Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 listopada 2016 r.
10:19

Krew z zakładów mięsnych płynęła rzeką. Sprawa ma trafić do prokuratury

24 14 A A

Znów ścieki przemysłowe z zakładów mięsnych Pini Beef popłynęły do rzeki Kurówki a następnie do Wisły. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tysiące litrów krwi zmieszanej z szeregiem innych substancji trafiły w miniony piątek do rowu melioracyjnego. Ścieki przemysłowe z ubojni przez wiele godzin zanieczyszczały rów, który jest pośrednim dopływem Wisły. Po interwencji mieszkańców, na miejscu pojawiła się straż pożarna i policja. Pobrano próbki.

- Zakład zrzucił do rowu przemysłowe ścieki. Czekamy na wyniki badań pobranych próbek i kierujemy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pini Beef - mówi Arkadiusz Iwaniuk, z-ca lubelskiego inspektora ochrony środowiska.

Ponieważ w piątek na interwencję WIOŚ czekano aż dwadzieścia sześć godzin, do wojewody trafiła skarga radnego na opieszałość tej instytucji. Inspektorzy swoje czynności podjęli w sobotę. Przyjechali na miejsce, odebrali butelki z czerwonym płynem od stowarzyszenia „Zielone Powiśle” oraz przeprowadzili kontrolę w zakładach mięsnych.

Wczoraj na skargę dotyczącą opieszałości służb odpowiedział wojewoda lubelski, który zorganizował zebranie w tej sprawie z udziałem dyrektora lubelskiego WIOŚ. - Jestem zadowolony z jego przebiegu. Wydaje się, że WIOŚ jest zdeterminowany, żeby wyjaśnić tę sprawę - skomentował uczestnik, radny Janusz Próchniak.

Pod koniec tygodnia znane mają być już wyniki próbek pobranych w piątek z rowu biegnącego w pobliżu zakładów. Po zapoznaniu się z nimi, inspektorzy mają zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Według Artura Osiaka, dyrektora Pini Beef, ścieki, który w ostatni piątek znalazły się w rowie to wina poprzedniego właściciela zakładu. Chodzi o rzekomo źle zaprojektowany i wykonany fragment systemu kanalizacji firmy, przez który krzyżowały się ścieki przemysłowe z czystymi. Ten błąd w sztuce budowlanej zdaniem Osiaka, miał zostać wykryty dopiero w ostatni piątek, kilka lat po kupieniu zakładu.

W takie tłumaczenie nie wierzy Janusz Próchniak, który przypomniał, że dyrekcja zakładu wiedziała o problemie już w czerwcu ubiegłego roku. Właściciel zakładu mówił na ten temat podczas spotkania z radnymi i wójtem. ¬Fragment kanalizacji już wtedy miał zostać zabezpieczony. – Dzisiaj jest on po prostu cynicznie wykorzystywany do obniżania kosztów utylizacji – uważa radny Próchniak. 

Sytuacja drogowa

Gdy inspektorzy WIOŚ jechali w sprawie ścieków, w ich auto uderzył samochód. Za kierownica siedziała jedna z pracownic Pini Beef. Była pijana.

- 46-letnia mieszkanka Puław kierując mazdą najechała na tył nissana, który prowadził mieszkaniec Lublina. Kobieta miała ponad 2 promile. Zatrzymaliśmy jej prawo jazdy. Teraz grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi kom. Marcin Koper, oficer prasowy KPP w Puławach.
Nikomu nic się nie stało.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 08:53
Tak było,jest i niestety będzie
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 20:01
co robi weterynaria i powiatowy lekarz weterynarii dlaczego nie zajmie stanowiska boi się to go zmienić ma młodszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 17:59
A zwykłemu Kowalskiemu chcą przeprowadzać analizy popiołu z paleniska w kuchni i badać za pomocą wysięgników dym z komina i za to go karać. No cóż ,,duży może więcej,, (dać żeby się od niego odczepili). Dzięki takim ludziom jak radny P.... z Końskowoli sprawa ujrzała światło i w końcu chyba się nie da zamieść po dywan
Avatar
gość / 15 listopada 2016 o 17:06
ZGADZAM SIĘ WIOŚ DOPIERO PO SKARDZE DO WOJEWODY NAGLE WIDZI PROBLEM I CHCE KIEROWAĆ SPRAWĘ DO PROKURATURY. Trzeba było interwencji osobistej WOJEWODY ABY PRZYPOMNIELI SOBIE ZA CO IM PŁACIMY- BRAWO PANIE WOJEWODO.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 14:38
Pracowalem tam i niestety wiem co tam sie wyprawia hto jedno z wielu przewinien
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 13:44
”Biznes kosztem środowiska” - Magazyn Ekspresu Reporterów. Inaczej się chyba nie uda nic zrobić.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 13:30
KIEDY WIOS WEŹMIE SIĘ ZA FERMY DROBIU? ZANIECZYSZCZANIE TERENÓW ODPADAMI ODZWIERZĘCYMI W OKRESIE GWAŁTOWNEGO ROZPRZESTRZENIANIA ASF NIE INTERESUJE WIOS?
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 12:33
Bo jak widać 200 zł nie zrobiło na nich wrażenia
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 12:09
dowalić karę 200.000, a nie 200 zł mandatu.
Avatar
Z. / 15 listopada 2016 o 11:54
1. Przejeżdżałem w piątek obok, stała straż pożarna i jakiś "cywilny" mercedes, testowy albo reklamowy bo z naklejkami Mercedesa. WIOŚ czy Zielone Powiśle? Adwokat? 2. Czy próbki wlane do słoika albo butelki, przez nieuprawnione do tego osoby, bez wiedzy jak to robić itd, są wartościowym materiałem?
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 08:53
Tak było,jest i niestety będzie
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 20:01
co robi weterynaria i powiatowy lekarz weterynarii dlaczego nie zajmie stanowiska boi się to go zmienić ma młodszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 17:59
A zwykłemu Kowalskiemu chcą przeprowadzać analizy popiołu z paleniska w kuchni i badać za pomocą wysięgników dym z komina i za to go karać. No cóż ,,duży może więcej,, (dać żeby się od niego odczepili). Dzięki takim ludziom jak radny P.... z Końskowoli sprawa ujrzała światło i w końcu chyba się nie da zamieść po dywan
Avatar
gość / 15 listopada 2016 o 17:06
ZGADZAM SIĘ WIOŚ DOPIERO PO SKARDZE DO WOJEWODY NAGLE WIDZI PROBLEM I CHCE KIEROWAĆ SPRAWĘ DO PROKURATURY. Trzeba było interwencji osobistej WOJEWODY ABY PRZYPOMNIELI SOBIE ZA CO IM PŁACIMY- BRAWO PANIE WOJEWODO.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 14:38
Pracowalem tam i niestety wiem co tam sie wyprawia hto jedno z wielu przewinien
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 13:44
”Biznes kosztem środowiska” - Magazyn Ekspresu Reporterów. Inaczej się chyba nie uda nic zrobić.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 13:30
KIEDY WIOS WEŹMIE SIĘ ZA FERMY DROBIU? ZANIECZYSZCZANIE TERENÓW ODPADAMI ODZWIERZĘCYMI W OKRESIE GWAŁTOWNEGO ROZPRZESTRZENIANIA ASF NIE INTERESUJE WIOS?
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 12:33
Bo jak widać 200 zł nie zrobiło na nich wrażenia
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 12:09
dowalić karę 200.000, a nie 200 zł mandatu.
Avatar
Z. / 15 listopada 2016 o 11:54
1. Przejeżdżałem w piątek obok, stała straż pożarna i jakiś "cywilny" mercedes, testowy albo reklamowy bo z naklejkami Mercedesa. WIOŚ czy Zielone Powiśle? Adwokat? 2. Czy próbki wlane do słoika albo butelki, przez nieuprawnione do tego osoby, bez wiedzy jak to robić itd, są wartościowym materiałem?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!