Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 marca 2017 r.
19:55

Grupa Azoty Puławy podsumowała ubiegły rok

0 12 A A
Grupa Azoty Puławy
Grupa Azoty Puławy

Ubiegły rok nie był rekordowy pod względem skonsolidowanych przychodów i osiągniętego zysku dla Zakładów Azotowych i całej grupy Puławy. Te pierwsze były niższe od osiągniętych rok wcześniej o pół miliarda złotych. O ponad 170 mln spadł także zysk. Ale przychód na poziomie 3,3 mld złotych za 2016 rok to oczywiście jeden z najlepszych wyników wśród przedsiębiorstw po tej stronie Wisły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem władz puławskiej spółki, spadki są efektem gorszej koniunktury na światowych rynkach nawozów. 

- Biorąc pod uwagę wyraźnie gorszą koniunkturę na rynku nawozowym, która towarzyszyła nam przez cały ubiegły rok, wyniki 2016 roku Grupy Azoty Puławy oceniam pozytywnie. Zarówno drastyczny spadek cen jak i napływ produktów z importu nie przeszkodziły nam w utrzymaniu naszej dotychczasowej, bardzo silnej pozycji na rynku krajowym i rynkach zagranicznych - ocenia Jacek Janiszek, prezes Grupy Azoty "Puławy".

W minionym roku najbardziej dotkliwy był spadek popytu oraz sprzedaży nawozów (segment agro). W związku z tym władze firmy postanowiły zwiększyć produkcję trafiającej głównie do zagranicznych odbiorców melaminy (segment chemia) oraz podnieść jej marżę. To zaowocowało poprawą wyników sprzedażowych tej ostatniej o 81 mln złotych. - Dywersyfikacja portfela produktów oraz podejmowane działania pozwoliły ograniczyć niekorzystny wpływ tendencji rynkowych - czytamy w raporcie.

Wśród informacji dla klientów i akcjonariuszy, zarząd ZA wspomina także o trwających i planowanych inwestycjach. W 2016 roku w grupie Puławy przeznaczono na ten cel ponad 276 mln złotych.

Jako najważniejszą uznaje się rozpoczęcie budowy wartej 400 mln złotych nowej wytwórni nawozów granulowanych, która powstaje w strefie ekonomicznej. Prezes Jacek Janiszek poinformował także o zamiarze budowy neutralizacji dla kwasu azotowego (za 700 mln zł). - Jesteśmy w trakcie wyboru dostawcy technologii da potrzeb tego projektu - zaznaczył.

Ponadto w swoim liście prezes Janiszek zapowiedział podwojenie mocy produkcyjnych ciekłego dwutlenku węgla, produktów RedNOx i usprawnienie instalacji nadtlenku wodoru, a także nową, katalityczną redukcję tlenków azotu w elektrociepłowni.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:49
Co wy chcecie od PiS. Jest 500+,
Avatar
gosc / 17 marca 2017 o 11:38
Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to defekt na poziomie gimnazjalisty. Spadek !!!!!! przychodów o 500 mln zł rok do roku ( to jest mniej o 13%)  i spadek zysku o 170 mln ( to jest mniej o 38% to jest dramat !!! )to rozwój czy zwijanie działalności? Dobra zmiana .....
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 11:14
Pisior za zasługi dostaje ciepłą posadkę
Avatar
precz z psychopatami / 17 marca 2017 o 10:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sławomir K wykazał sie w poprzedniej firmie. A teraz za zasługi dostał pracę na azotach. Ludzie na niego patrzą z byka.
[justify] ,,, Czym się wykazał? Bo chyba nie fachowością? Na butnych , narcystycznych myślących tylko o sobie, kombinujących jak tu na czyiś plech pojechać dalej, psychopatycznych pozerach, ludzie zawsze się poznają i szkoda ze kończy się tylko na patrzeniu na nich z byka. [/justify]
Avatar
Q / 17 marca 2017 o 08:42
Haha dobra zmiana...ku...wa
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 07:23
To bardzo dobrze, że azoty rozrastają się. Myślę ze odzwierciedleniem tego będą nowe miejsca oracy ale już nie tylko dla swoich. Młodzi ludzie po technikach chemicznych i studiach oczekują w kolejce po pracę. Co wiadomo, że jest osoba monitorująca kogo przyjmują. Dobra zmiana
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 07:18
Sławomir K wykazał sie w poprzedniej firmie. A teraz za zasługi dostał pracę na azotach. Ludzie na niego patrzą z byka.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 00:52
Długo jeszcze ZA pociągną z takimi fachowcami jak Sławomir Kamiński? Dostał prace specjalisty. Na podstawie jakich kwalifikacji? Dostał się z konkursu czy z nadania partyjnego? Obrzydliwe
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:15
A Elektrownia? A siedziba Grupy w Puławach?
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:14
"władze firmy postanowiły (...) podnieść jej marżę", kto to pisał? Marża to nie postanowienie na Wielki Post.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 13:49
Co wy chcecie od PiS. Jest 500+,
Avatar
gosc / 17 marca 2017 o 11:38
Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to defekt na poziomie gimnazjalisty. Spadek !!!!!! przychodów o 500 mln zł rok do roku ( to jest mniej o 13%)  i spadek zysku o 170 mln ( to jest mniej o 38% to jest dramat !!! )to rozwój czy zwijanie działalności? Dobra zmiana .....
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 11:14
Pisior za zasługi dostaje ciepłą posadkę
Avatar
precz z psychopatami / 17 marca 2017 o 10:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sławomir K wykazał sie w poprzedniej firmie. A teraz za zasługi dostał pracę na azotach. Ludzie na niego patrzą z byka.
[justify] ,,, Czym się wykazał? Bo chyba nie fachowością? Na butnych , narcystycznych myślących tylko o sobie, kombinujących jak tu na czyiś plech pojechać dalej, psychopatycznych pozerach, ludzie zawsze się poznają i szkoda ze kończy się tylko na patrzeniu na nich z byka. [/justify]
Avatar
Q / 17 marca 2017 o 08:42
Haha dobra zmiana...ku...wa
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 07:23
To bardzo dobrze, że azoty rozrastają się. Myślę ze odzwierciedleniem tego będą nowe miejsca oracy ale już nie tylko dla swoich. Młodzi ludzie po technikach chemicznych i studiach oczekują w kolejce po pracę. Co wiadomo, że jest osoba monitorująca kogo przyjmują. Dobra zmiana
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 07:18
Sławomir K wykazał sie w poprzedniej firmie. A teraz za zasługi dostał pracę na azotach. Ludzie na niego patrzą z byka.
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 00:52
Długo jeszcze ZA pociągną z takimi fachowcami jak Sławomir Kamiński? Dostał prace specjalisty. Na podstawie jakich kwalifikacji? Dostał się z konkursu czy z nadania partyjnego? Obrzydliwe
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:15
A Elektrownia? A siedziba Grupy w Puławach?
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 22:14
"władze firmy postanowiły (...) podnieść jej marżę", kto to pisał? Marża to nie postanowienie na Wielki Post.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 0 0

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 1 1

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 26 15

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 12

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!