piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Internet na urzędowe sprawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2005, 20:16

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku na parterze puławskiego Urzędu Miasta powstanie pierwszy w mieście internetowy punkt informacyjny dla interesantów.

Klient urzędu nie będzie musiał już kluczyć po korytarzach Ratusza od gabinetu do gabinetu. Na parterze budynku zostaną utworzone punkty informacyjne i dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Co prawda surfowanie bez ograniczeń po sieci nie będzie możliwe, ale mieszkańcy będą mogli zapoznać się za pomocą komputera z najważniejszymi informacjami odnoście urzędowych procedur. Będzie też można pobrać, wydrukować i skserować formularze. Oprócz komputerów na parterze stanie też tzw. kiosk internetowy, czyli elektroniczny informator, taki jak np. w banku albo na stacji kolejowej.
- Formuła sekretariatów już się wyczerpała - mówi Ewa Wójcik, wiceprezydent Puław. - Napływ interesantów jest tak duży, że dotychczasowy sposób ich obsługiwania już nie wystarcza. Dlatego chcemy dać szansę interesantom poprzez udostępnienie im niezbędnych informacji. Poza tym, musimy wygospodarować nowe pomieszczenia na potrzeby urzędu.
Na razie urząd złożył w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o dofinansowanie tego projektu z funduszy unijnych. Dopiero wtedy, gdy uzyska pozytywną odpowiedź, okaże się, jaką skalę będą miały prace. Pewne jest, że tzw. telecentrum powstanie w budynku urzędu, ale jeśli starczy pieniędzy niewykluczone, że podobne punkty powstaną też w innych miejscach w Puławach. Według wstępnych szacunków inwestycja pochłonie ponad 100 tys. złotych. Urząd będzie musiał wyłożyć ze swojej kasy tylko jedną czwartą tej kwoty.
- Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie do końca tego roku - dodaje wiceprezydent Wójcik. (tk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!