Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2017 r.
8:17

Puławy: Piesi i rowerzyści po równym

14 6 A A
Puławianie mogą już korzystać z nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Ta ostatnia stanowi klamrę, która spięła istniejącą sieć dróg rowerowych na północy i południu miasta
Puławianie mogą już korzystać z nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Ta ostatnia stanowi klamrę, która spięła istniejącą sieć dróg rowerowych na północy i południu miasta

Zakończyła się już budowa nowego chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego i ul. Gościńczyk w Puławach. Inwestycja ma zostać odebrana jeszcze w tym tygodniu, ale już teraz można z niej korzystać. Miasto wydało na ten cel 400 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy fragment traktu połączył istniejące odcinki ścieżek rowerowych umożliwiając bezpieczny przejazd od ul. Wojska Polskiego, przez ul. Lubelską i dalej Gościńczykiem w kierunku ul. Sosnowej. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek nie będą musieli lawirować pomiędzy pieszymi, jeżdżąc po chodnikach, czy zjeżdżać na ruchliwą ulicę. Tę inwestycję mieszkańcy zgłosili do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Poparcie dla tego przedsięwzięcia okazało się wystarczające, żeby skierować je do realizacji.

Prace rozpoczęły się w październiku tego roku. Powstało 400 metrów asfaltowej ścieżki rowerowej, trawniki, szeroki chodnik, oznaczone kolorem czerwonym przejazdy przez ulice, oznakowanie itp. Nowy trakt zaczyna się na wysokości placu byłego dworca PKS, a kończy w okolicach hipermarkatu Carrefour – dochodząc do starej ścieżki przy ul. Gościńczyk.

Zarząd Dróg Miejskich odbiory zaplanował na koniec tygodnia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z powstania tej inwestycji. Jej odbiór techniczny powinien być formalnością – mówi Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM. Z powodu zimy cała „zielona” część zadania, czyli wszystkie nasadzenia, zostaną odebrane jesienią 2018 roku.

>>>

Zobacz także: Wigilia Miejska w Puławach

Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dyk / 22 grudnia 2017 o 19:42
Ciekaw jestem kto będzie odpowiedzialny za wypadki na tej nowej trasie?
Avatar
Rowerzysta / 22 grudnia 2017 o 12:54
W końcu dobrej jakości scieżka rowerowa, ale na tym kończą się plusy bo niestety jazdą scieżką na ul. Wojska Polskiego to porażka. W niektórych miejscach ścieżka ma 40cm szerokości bo auta są tak zaparkowane a ludzie idą całą szerokością i jest problem aby się minąć. Po co są robione te ścieżki rowerowe? Żeby tylko ładnie wyglądały? Dla wprawionego rowerzysty jazda czymś takim to porażka, nie wspominając o ludziach jężdzących na rowerach szosowych. Na ulicę nie można wjechać bo jest ścieżka. To jest dobre dla rodzin z małymi dziecmi. Super ścieżka jest zrobiona od ul. Prusa w stronę Z.A. Prosimy o więcej takich
W końcu dobrej jakości scieżka rowerowa, ale na tym kończą się plusy bo niestety jazdą scieżką na ul. Wojska Polskiego to porażka. W niektórych miejscach ścieżka ma 40cm szerokości bo auta są tak zaparkowane a ludzie idą całą szerokością i jest problem aby się minąć. Po co są robione te ścieżki rowerowe? Żeby tylko ładnie wyglądały? Dla wprawionego rowerzysty jazda czymś takim to porażka, nie wspominając o ludziach jężdzących na rowerach szosowych. Na ulicę nie można wjechać bo jest ścieżka. To jest dobre dla rodzin z małymi dziecmi. Super ś... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 15:38
na ulicy im chyba farby zabrakło, bo strasznie lipnie to pomalowane!!!!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 15:09
W końcu.... Czy nie powinno byc normalne ze w europejskim mieście możemy iść po równym?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:46
Kolorem czerwonym? Chyba bladoróżowym.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:22
no i jazda
Avatar
dyk / 22 grudnia 2017 o 19:42
Ciekaw jestem kto będzie odpowiedzialny za wypadki na tej nowej trasie?
Avatar
Rowerzysta / 22 grudnia 2017 o 12:54
W końcu dobrej jakości scieżka rowerowa, ale na tym kończą się plusy bo niestety jazdą scieżką na ul. Wojska Polskiego to porażka. W niektórych miejscach ścieżka ma 40cm szerokości bo auta są tak zaparkowane a ludzie idą całą szerokością i jest problem aby się minąć. Po co są robione te ścieżki rowerowe? Żeby tylko ładnie wyglądały? Dla wprawionego rowerzysty jazda czymś takim to porażka, nie wspominając o ludziach jężdzących na rowerach szosowych. Na ulicę nie można wjechać bo jest ścieżka. To jest dobre dla rodzin z małymi dziecmi. Super ścieżka jest zrobiona od ul. Prusa w stronę Z.A. Prosimy o więcej takich
W końcu dobrej jakości scieżka rowerowa, ale na tym kończą się plusy bo niestety jazdą scieżką na ul. Wojska Polskiego to porażka. W niektórych miejscach ścieżka ma 40cm szerokości bo auta są tak zaparkowane a ludzie idą całą szerokością i jest problem aby się minąć. Po co są robione te ścieżki rowerowe? Żeby tylko ładnie wyglądały? Dla wprawionego rowerzysty jazda czymś takim to porażka, nie wspominając o ludziach jężdzących na rowerach szosowych. Na ulicę nie można wjechać bo jest ścieżka. To jest dobre dla rodzin z małymi dziecmi. Super ś... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 15:38
na ulicy im chyba farby zabrakło, bo strasznie lipnie to pomalowane!!!!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 15:09
W końcu.... Czy nie powinno byc normalne ze w europejskim mieście możemy iść po równym?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:46
Kolorem czerwonym? Chyba bladoróżowym.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 10:22
no i jazda

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!