niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Estakadami wokół Nałęczowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2008, 17:17

Kończą się prace nad koncepcją budowy przyszłej obwodnicy Nałęczowa.

Już wiadomo, że aby ochronić cenne wąwozy wokół uzdrowiskowego miasteczka, drogowcy planują wybudować nawet kilkanaście mostków i estakad. Najdłuższa ma mieć aż 800 metrów.

- Temat obwodnicy powstał już 40 lat temu. Ciężar samochodów przejeżdżających przez Nałęczów z roku na rok jest coraz większy. Stare zabytkowe wille umierają przez ten nasilający się ruch tranzytowy - przekonuje Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa.

Ale to wkrótce ma się zmienić. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie kończy już prace koncepcyjne przyszłej obwodnicy. Droga długości 14,7 km ma się zaczynać od strony Lublina na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 827 prowadzącą w kierunku Wojciechowa. Tutaj powstanie jedno z wielu planowanych rond. Obwodnica ominie miasto od północy. W Cynkowie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie bezkolizyjne. W innych miejscach są również planowane estakady, dzięki którym łatwo uda się pokonać liczne wąwozy leżące wokół uzdrowiska. Jedna z nich ma mieć długość aż 800 metrów.

Ale pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich zastrzegają, że ostateczne rozwiązania będą zależały od kosztów inwestycji oraz warunków związanych z ochroną środowiska na tym terenie. Burmistrz Nałęczowa nie obawia się jednak, że budowa obwodnicy może wzniecić jakieś protesty społeczne, tak jak np. w przypadku obwodnicy Augustowa. - Mieszkańcy byli już informowani o jej trasie i nie zgłaszali żadnych sprzeciwów - mówi Andrzej Ćwiek.

Po zakończeniu prac koncepcyjnych zostanie przygotowany projekt przyszłej obwodnicy. Jak poinformowali nas pracownicy ZDW w Lublinie przewiduje się, że roboty budowlane wykonane zostaną w latach 2011-2012. Wstępny, szacunkowy koszt inwestycji to ok. 73 mln zł.
(pab)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sven
michalza
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sven
sven (6 marca 2009 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak, obwodnica z jednej strony potrzebna, bo tranzytowy ruch ciężarowy wzmógł się jak cholera, z drugiej jednak Nałęczów będzie po prostu omijany przez sporą liczbę turystów. Kuracjusze to nie wszystko, a jakoś nie widać, by zwiększała się atrakcyjność tej miejscowości. Od paru lat stoi to wszystko w miejscu. Szkoda.
Rozwiń
michalza
michalza (5 marca 2009 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
myśle że zrobią i chcę mieszkam w nałęczowie mieszkam w nowym domu odnoga kolejowej ul słoneczna i mam w dzwiach pleksę strasznie sie tłucze gdy jedzie tir pleksa się tłucze mieszkam nie w nim dawno wcześniej na bochotnicy a tam horor w nocy strach czy tir nie wjedzie w dom mówie niedowiarkom że zrobią bo jest nawet przetark pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2008 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAK NAŁĘCZÓW BĘDZIE MIAŁ SZYBCIEJ OBOWDNICĘ, NIŻ STOLICA WOJEWÓDZTWA A WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE PATRZĄC NA ZAPAŁ NASZYCH PSEDUWŁODARZY TO CHYBA RZUCĘ SIĘ DO BYSTRZYCY,CHC,HA!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!