środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Nowa oczyszczalnia ścieków w Nałęczowie powstanie do końca miesiąca

  Edytuj ten wpis

 (Archiwum)
(Archiwum)

Już za kilkanaście dni zakończy się jedna z największych inwestycji w historii miasta: modernizacja i budowa miejskiej oczyszczalni ścieków

Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 20 mln zł. Miasto pokryje jednak nieco ponad 30 procent kosztów. Większość otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Nowe obiekty powstały w miejscu starej oczyszczalni. Ze względu na bagienny teren niezbędne było zastosowanie specjalnego systemu palowania i umacniania gruntu. Właśnie dlatego cena była tak wysoka.

– Do końca października inwestycja powinna się zakończyć. Wszystko idzie zgodnie z planem, pogoda dopisuje i do wykonania pozostały już tak naprawdę jedynie drobne szczegóły – informuje zastępca burmistrza Nałęczowa Artur Rumiński. Te szczegóły to dokończenie prac przy drogach dojazdowych, czy zaprojektowanie terenów zielonych.

Po zakończeniu wszystkich prac Nałęczów zyska jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Polsce.

– Najważniejsze, że nie będziemy już siedzieli na bombie biologicznej. Inwestycja była bardzo skomplikowana, ale naprawdę potrzebna. Uważam, że ten nowy obiekt będzie chlubą dla całego województwa lubelskiego. Oczywiście nie możemy się równać z większymi miastami, np. Lublinem, ale jak na nasze możliwości trzeba uznać tą inwestycję za prawdziwy majstersztyk – przekonuje Artur Rumiński.

Zostały już wykonane pierwsze próby, jeżeli chodzi o czystość odprowadzanych wód. I wypadły bardzo dobrze. Wcześniej, kiedy działała stara oczyszczalnia normy nie były spełniane. – Rzeczywiście, wcześniej były problemy ze spełnianiem norm, ale obecnie odprowadzane wody osiągają najwyższe pułapy. Powiedziałbym nawet, że tą wodę z oczyszczalni można nalać do szklanki i wypić – twierdzi Artur Rumiński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ewa
sasha
Wojtek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ewa
Ewa (21 października 2013 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To może obok wytwórnia wód minelalnych pod nazwą np. oczyszczanie organizmu-smacznego.

Rozwiń
sasha
sasha (21 października 2013 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ktoś przesadził z tymi kosztami. Pewnie są tańsze technologie i równie skuteczne.

Rozwiń
Wojtek
Wojtek (21 października 2013 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brawo Panie Arturze tak trzymać. Takich ludzi potrzebuje nasza Ojczyzna. Mądrość, pracowitość i uczciwość choć obecnie zapominane będą w przeszłości cenione przez następne pokolenia. Osoby które miały przyjemność współpracować z Panem bardzo cenią skuteczność i radują się sukcesów jakie ona przynosi. Powodzenia przy wielkiej inwestycji jaką jest obwodnica która ominie centrum i pozwoli na funkcjonowanie naszej perełki uzdrowiska. Powodzenia i trzymamy kciuki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!