poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Mieszkańcy: Zostawcie słupy ogłoszeniowe, ale je czasem myjcie

Dodano: 23 lutego 2016, 07:54
Autor: rs

Zgodnie z założeniami nowego programu estetyzacji Puław, z miejsc publicznych jeszcze w tym roku zniknąć mają m.in. stare słupy ogłoszeniowe. Ale część mieszkańców uważa, że słupy powinny zostać.

Według urzędników, słupy są brzydkie, niefunkcjonalne, wiecznie oblepione reklamami. Chcą je zastąpić przeszklonymi tablicami. Z pierwszą częścią tej opinii większość mieszkańców się zgadza, ale co do rozwiązania, zdania są już podzielone.

– Nic lepszego od słupów nie wymyślono od 200 lat. Takie same albo bardzo podobne można spotkać na ulicach Berlina, Paryża czy Monachium. Zamiast je usuwać i kupować nowe tablice wystarczy je co jakiś czas oczyścić i pilnować – mówi pan Stefan, mieszkaniec ulicy Norwida. Jak dodaje, miejskie służby w ogóle nie reagują na nielegalne umieszczanie wszelkiego rodzaju ogłoszeń. – Nie chodzi tylko o słupy – stwierdza. – Sam widziałem, jak jakiś człowiek naklejał swoje ogłoszenie na drzewie, a przechodzący obok patrol straży miejskiej kompletnie nie zareagował, poszli sobie dalej.

Zdaniem naszego czytelnika, władze miasta zamiast wydawać publiczne pieniądze na zamykane tablice i wynagrodzenie dla ich gospodarzy powinno dać szansę starym słupom i częściej zwracać uwagę na zaśmiecanie przestrzeni publicznej.

Program estetyzacji ma dotyczyć nie tylko słupów, ale także tablic kierunkowych, numerów budynków użyteczności publicznej, tablic z nazwami ulic, ławek, wiat przystankowych, koszy na śmieci itp. Całość ma kosztować około 2,5 mln zł.

 

Czytaj więcej o: Puławy
gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (24 lutego 2016 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli słup jest oklejony jednakowymi ogłoszeniami dookoła lub ogłoszenia są naklejane na aktualnych plakatach, to wystarczy żeby straż miejska zwróciła uwagę zleceniodawcy ogłoszenia na podany numer telefonu lub adres. Przecież są od pilnowania porządku, za to im płacimy jako obywatele. Czyżby wytwórca gablot ogłoszeniowych nie miał zbytu ?

Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Idiotyczny pomysł! Jest tysiąc innych spraw do załatwienia za taką kwotę. A tymczasem nasza ukochana władza zabiera się za likwidację słupów ogłoszeniowych, które są w bardzo dobrym stanie technicznym i doskonale spełniają swoją rolę. Pomysł ich zastąpienia gablotami jest absurdalny. I jeszcze ''opiekunowie tablic''. Co za bzdura! Ludzie ponownie zaczną wieszać ogłoszenia na ogrodzeniach, ścianach i na drzewach, a chyba nie o to chodzi. Wniosek z tego taki, że nasza władza trochę ''odleciała''. A może niektórzy za długo siedzą na tych stołkach i już się znudzili? Pora zejść na ziemię i zająć się realnymi problemami mieszkańców.

Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Likwidacją słupów nie zatrzymacie młodych, to działało jakieś 20 lat temu, oni potrzebują czegoś więcej
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Temat czysto wirtualny. Ktoś się głośno zastanawiał, a tu już drugi artykuł. Koncepcja to jeszcze nie realizacja. Żadne decyzje nie zapadły szkoda bić pianę. " Trzeba zawczasu robić szum, potem znowu Pani J. Wróbel powie, że czas na konsultacje już minął i już się nic nie da zrobić jak to było w przypadku przebudowy Domu Chemika.
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Temat czysto wirtualny. Ktoś się głośno zastanawiał, a tu już drugi artykuł. Koncepcja to jeszcze nie realizacja. Żadne decyzje nie zapadły szkoda bić pianę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!