Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 lipca 2014 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Minister Karpiński obiecał chronić puławskie Azoty

2 15 A A

Rada Miasta Puławy zaapelowała w poniedziałek o natychmiastowe zabezpieczenie polskiego przemysłu chemicznego przed obcymi wpływami. Rani oczekują od rządu i ministra Karpińskiego działań, które utrzymają strategiczną pozycję Grupy Azoty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zwołanie nadzwyczajnej sesji apelowali związkowcy. Pod pismem do prezydenta Janusza Grobla podpisali się reprezentanci pięciu z sześciu działających przy Zakładach Azotowych organizacji związkowych. Chodziło o coraz większy udział rosyjskiej spółki Acron w akcjonariacie Grupy Azoty, do której należą puławskie zakłady.

- Nie mamy w tej kwestii żadnych uprawnień, ale trudno pozostać głuchym na obawy pracowników, którzy w większości są mieszkańcami naszego miasta - tłumaczył powody zwołania sesji i projektu stanowiska w tej sprawie prezydent Puław Janusz Grobel.

Kilka tygodni temu Rosjanie kupili 2,78 proc. akcji naszego potentata chemicznego i w sumie mają już ponad 20 proc. jego akcji, przy 33 proc. Ministerstwa Skarbu Państwa. Zdaniem związkowców przekroczenie tego progu daje Acronowi możliwość wprowadzenia swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej.

- To pozwoliłoby Acronowi otrzymywać informacje dotyczące chociażby naszych rynków zbytu, czy technologii. Może to sprawić, że nasza produkcja będzie niesprzedawalna i skutkować jej stopniowym ograniczaniem, wygaszaniem linii produkcyjnych, a w efekcie zwolnieniami pracowników - mówił Andrzej Jacyna, szef zakładowej "Solidarności”.

O tym, że takie rozwiązanie jest mało prawdopodobne zapewniał prezes zarządu Grupy Azoty Paweł Jarczewski. W podobnym tonie wypowiedział się pochodzący z Puław minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, który pojawił się na sali obrad godzinę po rozpoczęciu sesji. - Pragnę uspokoić, że Grupa Azoty, w tym jej filar, Zakłady Azotowe "Puławy” jest podmiotem strategicznym dla polskiej gospodarki. Przygotowujemy też działania prawne zmierzające do podniesienia tego znaczenia - deklarował, nie zdradzając jednak, o jakie dokładnie działania chodzi.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 10 lipca 2014 o 06:45

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość....

Avatar
folkatka / 8 lipca 2014 o 14:50

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

 Nikt nic nie usuwał, Nie było żadnych innych komentarzy. 

Avatar
nostre / 8 lipca 2014 o 12:27
Jak te likudniki zapowiadają decydującą fazę władimira władimirowicza, to kantorek ma do wydania 6 mln U$D u tamborka i już pozamiatane. A Włodziowi i całej reszcie pełowszczaków wyborcy podziękują i zostanie im pójść na szczaw i mirabelki. Biedna ta Polska że ma takich orłów.
Avatar
OOj / 8 lipca 2014 o 12:08

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

Avatar
petro / 8 lipca 2014 o 09:48

patrząc obiektywnie to coś się tutaj nie zgadza, zapisy w statucie jasno określają prawa akcjonariuszy i niezależnie od ilości posiadanych przez nich akcji, największą decyzyjność ma skarb państwa. więc ani ludzie z acronu nie będą mieli przedstawiciela w radzie nadzorczej, ani nie dostaną dostępu do informacji niejawnych

Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 09:39

Karpiński?? to ten co w pijanym zwidzie stwierdził "Ch,,, z Polską B" ?? czyżby wytrzeźwiał ??

kolejne kłamstwo i manipulacja pseudopatriotów. Nie trzeba być szczególnie inteligentnym żeby zrozumieć słowa karpińskiego. No chyba że nie słuchało się taśm, tylko bazuje się na tych populistyczny portalikach nazywających siebie patriotycznymi.  Jeśli to jest prawo i sprawiedliwość to ja dziękuję. 

Avatar
6 związków zawodowych / 8 lipca 2014 o 08:51

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Zachodnie firmy kupują akcje-"inwestują", rosjanie kupują akcje-"wrogie przejęcie"... Tak czy owak polska przez 25 lat wolności sprzedana... Nawet jesli zabronią rosyjskim spółkom kupować akcje polskich firm to rosjanie kupią firmę np niemiecką i przez nią kupią... Takie prawo kapitalizmu, chyba że mamy gospodarkę centralnie sterowana...? ..

Avatar
Jan z kolna / 8 lipca 2014 o 08:04

chuj z tym chamem z wschodni polskiej co on moze zrobi,  PO {Polska Obrabowana}

Avatar
kokos / 8 lipca 2014 o 06:50

a z toba karpiński(celowo z małej) też wacek ,taki sam jak z polską wschodnią,ale widzisz niekulturalny nieuku  ,jak kulturalnie można to samo naisać inaczej? ucz sie jełopku ,choć już na wacek ci


Ucz się? Proponuję abyś też się nauczył.... poprawnie pisać po Polsku głąbie. Tych literackich wymiocin co tu nadziargałeś nie da się czytać bez bólu oczu....

Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:48

Karpiński?? to ten co w pijanym zwidzie stwierdził "Ch,,, z Polską B" ?? czyżby wytrzeźwiał ??


On to powiedział ironicznie debilu. Wyrywasz zdanie z kontekstu i smrodzisz... Jak tam nie wierzę tym z rządu, ale akurat z tym się nie zgadzam (z tym co piszesz) - bo czytałem cały stenogram rozmów...

Avatar
olo / 10 lipca 2014 o 06:45

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość....

Avatar
folkatka / 8 lipca 2014 o 14:50

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

 Nikt nic nie usuwał, Nie było żadnych innych komentarzy. 

Avatar
nostre / 8 lipca 2014 o 12:27
Jak te likudniki zapowiadają decydującą fazę władimira władimirowicza, to kantorek ma do wydania 6 mln U$D u tamborka i już pozamiatane. A Włodziowi i całej reszcie pełowszczaków wyborcy podziękują i zostanie im pójść na szczaw i mirabelki. Biedna ta Polska że ma takich orłów.
Avatar
OOj / 8 lipca 2014 o 12:08

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

Avatar
petro / 8 lipca 2014 o 09:48

patrząc obiektywnie to coś się tutaj nie zgadza, zapisy w statucie jasno określają prawa akcjonariuszy i niezależnie od ilości posiadanych przez nich akcji, największą decyzyjność ma skarb państwa. więc ani ludzie z acronu nie będą mieli przedstawiciela w radzie nadzorczej, ani nie dostaną dostępu do informacji niejawnych

Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 09:39

Karpiński?? to ten co w pijanym zwidzie stwierdził "Ch,,, z Polską B" ?? czyżby wytrzeźwiał ??

kolejne kłamstwo i manipulacja pseudopatriotów. Nie trzeba być szczególnie inteligentnym żeby zrozumieć słowa karpińskiego. No chyba że nie słuchało się taśm, tylko bazuje się na tych populistyczny portalikach nazywających siebie patriotycznymi.  Jeśli to jest prawo i sprawiedliwość to ja dziękuję. 

Avatar
6 związków zawodowych / 8 lipca 2014 o 08:51

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Zachodnie firmy kupują akcje-"inwestują", rosjanie kupują akcje-"wrogie przejęcie"... Tak czy owak polska przez 25 lat wolności sprzedana... Nawet jesli zabronią rosyjskim spółkom kupować akcje polskich firm to rosjanie kupią firmę np niemiecką i przez nią kupią... Takie prawo kapitalizmu, chyba że mamy gospodarkę centralnie sterowana...? ..

Avatar
Jan z kolna / 8 lipca 2014 o 08:04

chuj z tym chamem z wschodni polskiej co on moze zrobi,  PO {Polska Obrabowana}

Avatar
kokos / 8 lipca 2014 o 06:50

a z toba karpiński(celowo z małej) też wacek ,taki sam jak z polską wschodnią,ale widzisz niekulturalny nieuku  ,jak kulturalnie można to samo naisać inaczej? ucz sie jełopku ,choć już na wacek ci


Ucz się? Proponuję abyś też się nauczył.... poprawnie pisać po Polsku głąbie. Tych literackich wymiocin co tu nadziargałeś nie da się czytać bez bólu oczu....

Avatar
olo / 8 lipca 2014 o 06:48

Karpiński?? to ten co w pijanym zwidzie stwierdził "Ch,,, z Polską B" ?? czyżby wytrzeźwiał ??


On to powiedział ironicznie debilu. Wyrywasz zdanie z kontekstu i smrodzisz... Jak tam nie wierzę tym z rządu, ale akurat z tym się nie zgadzam (z tym co piszesz) - bo czytałem cały stenogram rozmów...