wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

"Fałszowanie dokumentów". Zwolniony nauczyciel oskarża dyrektor szkoły


Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk jest przekonana o tym, że Robert Sosik został zwolniony zgodnie z prawem
Dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk jest przekonana o tym, że Robert Sosik został zwolniony zgodnie z prawem (fot. Radosław Szczęch/Facebook)

O fałszowanie dokumentów i niewypłacenie pieniędzy oskarża dyrektora „Czartoryskiego” w Puławach, nauczyciel Robert Sosik. Beata Trzcińska-Staszczyk wszystkiemu zaprzecza. Sprawę zbada prokuratura

Sosik uczył muzyki w gimnazjum przy I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego. Był jedynym nauczycielem, z którym w tym roku pożegnała się dyrekcja tej (przekształconej we wrześniu w podstawówkę) placówki. Przekonany o tym, że jego zwolnienie było niezgodne z prawem, pozwał swojego byłego pracodawcę. Walczy o przywrócenie do pracy. Sosik domaga się również wypłaty zaległych świadczeń urlopowych.

Dyrektor szkoły, Beata Trzcińska-Staszczyk dostarczyła do sądu dokumenty, które mają podważać roszczenia jej byłego podwładnego, w tym wewnętrzny regulamin nagradzania nauczycieli. Zdaniem nauczyciela, zostały one przez dyrektor szkoły sfałszowane.

– Złożyłem zawiadomienie do prokuratury przeciwko dyrektor. Dotyczy fałszowania dokumentów i posługiwania się nim w sądzie jako dowodem – informuje Robert Sosik.

Fałszerstwo polegać miało na utworzeniu nowego regulaminu wynagradzania i opatrzeniu go podpisami, pieczęciami i wstecznym datowaniem, wskazującym na wrzesień 2011. Dowodem na taki czyn miała być pieczątka z aktualnym numerem NIP, którym szkoła zaczęła posługiwać się dopiero trzy lata później.

Zdaniem dyrekcji winna takiej sytuacji jest nieuwaga jednego z pracowników szkoły, który miał wylać na regulamin wynagradzania jakiś płyn.

– Do tego zalania doszło po tym, gdy szkoła zaczęła używać innego numeru NIP. Żeby ułatwić nauczycielom korzystanie z tego dokumentu, przygotowaliśmy jego nową wersję, używając nowej pieczątki, bo taką się posługiwaliśmy. Mamy zarówno nowy, jak i stary oryginał naszych wewnętrznych regulaminów i to jest do sprawdzenia – tłumaczy dyrektor Trzcińska-Staszczyk.

Ale zdaniem Sosika obydwa regulaminy wynagradzania nauczycieli to fałszywki. – Bo te dokumenty nigdy nie istniały, nikt ich nigdy nie widział – twierdzi były nauczyciel.

Tymczasem dyrekcja szkoły oraz władze stowarzyszenia prowadzącego nową szkołę podstawową przy I LO przekonują, że Sosik mija się z prawdą. – Nawet gdybyśmy nie mieli żadnego regulaminu, to świadczenia, o jakie mu chodzi (1 tys. zł z funduszu świadczeń socjalnych – red.) i tak nie zostałyby mu wypłacone. One nie należą się osobom zatrudnionym poza Kartą Nauczyciela – przekonuje dyrektor.

Innego zdania jest Sosik. – To świadczenie należy się pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę, bez względu na KN – ripostuje.

Zdaniem zwolnionego nauczyciela, zarówno ten poplamiony regulamin, jak i jego nowa wersja to fałszywki spreparowane przez dyrekcję szkoły
Zdaniem zwolnionego nauczyciela, zarówno ten poplamiony regulamin, jak i jego nowa wersja to fałszywki spreparowane przez dyrekcję szkoły (fot. rs)
Użytkownik niezarejestrowany
Obserwator
gość
(85) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2017 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A pozostałe 40?
Rozwiń
Obserwator
Obserwator (1 listopada 2017 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakieś 60% komentarzy to dzieło sosika, to jest merytoryka dyskusji...
Rozwiń
gość
gość (30 października 2017 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chodzi o pieczątkę z 2013 roku tylko o wpis ręczny daty z 2011r w roku 2013.i tu jest fałszerstwo.nie wyszłoby to jednak  na jaw gdyby nie feralna pieczątka
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2017 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PS. Biegły z zakresu poligrafii raz dwa wykryje kiedy wydrukowano "zalany" dokument i kiedy doszło do "przypadkowego zalania". Powodzenia :D
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2017 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli chodzi o to, że na regulaminie z 2011 roku, który złożyła p. Staszczyk w sądzie była pieczątka z 2013? LOL.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (85)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!