piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Kłopoty z przebudową Domu Chemika w Puławach


Rozpoczęcie przebudowy POK opóźni się
Rozpoczęcie przebudowy POK opóźni się

Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że wybór Termochemu jako wykonawcy przebudowy siedziby Puławskiego Ośrodka Kultury był przeprowadzony niewłaściwie. Prezydent Puław musiał więc unieważnić rozstrzygnięcie. Do gry o kontrakt wart blisko 30 mln złotych wraca Budimex

Należący do hiszpańskiego koncernu Budimex był głównym rywalem puławsko-lubelskiego konsorcjum Termochem-Dajk w walce o kontrakt na przebudowę Domu Chemika. Po otwarciu ofert okazało się, że spółka z siedzibą w Warszawie zaproponowała najniższą cenę przebijając rywala o 200 tys. złotych. Komisja przetargowa uznała jednak, że oferta lokalnego konsorcjum jest lepsza, bo zapewnia wyższą jakość wykonania.

Władze Budimexu nie pogodziły się takim rozstrzygnięciem i skierowały sprawę do KIO. Ta przyznała im rację. – Przede wszystkim nie otrzymaliśmy uzasadnienia oceny w części jakościowej, która stanowiła 30 procent wagi całej oferty. Naprawdę nie moglibyśmy tego zbagatelizować. Uważam, że w przetargu publicznym taka informacja jest szczególnie istotna – mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy Budimexu, który ten błąd nazywa naruszeniem standardów obowiązujących przy tego typu postępowaniach.

Innego zdania są puławscy urzędnicy. – To nawet trudno nazwać błędem. Według KIO powinniśmy byli uzasadnić nie tylko to, dlaczego wybieramy daną ofertę, ale także to, dlaczego odrzucamy tę drugą – tłumaczy Urszula Bochniarz, inspektor z Biura Zamówień Publicznych w puławskim magistracie. Jednocześnie przyznaje, że nie spodziewała się takiego orzeczenia.

Następstwem orzeczenia KIO była decyzja prezydenta Puław, Janusza Grobla unieważniająca wybór najkorzystniejszej oferty. Ponadto, zgodnie z postanowieniem, miasto odtajniło również ofertę konsorcjum Termochem-Dajk. Teraz przed komisją przetargową zadanie ponownej oceny ofert oraz jej uzasadnienia. – Chcemy zająć się tym niezwłocznie. Sądzę, że już na początku listopada komisja ogłosi nowy wybór – informuje inspektor BZP, przypominając, że ten również będzie podlegał możliwości odwołania.

Wygląda więc na to, że rozpoczęcie przebudowy POK opóźni się i nikt nie wie, jak bardzo. Pewny podpisania umowy wartej blisko 30 mln złotych nie może być ani Termochem, ani Budimex. Bez względu na opóźnienia związane z procedurą odwoławczą, pieniądze na przebudowę są zabezpieczone. – Nie widzę tutaj zagrożenia. Na dotację wartą ok. 15 mln złotych mamy podpisaną już pre-umowę – uspokaja Robert Domański, kierownik Wydziału Rozwoju Miasta.

Wykonawcę kompleksowej przebudowy Domu Chemika poznamy najprawdopodobniej na początku listopada.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(66) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2017 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ranking najbogatszych i najbiedniejszych jednostek samorządowych w polsce za 2016 rok: ******portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/najbogatsze-miasta-wojewodztwa-wsie-i-powiaty-ranking-zamoznosci-samorzadow-2016,96078.html wg zastosowanej metodologii portalu, a jest podstawa, by uważać ją za rzetelną, puławy faktycznie mają nieco ponad 3600 dochodu per capita... koledzy niestety zastosowali metodologię łopatologiczną ;)
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łomatko co za ludzie Jeden obraża Pana Prezydenta i wypisuje że ma on nieograniczone zasoby i rzuca tu jakimiś papierami - pewno księgowy jakiś niezadowolony z urzędu. Drugi znowu psuje markę takiej firmie takiej dobrej - jak nic architekt jakiś z bożej łaski. Opamietajcie się ludzie nic tylko jad zawiść złość! To powinno być karalne!!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2017 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mój Ulubieniec ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Rozwiń
kibic
kibic (1 listopada 2017 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co było do przewidzenia - każdy wie, że te przetargi są ustawiane. Sprawdźcie sobie powiązania Pracowni Marka, która projektowała przebudowę z Puławską Komisją Urbanistyczno-Architektoniczną. Jedna z osób, która ma ciepłą posadkę w pracowni Marka zasiada w tej komisji (sic!) . Nie mówiąc o tym, że cała ta przebudowa to jeden wielki przekręt.
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2017 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tu jest cały budżet puław: ***bip.pulawy.pl/upload/pliki//zarzadzenie_a_203_16.pdf a teraz ekonomiści z bożej łaski zarządzajcie tymi wg was nieograniczonymi zasobami ;) i jeszcze jedno do masona poniżej :d odróżniaż dochody z podatku i dochody z subwencji celowych? :d tu jest link, żebyś się dłużej nie zastanawiał skąd wziąłem takie dane: ******dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-na-czele-rankingu-zamoznosci,n,1000193566.html i zanim zaczniesz coś liczyć swoją nieudolną matematyką na poziomie 4 klasy, to lepiej sięgnij do danych gus, bo się kompromitujesz. masoni się kuźwa znaleźli... ehh! skąd wy się w ogóle urwaliście?!! :d
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (66)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!