznia za zimowe utrzymanie wiaduktów i dróg serwisowych będzie odpowiada firma AVR, obsługująca ten odcinek S17 - dodaje Krzysztof Nalewajko. Niestety drogowcy z AVR potrzebują kilku dni, aby uporać się zajeżdżoną warstwą lodu i śniegu. Kierowcy muszą zachować ostrożność jadąc po tym wiadukcie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
da / 9 stycznia 2015 o 18:46

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

zawsze znajdzie się jakiś grrzegorz któremu żadne kretyństwo nie wadzi -  nic się nie stało TY ŁOSIU  !!!!

Avatar
lily / 3 stycznia 2015 o 21:08

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

Jasne - tylko, że jak zmroziło tego "banana" to na zjeździe nawet 30 km/h było za szybko i można było wpaść na latarnie, które ktoś tak mądrze wybudował, że jak wpadniesz tam w poślizg to musisz którąś z nich zaliczyć.

Jasne - tylko, że jak zmroziło tego "banana" to na zjeździe nawet 30 km/h było za szybko i można było wpaść na latarnie, które ktoś tak mądrze wybudował, że jak wpadniesz tam w poślizg to musisz którąś z nich zaliczyć.

rozwiń
Avatar
grrzegorz / 2 stycznia 2015 o 11:12

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

Avatar
Orion / 1 stycznia 2015 o 17:52

a dlaczego wiadukt jest w kształcie banana? bo Pan Leńczuk (właściciel Oriona) osoba wpływowa mieszkający w pobliżu  miał kaprys żeby odsunąć od swojej posesji przebieg drogi i teraz będziemy do końca świata jeździć po tym kulasie i wpadać na siebie podczes zimy, jeszcze pytanko do  Pana projektanta co za głupek robi zakręt na wiadukcie który zwykle zimą jest bardziej namarznięty niż droga?????

Tak właśnie ma być,bo pod wiaduktem mam zamiar w przyszłości otworzyć zakład blacharsko-lakierniczy

Tak właśnie ma być,bo pod wiaduktem mam zamiar w przyszłości otworzyć zakład blacharsko-lakierniczy

rozwiń
Avatar
Radny / 1 stycznia 2015 o 17:49

a dlaczego wiadukt jest w kształcie banana? bo Pan Leńczuk (właściciel Oriona) osoba wpływowa mieszkający w pobliżu  miał kaprys żeby odsunąć od swojej posesji przebieg drogi i teraz będziemy do końca świata jeździć po tym kulasie i wpadać na siebie podczes zimy, jeszcze pytanko do  Pana projektanta co za głupek robi zakręt na wiadukcie który zwykle zimą jest bardziej namarznięty niż droga?????

Avatar
mosiek / 1 stycznia 2015 o 17:44

kto zaprojektował takiego banana i dlaczego?????

Avatar
andlat / 1 stycznia 2015 o 17:36

Ten człowiek ma rację- to jest skandal, że nie można było zaprojektować wiaduktu w ciagu dawnej drogi powiatowej. Teraz nie wiadomo po co jadąc od lublina trzeba najpierw skręcić w prawo a za wiaduktem w lewo żeby wrócić na kierunek jazdy.

Avatar
K. / 1 stycznia 2015 o 17:02

Pan Nalewajko jest rzecznikiem prasowym GDDKiA Oddział w Lublinie. Kowal zawinił......?

Proponuję sprawdzić kto za co odpowiada w tej instytucji i nie wyciągać bezsensownych wniosków.

Pana Nalewajko juz dawno powinni zwolnic z zajmowanego stanowiska

Avatar
Roman / 1 stycznia 2015 o 16:40
Pana Nalewajko juz dawno powinni zwolnic z zajmowanego stanowiska
Avatar
semi / 1 stycznia 2015 o 16:36

"skandal i hańba.. i jeszcz ujma - ujma to chyba ze szwedzkiego ?" :D

"To jest skandal – dodaje kierowca."

Słowo "skandal" to ulubiony zwrot Polaków.

youtube.com / watch?v=kGVoOkOHlN8

Avatar
da / 9 stycznia 2015 o 18:46

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

zawsze znajdzie się jakiś grrzegorz któremu żadne kretyństwo nie wadzi -  nic się nie stało TY ŁOSIU  !!!!

Avatar
lily / 3 stycznia 2015 o 21:08

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

Jasne - tylko, że jak zmroziło tego "banana" to na zjeździe nawet 30 km/h było za szybko i można było wpaść na latarnie, które ktoś tak mądrze wybudował, że jak wpadniesz tam w poślizg to musisz którąś z nich zaliczyć.

Jasne - tylko, że jak zmroziło tego "banana" to na zjeździe nawet 30 km/h było za szybko i można było wpaść na latarnie, które ktoś tak mądrze wybudował, że jak wpadniesz tam w poślizg to musisz którąś z nich zaliczyć.

rozwiń
Avatar
grrzegorz / 2 stycznia 2015 o 11:12

już nie przesadzajcie z tym "bananem" i strasznymi zakrętami. Czas się przyzwyczaić, że nie jedzie się jak kiedyś 120 km/h a należy jechać przepisowo np. 70 albo nawet 50 km/h. Skończyła się prosta droga? ojej. czas zwolnić?

Avatar
Orion / 1 stycznia 2015 o 17:52

a dlaczego wiadukt jest w kształcie banana? bo Pan Leńczuk (właściciel Oriona) osoba wpływowa mieszkający w pobliżu  miał kaprys żeby odsunąć od swojej posesji przebieg drogi i teraz będziemy do końca świata jeździć po tym kulasie i wpadać na siebie podczes zimy, jeszcze pytanko do  Pana projektanta co za głupek robi zakręt na wiadukcie który zwykle zimą jest bardziej namarznięty niż droga?????

Tak właśnie ma być,bo pod wiaduktem mam zamiar w przyszłości otworzyć zakład blacharsko-lakierniczy

Tak właśnie ma być,bo pod wiaduktem mam zamiar w przyszłości otworzyć zakład blacharsko-lakierniczy

rozwiń
Avatar
Radny / 1 stycznia 2015 o 17:49

a dlaczego wiadukt jest w kształcie banana? bo Pan Leńczuk (właściciel Oriona) osoba wpływowa mieszkający w pobliżu  miał kaprys żeby odsunąć od swojej posesji przebieg drogi i teraz będziemy do końca świata jeździć po tym kulasie i wpadać na siebie podczes zimy, jeszcze pytanko do  Pana projektanta co za głupek robi zakręt na wiadukcie który zwykle zimą jest bardziej namarznięty niż droga?????

Avatar
mosiek / 1 stycznia 2015 o 17:44

kto zaprojektował takiego banana i dlaczego?????

Avatar
andlat / 1 stycznia 2015 o 17:36

Ten człowiek ma rację- to jest skandal, że nie można było zaprojektować wiaduktu w ciagu dawnej drogi powiatowej. Teraz nie wiadomo po co jadąc od lublina trzeba najpierw skręcić w prawo a za wiaduktem w lewo żeby wrócić na kierunek jazdy.

Avatar
K. / 1 stycznia 2015 o 17:02

Pan Nalewajko jest rzecznikiem prasowym GDDKiA Oddział w Lublinie. Kowal zawinił......?

Proponuję sprawdzić kto za co odpowiada w tej instytucji i nie wyciągać bezsensownych wniosków.

Pana Nalewajko juz dawno powinni zwolnic z zajmowanego stanowiska

Avatar
Roman / 1 stycznia 2015 o 16:40
Pana Nalewajko juz dawno powinni zwolnic z zajmowanego stanowiska
Avatar
semi / 1 stycznia 2015 o 16:36

"skandal i hańba.. i jeszcz ujma - ujma to chyba ze szwedzkiego ?" :D

"To jest skandal – dodaje kierowca."

Słowo "skandal" to ulubiony zwrot Polaków.

youtube.com / watch?v=kGVoOkOHlN8

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 0

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 17 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 2

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.