poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Mają dość palenia gumy pod oknami. "To jest nie do wytrzymania"

Dodano: 29 grudnia 2017, 15:00

Warkot silników i swąd palonej gumy – tak wygląda codzienność osób mieszkających w pobliżu dużego parkingu przy ul. Mokrej w Puławach. – To jest nie do wytrzymania – skarżą się na młodych kierowców kręcących na placu „bączki”, czyli miłośników kontrolowanych poślizgów.

Parking przy ul. Mokrej jest obszerny, a do tego najczęściej prawie pusty. Stał się więc ulubionym miejscem do ćwiczenia driftu, czyli wprowadzania samochodu w kontrolowany poślizg. Żeby to zrobić potrzebna jest spora ilość gazu, a ścierane w tym czasie opony nagrzewają się tak bardzo, że zaczynają dymić.

– Smród jest nie do wytrzymania, a mamy tak przynajmniej dwa razy dziennie. Cały czas tu driftują, szaleją i nikt z tym nic nie robi. A najgorzej jest w trakcie weekendów, wtedy tu jest prawdziwa masakra – mówi Ewa Bartosiak, jedna z mieszkanek osiedla, której dom znajduje się w pobliżu parkingu.

– Pisaliśmy w tej sprawie do straży miejskiej i radnych, ale to nic nie dało. Prosiliśmy o monitoring, a zamiast tego wysyłają tylko patrole. Zostaliśmy z tym problemem sami – dodaje, pokazując nagrane telefonem komórkowym filmy. Mieszkańcy starają się dokumentować w ten sposób motoryzacyjne wybryki na parkingu. Liczą na to, że osoby zakłócające spokój, zostaną ukarane.

– Znamy tę sprawę. Nasze patrole sprawdzały ten parking wielokrotnie, ale jak dotąd nie udało nam się nikogo złapać na gorącym uczynku. Jeśli stwierdzilibyśmy zakłócanie spokoju, tacy kierowcy mogliby zostać ukarani grzywną w postaci mandatu. W przypadku podejrzeń dotyczących stanu technicznego aut, strażnicy wezwaliby na miejsce policję – mówi Dariusz Karmasz, komendant Straży Miejskiej w Puławach, który przyznaje, że pomóc mieszkańcom mogłaby zakupiona w tym roku foto-pułapka. – Rozważymy jej zainstalowanie w tym miejscu – dodaje komendant.

Mniejsze szanse są natomiast na instalację stacjonarnego monitoringu. Chodzi o znaczną odległość parkingu przy ul. Mokrej od istniejącej sieci światłowodowej. Alternatywnym rozwiązaniem mógłby być montaż spowalniaczy, które popsułyby zabawę puławskim drifterom. Te byłyby jednak utrudnieniem także dla normalnych użytkowników parkingu przy cmentarzu. Na razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Joko
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Joko
Joko (1 stycznia 2018 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masakra co za wieśniaki tam mieszkają ludzie przyjeżdżają poćwiczyć poślizg kontrolowany żeby później na drodze jakoś zareagować ale nie bo ja tu mieszkam postawiłam w czasach komunizmu dom na cmentarzu i Proszę Nie Przeszkadzać Wjedź mi tylko w płot... mam kamery. Nie wypłacisz się. Ćwiczący się znalazł. G.... mniebto obchodzi. Już ja znam kilku takich co tak wierzyli w swoje umiejętności i na drzewie skończyli....
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2018 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plac przy dworcu pkp drewniane to samo. Tylko patrzeć jak jakiś idiota wjedzie komuś w ogrodzenie. Ulica to nie miejsce do nauki. Dzieci na chodniku, niech taki pajac straci panowanie nad samochodem i będzie tragedia.
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2017 o 02:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo. Przenieśmy drifty na ulice. Będzie bezpieczniej....
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2017 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masakra co za wieśniaki tam mieszkają ludzie przyjeżdżają poćwiczyć poślizg kontrolowany żeby później na drodze jakoś zareagować ale nie bo ja tu mieszkam postawiłam w czasach komunizmu dom na cmentarzu i Proszę Nie Przeszkadzać
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2017 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten czerwony pojazd z filmu parkuje na norblina 123 na cyganowce policja do pracy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!