sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Mieszkańcy napisali petycję ws. obsady karetek. Trafiła do kosza

Dodano: 30 sierpnia 2016, 08:29

Skierowana do przewodniczącej rady powiatu puławskiego petycja w sprawie przywrócenia trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego została uznana za niezasadną i skierowana do odrzucenia przez radę.

Grupa mieszkańców powiatu, sprzeciwiając się redukcji zespołów ratowniczych z trzech do dwóch osób, jeszcze w maju złożyła petycję w tej sprawie do Danuty Smagi, przewodniczącej rady powiatu. Mieszkańcy argumentowali, że wprowadzone ograniczenia negatywnie wpłyną na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, obniżą jakość opieki i skuteczność podejmowanych działań. W związku z tym domagali się, żeby rada powiatu zmusiła dyrektora SP ZOZ do wycofania się z tej reformy.

W odpowiedzi przewodnicząca rady zwróciła się do dyr. Piotra Rybaka z prośbą o ustosunkowanie się do postulatów zawartych w petycji. W odpowiedzi dyrektor szpitala podkreślił, że zmiany były zgodne z obowiązującym prawem (Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym). Zaznaczył też, że od czasu wprowadzenia zmian, czyli grudnia ubiegłego roku, nie wpłynęła żadna skarga, czy negatywna ocena pracy zespołów dwuosobowych.

Zdaniem przewodniczącej rady powiatu, ta „nie posiada kompetencji do wydawania wiążących poleceń dyrektorowi jednostki organizacyjnej powiatu”. Powołując się natomiast na ustawę o działalności medycznej, stwierdziła, że dostosowanie struktury organizacyjnej (w tym przypadku zespołów wyjazdowych) należy „wyłącznie do kompetencji dyrektora”. Tym samym petycja mieszkańców została uznana za niezasadną i podczas najbliższej sesji rady powiatu najprawdopodobniej zostanie odrzucona.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 września 2016 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor to chyba wczesniej przed LECZNA to pracowal w MINISTERSTWIE SUKCESOW I PROPAGANDY
Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2016 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nawet gdyby byly jakies skargi RYBAK zamiecie je pod dywan ha ha ha
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorgol realizuje dobrą i dojną zmianę za jednym razem. Zadamy sobie pytanie jak nazwać taką osóbkę skaczącą z kwiatka na kwiatek?
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorgol dopiero w PO a juz PIS? Nie mam juz słów na to ....
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2016 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam że Gorgol w tej kadencji również zajmuje się szpitalem. Skoro wg ciebie szpital odnosi sukcesy to z jakiego powodu chcesz go wywozić na teczce? Człowieku myśl a nie powtarzasz głupoty jak troll, któremu płacą za szczekanie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!