poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Minister Karpiński obiecał chronić puławskie Azoty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2014, 19:15

Rada Miasta Puławy zaapelowała w poniedziałek o natychmiastowe zabezpieczenie polskiego przemysłu chemicznego przed obcymi wpływami. Rani oczekują od rządu i ministra Karpińskiego działań, które utrzymają strategiczną pozycję Grupy Azoty.

O zwołanie nadzwyczajnej sesji apelowali związkowcy. Pod pismem do prezydenta Janusza Grobla podpisali się reprezentanci pięciu z sześciu działających przy Zakładach Azotowych organizacji związkowych. Chodziło o coraz większy udział rosyjskiej spółki Acron w akcjonariacie Grupy Azoty, do której należą puławskie zakłady.

- Nie mamy w tej kwestii żadnych uprawnień, ale trudno pozostać głuchym na obawy pracowników, którzy w większości są mieszkańcami naszego miasta - tłumaczył powody zwołania sesji i projektu stanowiska w tej sprawie prezydent Puław Janusz Grobel.

Kilka tygodni temu Rosjanie kupili 2,78 proc. akcji naszego potentata chemicznego i w sumie mają już ponad 20 proc. jego akcji, przy 33 proc. Ministerstwa Skarbu Państwa. Zdaniem związkowców przekroczenie tego progu daje Acronowi możliwość wprowadzenia swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej.

- To pozwoliłoby Acronowi otrzymywać informacje dotyczące chociażby naszych rynków zbytu, czy technologii. Może to sprawić, że nasza produkcja będzie niesprzedawalna i skutkować jej stopniowym ograniczaniem, wygaszaniem linii produkcyjnych, a w efekcie zwolnieniami pracowników - mówił Andrzej Jacyna, szef zakładowej "Solidarności”.

O tym, że takie rozwiązanie jest mało prawdopodobne zapewniał prezes zarządu Grupy Azoty Paweł Jarczewski. W podobnym tonie wypowiedział się pochodzący z Puław minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, który pojawił się na sali obrad godzinę po rozpoczęciu sesji. - Pragnę uspokoić, że Grupa Azoty, w tym jej filar, Zakłady Azotowe "Puławy” jest podmiotem strategicznym dla polskiej gospodarki. Przygotowujemy też działania prawne zmierzające do podniesienia tego znaczenia - deklarował, nie zdradzając jednak, o jakie dokładnie działania chodzi.
  Edytuj ten wpis
olo
folkatka
nostre
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (10 lipca 2014 o 06:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość....

Rozwiń
folkatka
folkatka (8 lipca 2014 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

 Nikt nic nie usuwał, Nie było żadnych innych komentarzy. 

Rozwiń
nostre
nostre (8 lipca 2014 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak te likudniki zapowiadają decydującą fazę władimira władimirowicza, to kantorek ma do wydania 6 mln U$D u tamborka i już pozamiatane. A Włodziowi i całej reszcie pełowszczaków wyborcy podziękują i zostanie im pójść na szczaw i mirabelki. Biedna ta Polska że ma takich orłów.
Rozwiń
OOj
OOj (8 lipca 2014 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdzie się podziały niepochlebne (wszystkie) wcześniejsze komentarze...? Czyżby cenzura...? 

Rozwiń
petro
petro (8 lipca 2014 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

patrząc obiektywnie to coś się tutaj nie zgadza, zapisy w statucie jasno określają prawa akcjonariuszy i niezależnie od ilości posiadanych przez nich akcji, największą decyzyjność ma skarb państwa. więc ani ludzie z acronu nie będą mieli przedstawiciela w radzie nadzorczej, ani nie dostaną dostępu do informacji niejawnych

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!