wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Miejsce na nowe osiedla mieszkaniowe w Puławach

Dodano: 1 marca 2016, 14:23

Trwają konsultacje społeczne dotyczące nowego planu zagospodarowania dla obszaru pomiędzy ul. Górną, Sosnową, a granicą Szkoły Podstawowej nr 11. Mieszkańcy uwagi mogą zgłaszać do końca marca.

Chodzi o obszar położony pod dwóch stronach tej ulicy oznaczony jako „Kopernika”. Z planu wynika, że kolejne bloki mieszkalne mogą powstać naprzeciwko garaży przy ul. Saperów Kaniowskich oraz wzdłuż południowej strony ulicy Spacerowej, aż do skrzyżowania z ul. Kopernika.

Po drugiej stronie tej ulicy, zabudowa wielorodzinna zakończy się na budowanym właśnie osiedlu Atrium. Pozostały obszar przeznaczono dla domków jednorodzinnych. Taki rodzaj zabudowy dominuje także po wschodniej stronie ulicy Kopernika, mniej więcej do ul. Miodowej, dalej możliwa będzie budowa zarówno jedno, jak i wielorodzinna. Ostatni rząd budynków tworzący pierzeję ulicy Górnej przeznaczono pod usługi. Przewidziano je także na rogach ul. Spacerowej, czy Różanej.

Niską zabudową zaproponowano ponadto na południowej stronie ul. Sosnowej (od Ronda Tajnej Organizacji Nauczycielskiej do Ronda „Żołnierzy Wyklętych”). Planiści zalecają zwiększenie ilości nasadzeń zieleni przy ulicach, co ma „poprawić walory krajobrazowe”. Według ich analiz, w przyszłości na tych terenach wzrośnie poziom hałasu, ale nie powinien przekroczyć dopuszczalnych norm.

Z planem można zapoznać się w Urzędzie Miasta Puławy (pok. nr 221) lub za pośrednictwem jego strony internetowej. Wszyscy zainteresowani swoje uwagi do wyłożonego planu będą mogli zgłaszać do końca marca. Władze miasta zapraszają także na publiczną dyskusję na temat planu, którą zaplanowano na poniedziałek 7 marca o godz. 13 (pok. nr 108).

taka prawda
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

taka prawda
taka prawda (10 czerwca 2016 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
puławy to miasto o małych perspektywach. polecam jak już wybór lublina jako miejsca do mieszkania. tam też powstaje masa nowych, fajnych mieszkań w pięknych okolicach. szczególnie warte uwagi są np. nowe mieszkania w  dzielnicy czechów. jakby ktoś był zainteresowany to podsyłam link do oferty ******chdevelopment.pl/osiedle-compas/
samymi mieszkaniami się nikt nie najadł .potrzebna praca o którą trudno.W nowobudowanych blokach stoją puste mieszkania a nabywców brak a i z odzysku sporo jest do sprzedania.Miasto starych ludzi oni mieszkania mają.
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
puławy to miasto o małych perspektywach. polecam jak już wybór lublina jako miejsca do mieszkania. tam też powstaje masa nowych, fajnych mieszkań w pięknych okolicach. szczególnie warte uwagi są np. nowe mieszkania w dzielnicy czechów. jakby ktoś był zainteresowany to podsyłam link do oferty ******chdevelopment.pl/osiedle-compas/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!