Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 lutego 2015 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Kto podsyca nienawiść do Romów w Puławach? "Może dojść do zamieszek etnicznych"

156 60 A A

Szefowa puławskiego MOPS ostrzegła, że w mieście może dojść do zamieszek etnicznych. O podsycanie nienawiści obwiniła radnego i media, które publikują "fałszywe informacje"

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dyskusję na temat sytuacji Romów w Puławach rozpoczął Paweł Maj, jeden z nowych radnych w radzie miasta. W jednym ze swoich wystąpień zwrócił uwagę na wiele problemów, które mają trapić tę grupę etniczną. Analfabetyzm, życie na zasiłkach, wszelkie choroby - to tylko kilka, które wymienił.

Wskazał też winnego, jakim są w jego opinii władze miasta oraz instytucje, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Sprawą zajęły się media. O Romach zrobiło się głośno. W publikacjach padały zarzuty o nadmiernym finansowaniu przez miasto programów społecznych i zawodowych skierowanych do tej grupy. Wczoraj zareagowała Maria Piastowicz, dyrektor MOPS. Wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że te programy są dla wszystkich mieszkańców korzystających z pomocy Ośrodka. Przede wszystkim jednak przestrzega przed doprowadzeniem do konfliktu z Romami.

- Z trwogą obserwujemy, że w XXI wieku, w środku Europy nadal można robić karierę polityczną na bazie podsycania nienawiści etnicznych. (...) Obecne działania podjęte przez radnego RM Puławy oraz publikowanie fałszywych informacji i udostępnianie ich przez media w konsekwencji powodują narastanie konfliktu - pisze Piastowicz i dodaje, że nagonka medialna "może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do zamieszek na tle etnicznym”.

Wywołany "do tablicy” radny Paweł Maj nie czuje się winny szerzeniu nienawiści etnicznej. - To jest jakiś absurd - oburza się. - Nie podsycam do nienawiści tylko próbuję zdiagnozować zjawisko faworyzacji tej grupy społecznej. Oświadczenie pani dyrektor jest próbą odsunięcia tego problemu i zrzucenia winy na mnie. To właśnie pani Piastowicz powinna zaproponować jakieś konkretnego rozwiązania, bo jeżeli ich nie znajdziemy, to właśnie wtedy może grozić nam poważniejszy problem - podkreśla Maj.

Z informacji, które docierają do pracowników socjalnych w Puławach wynika, że Romowie mieszkający w mieście boją się o swoje bezpieczeństwo. Prawdopodobnie w ostatnich tygodniach ktoś wybił szybę w jednym z ich domów. Zaniepokojenie pracowników MOPS-u wywołują także komentarze pod materiałami na ten temat, które ostatnio pojawiły się w internecie, w tym także na portalach o charakterze nacjonalistycznym. Niektóre z nich miały zachęcać do agresji wobec tej mniejszości etnicznej.

Jak twierdzi Andrzej Sochaj ze Związku Romów Polskich, problem relacji polsko-romskich wynika ze stereotypów. Zapewnił jednak, że przyjrzy się sytuacji w Puławach.

W Puławach mieszka 90 romskich rodzin. Radny Maj mówi, że według jego wiedzy będzie ich przybywać.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 02:23
Panowie cyganie jak podkreśla znaczy, że błąd. Tak jak to, że się urodziliście.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 01:51
Naj gorsza patologia te sie kurwy uwas dzieje u polkuw cygan dba o swoje dzieci a wy kurwy bierzecie z tego mopsu zasrane grosze wyczekacie sie od miesjonca do miesjonca i pszepiacje wienc do kogo macie rzal a pan maj dopiero hyba teraz byl zauwarzony pszes kogos dlatego chcial sie wykazac wielki pan to zrobil pieniondzje i kariere za rasistm jaki tu pracuje w dupje mam co macie na mysli rzyje elegancko na wszystko mnie stac na wszystko mam awy kurwy zajebane czekacie od jednego miesionca do druguegi z kaledarzel w renku nie dojebane polusy
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 01:44
Witam .....hamy jestem romkol mieszkam w pulachaw pszy uli.romuw niewiem czego i bardzo mnie to zdziwilo rze polacy takie podejscje maiol do romuw pszy kamerach co iniego jest jak sie stoj kolo bloku to klanjalol sie nie czes czes co tam atak pszy kamerach odujaje artystke a nie pamieta jak u cygana spszota po od rana do nocy rzeby miala zaco wypic patologia spoleczna tak w dupe wlaZIOL atak udaje pani zamonrzna haha artystke a stoi kolo super marketa i sie prosi bo jej rence sie telepjol bo niema z czego sie kurwisko napic nie boimy sie zamieszek ani kurwa niczgego komu nie pasuje a ma rzal zapraszamy hentnie pszyjmemy i hentnie do szpitala odamy was kurwy poslskie rasisty zajebane hamy patologiaaaa
Witam .....hamy jestem romkol mieszkam w pulachaw pszy uli.romuw niewiem czego i bardzo mnie to zdziwilo rze polacy takie podejscje maiol do romuw pszy kamerach co iniego jest jak sie stoj kolo bloku to klanjalol sie nie czes czes co tam atak pszy kamerach odujaje artystke a nie pamieta jak u cygana spszota po od rana do nocy rzeby miala zaco wypic patologia spoleczna tak w dupe wlaZIOL atak udaje pani zamonrzna haha artystke a stoi kolo super marketa i sie prosi bo jej rence sie telepjol bo niema z czego sie kurwisko napic nie boimy sie zam... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 22:11
Dziennik wschodni nie widzi całego problemu przez pewną poprawność. Nie chodzi tylko wcale o to, że cyganów się faworyzuje finansowo, ale głównie o to, że z nudy (bo nikt z nich nie pracuje) znęcają się nad "obcymi" jakich uważają Polaków. Wyzywają, niszczą, kradną, opluwają itp. Życie w ich pobliżu jest tragedią i ogromną traumą. O TO CHODZI Panowie i Panie.
Avatar
obserwator / 24 czerwca 2015 o 17:31

tak a wszyscy romowie woza się niezłymi furami na angielskich tablicach , i jakos nie wydaje mis ie zeby zyli w biedzie !!!

Po zakupach w Kauflandzie wsiadają obładowani siatami do pobliskich taxi.A co tam jak żyć to żyć .

Avatar
luiza / 21 czerwca 2015 o 00:45

WIELKIE BRAWA ANNO!TO SĄ ŚWIĘTE SŁOWA.

ma pani rację.swięte słowa ile mozna?czy p piastowicz może to zrozumie,i dotrze do niej to ze polacy tez zyją w biedzie? ale mops ma to gdzieś.licza sie cygani.kiedys miałam ciężką sytuację ,poprosiłam raz o pomoc,nawet nie było mowy policzyły mi brutto i odesłali z kwitkiem.kto tak postępuję.?jedynie tylko mops.jest to chore.

ma pani rację.swięte słowa ile mozna?czy p piastowicz może to zrozumie,i dotrze do niej to ze polacy tez zyją w biedzie? ale mops ma to gdzieś.licza sie cygani.kiedys miałam ciężką sytuację ,poprosiłam raz o pomoc,nawet nie było mowy policzyły mi brutto i odesłali z kwitkiem.kto tak postępuję.?jedynie tylko mops.jest to chore.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 00:29
co te babsko plecie?.czy ona juz całkowicie sie pomineła z prawdą.nikt tu nie jest rasistą ,ale niech te darmozjady do pracy się wezmą.co ona sobie mysli,ze polacy ciezko pracujący,nie mają prawa zkorzystać,z mops?.ale pomoc jest zawsze odmawialna.pan maj powiedział prawdę,a te smrody jezeli mogą chodzic po sądach,moze by sie tak wzieli za prace ,a nie oskarzali człowieka który mówi prawde.jacy to teraz mądrzy się znależli?.do tego mają łeb.panie maj jestesmy z panem.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 20:06
Panie maj rozumiemy.tylko dlaczego,po tylu latach zaczyna cos sie ruszac.?Panie maj czy zdaje sobie pan sprawę,my tu polacy pracujemy ciężko,młodzi ludzie mają już problemy z kręgosłupem cięzko tyrają,a cyganom,jakim prawem coś sie należy za darmo?.leża do góry kopytami,a polak nieraz o 3 rano musi wstać i jechać kilkanascie kilometrów do pracy.proszę tylkopana o wytrwałość.to pani piastowicz wina.
Avatar
ela / 17 marca 2015 o 08:54

Taką mamy sytuację wymaga się od nas lecz gdy potrzebujemy pomocy nikt nam nie pomaga ,zeby dostać pomoc mops musimy tyle dokumentów wypełniac że sami możemy się pogubić w tych dokumentach a pomoc z mops nie idzie gdzie trzeba,pozatym jak ktoś juz kozysta to tak go prześwietlą bardziej niz skarbówka .Polacy sa zdani na siebie więc mam dla wszystkich motto "umiesz liczyć licz na siebie "

Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:40

Pan radny Maj miał cywilną odwagę, w przeciwieństwie do pozostałych pierdzistołków zasiadających w radzie miasta od wielu lat poruszyć istotny i palący problem. Poruszona kwestia wielkości zasiłków, przysługujących praw bez respektowania obowiązków, brak chęci do pracy, asymetryczne traktowanie Polaków i Romów z korzyścią na rzecz tych drugich itd. utwierdza mnie w przekonaniu, iż we własnym kraju jesteśmy obywatelami drugiej kategorii.

Brawo panie Maj. Czas również najwyższy wziąć się za rozliczanie polskojęzycznych (nie)rządów, które doprowadziły kraj do ruiny i zapaści gospodarczej, oraz pośmiechowiska w całym świecie. 

racja, u nas na slasku w rejonie gliwic tez mamy z tym problem,  

z nieudolnoscia egzekwowania prawa wobec romow

racja, u nas na slasku w rejonie gliwic tez mamy z tym problem,  

z nieudolnoscia egzekwowania prawa wobec romow

rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 02:23
Panowie cyganie jak podkreśla znaczy, że błąd. Tak jak to, że się urodziliście.
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 01:51
Naj gorsza patologia te sie kurwy uwas dzieje u polkuw cygan dba o swoje dzieci a wy kurwy bierzecie z tego mopsu zasrane grosze wyczekacie sie od miesjonca do miesjonca i pszepiacje wienc do kogo macie rzal a pan maj dopiero hyba teraz byl zauwarzony pszes kogos dlatego chcial sie wykazac wielki pan to zrobil pieniondzje i kariere za rasistm jaki tu pracuje w dupje mam co macie na mysli rzyje elegancko na wszystko mnie stac na wszystko mam awy kurwy zajebane czekacie od jednego miesionca do druguegi z kaledarzel w renku nie dojebane polusy
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 01:44
Witam .....hamy jestem romkol mieszkam w pulachaw pszy uli.romuw niewiem czego i bardzo mnie to zdziwilo rze polacy takie podejscje maiol do romuw pszy kamerach co iniego jest jak sie stoj kolo bloku to klanjalol sie nie czes czes co tam atak pszy kamerach odujaje artystke a nie pamieta jak u cygana spszota po od rana do nocy rzeby miala zaco wypic patologia spoleczna tak w dupe wlaZIOL atak udaje pani zamonrzna haha artystke a stoi kolo super marketa i sie prosi bo jej rence sie telepjol bo niema z czego sie kurwisko napic nie boimy sie zamieszek ani kurwa niczgego komu nie pasuje a ma rzal zapraszamy hentnie pszyjmemy i hentnie do szpitala odamy was kurwy poslskie rasisty zajebane hamy patologiaaaa
Witam .....hamy jestem romkol mieszkam w pulachaw pszy uli.romuw niewiem czego i bardzo mnie to zdziwilo rze polacy takie podejscje maiol do romuw pszy kamerach co iniego jest jak sie stoj kolo bloku to klanjalol sie nie czes czes co tam atak pszy kamerach odujaje artystke a nie pamieta jak u cygana spszota po od rana do nocy rzeby miala zaco wypic patologia spoleczna tak w dupe wlaZIOL atak udaje pani zamonrzna haha artystke a stoi kolo super marketa i sie prosi bo jej rence sie telepjol bo niema z czego sie kurwisko napic nie boimy sie zam... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 22:11
Dziennik wschodni nie widzi całego problemu przez pewną poprawność. Nie chodzi tylko wcale o to, że cyganów się faworyzuje finansowo, ale głównie o to, że z nudy (bo nikt z nich nie pracuje) znęcają się nad "obcymi" jakich uważają Polaków. Wyzywają, niszczą, kradną, opluwają itp. Życie w ich pobliżu jest tragedią i ogromną traumą. O TO CHODZI Panowie i Panie.
Avatar
obserwator / 24 czerwca 2015 o 17:31

tak a wszyscy romowie woza się niezłymi furami na angielskich tablicach , i jakos nie wydaje mis ie zeby zyli w biedzie !!!

Po zakupach w Kauflandzie wsiadają obładowani siatami do pobliskich taxi.A co tam jak żyć to żyć .

Avatar
luiza / 21 czerwca 2015 o 00:45

WIELKIE BRAWA ANNO!TO SĄ ŚWIĘTE SŁOWA.

ma pani rację.swięte słowa ile mozna?czy p piastowicz może to zrozumie,i dotrze do niej to ze polacy tez zyją w biedzie? ale mops ma to gdzieś.licza sie cygani.kiedys miałam ciężką sytuację ,poprosiłam raz o pomoc,nawet nie było mowy policzyły mi brutto i odesłali z kwitkiem.kto tak postępuję.?jedynie tylko mops.jest to chore.

ma pani rację.swięte słowa ile mozna?czy p piastowicz może to zrozumie,i dotrze do niej to ze polacy tez zyją w biedzie? ale mops ma to gdzieś.licza sie cygani.kiedys miałam ciężką sytuację ,poprosiłam raz o pomoc,nawet nie było mowy policzyły mi brutto i odesłali z kwitkiem.kto tak postępuję.?jedynie tylko mops.jest to chore.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 00:29
co te babsko plecie?.czy ona juz całkowicie sie pomineła z prawdą.nikt tu nie jest rasistą ,ale niech te darmozjady do pracy się wezmą.co ona sobie mysli,ze polacy ciezko pracujący,nie mają prawa zkorzystać,z mops?.ale pomoc jest zawsze odmawialna.pan maj powiedział prawdę,a te smrody jezeli mogą chodzic po sądach,moze by sie tak wzieli za prace ,a nie oskarzali człowieka który mówi prawde.jacy to teraz mądrzy się znależli?.do tego mają łeb.panie maj jestesmy z panem.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 20:06
Panie maj rozumiemy.tylko dlaczego,po tylu latach zaczyna cos sie ruszac.?Panie maj czy zdaje sobie pan sprawę,my tu polacy pracujemy ciężko,młodzi ludzie mają już problemy z kręgosłupem cięzko tyrają,a cyganom,jakim prawem coś sie należy za darmo?.leża do góry kopytami,a polak nieraz o 3 rano musi wstać i jechać kilkanascie kilometrów do pracy.proszę tylkopana o wytrwałość.to pani piastowicz wina.
Avatar
ela / 17 marca 2015 o 08:54

Taką mamy sytuację wymaga się od nas lecz gdy potrzebujemy pomocy nikt nam nie pomaga ,zeby dostać pomoc mops musimy tyle dokumentów wypełniac że sami możemy się pogubić w tych dokumentach a pomoc z mops nie idzie gdzie trzeba,pozatym jak ktoś juz kozysta to tak go prześwietlą bardziej niz skarbówka .Polacy sa zdani na siebie więc mam dla wszystkich motto "umiesz liczyć licz na siebie "

Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:40

Pan radny Maj miał cywilną odwagę, w przeciwieństwie do pozostałych pierdzistołków zasiadających w radzie miasta od wielu lat poruszyć istotny i palący problem. Poruszona kwestia wielkości zasiłków, przysługujących praw bez respektowania obowiązków, brak chęci do pracy, asymetryczne traktowanie Polaków i Romów z korzyścią na rzecz tych drugich itd. utwierdza mnie w przekonaniu, iż we własnym kraju jesteśmy obywatelami drugiej kategorii.

Brawo panie Maj. Czas również najwyższy wziąć się za rozliczanie polskojęzycznych (nie)rządów, które doprowadziły kraj do ruiny i zapaści gospodarczej, oraz pośmiechowiska w całym świecie. 

racja, u nas na slasku w rejonie gliwic tez mamy z tym problem,  

z nieudolnoscia egzekwowania prawa wobec romow

racja, u nas na slasku w rejonie gliwic tez mamy z tym problem,  

z nieudolnoscia egzekwowania prawa wobec romow

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 73 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!