Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 września 2017 r.
20:34

Nowe firmy w technoparku w Puławach. Kto dołączył?

0 11 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Na początku roku wprowadzili się tu informatycy i producenci ekstraktów. Wkrótce pojawią się jeszcze weterynarze oraz jedna z restauracji. Do grona firm korzystających z obiektów Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego dołączyły również firmy oferujące usługi informatyczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Liczba firm, które otwierają swoje siedziby w PPNT przy ul. Mościckiego, rośnie. Od październiku będzie działać tu Puławskie Centrum Weterynaryjne. Na 150 mkw dawnego budynku gospodarczego za głównym gmachem parku, powstają m.in. gabinety i sala operacyjna. Inwestorem jest małżeństwo lekarzy weterynarii, którzy przez ostatnie 10 lat pracowali m.in. w Dubaju, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Dlaczego wybrali właśnie Puławy?

– To rodzinne miasto mojego męża. Na naszą decyzję wpływ miały również firmy, które działają w PPNT, m.in. specjaliści od druku 3D, którzy mogą nam pomóc w przygotowaniu implantów. Jesteśmy zainteresowani także organizacją szkoleń o tematyce weterynaryjnej, sympozjów naukowych, które można organizować w parku – mówi Katarzyna Juszkiewicz, współwłaścicielka spółki PCW. – Poza tym Puławy to naprawdę fajne i dobre miejsce do życia – dodaje.

Firma zatrudniła już jednego lekarza weterynarii. W miarę rozwoju lecznicy pracę będą znajdować tu kolejne osoby. Otwarcie zaplanowano na 13 października.

Już na początku października na parterze technoparku otwarty zostanie lokal gastronomiczny „Zielony Pomidor”. Ten do PPNT przeprowadził się z ul. Gdańskiej, a na nowym miejscu będzie serwował zestawy obiadowe oraz oferował usługi kateringowe. Z oferty ZP skorzystają m.in. pracownicy firm działających w technoparku, odwiedzający go klienci, jak i mieszkańcy ul. 1000-lecia w Puławach.

W tym roku przy ul. Mościckiego działalność rozpoczął także Arsweb oferujący projektowanie stron internetowych i promowanie firm w sieci oraz firma chemiczna A-Sense – producent nikotyny, ekstraktów oraz nikotynowych gum do żucia. – Nasze produkty wytwarzamy na miejscu. W przyszłości mamy zamiar zatrudnić 5-10 nowych pracowników – mówi Tomasz Kalwat, współwłaściciel spółki.

Jak informuje Tomasz Szymajda, prezes parku, łączna ilość wynajętej powierzchni sięga obecnie około 70 proc.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 17:31
I wszystko przez PO. Przecież PiS rządzi w Puławach od 3 lat!!!!!!! Mogli wszystko zmienić, mają większość w radzie miasta.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:58
Oczywiście wszytko znów na PIS. Ale czy ten debilny pomysł zarządzania biznesem przez urząd miasta nie jest pomysłem PO i Grobla?
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:46
Jaka władza takie innowacje.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:45
Przypominam że prezesem parku jest pisowski nominant.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:42
Co do innowacyjności firm reklamowych, kateringowych i Zielonych Pomidorów tez komentarze sa głupie?
Avatar
zatroskany / 29 września 2017 o 13:11
Głupie komentarze. Świadcza o niewiedzy i nieznajomosci współczesnej weterynarii. Lekarza w Cetrum wprowadzaja innowacyjne projekty m.inn. implanty stawów biodrowych i inne nie wykonywane dotąd operacje na zwierzetach domowych.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 11:46
Cyrk i wstyd. Jakby Grobel i urzędnicy mieli łeb i pojęcie o interesach to by zostali biznesmenami. Ale jak widać za nasze pieniądze można bezkarnie hulać.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 23:04
Ogromne pieniądze miały iść na nowoczesne firmy innowacyjne które będą w sposób wyjątkowy rozwijały nasz miasto. Poszły na firmy reklamowe. weterynarzy i Zielone Pomidory. Dziękujemy panie Grobel.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 22:57
To są jakieś żarty? Jaja se robicie?
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 22:30
Park Naukowo Technologiczny budowaliśmy za własne pieniądze dla weterynarzy i firm kateringowych, lokali gastronomicznych ''Zielonych Pomidorów''??
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 17:31
I wszystko przez PO. Przecież PiS rządzi w Puławach od 3 lat!!!!!!! Mogli wszystko zmienić, mają większość w radzie miasta.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:58
Oczywiście wszytko znów na PIS. Ale czy ten debilny pomysł zarządzania biznesem przez urząd miasta nie jest pomysłem PO i Grobla?
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:46
Jaka władza takie innowacje.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 16:45
Przypominam że prezesem parku jest pisowski nominant.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 13:42
Co do innowacyjności firm reklamowych, kateringowych i Zielonych Pomidorów tez komentarze sa głupie?
Avatar
zatroskany / 29 września 2017 o 13:11
Głupie komentarze. Świadcza o niewiedzy i nieznajomosci współczesnej weterynarii. Lekarza w Cetrum wprowadzaja innowacyjne projekty m.inn. implanty stawów biodrowych i inne nie wykonywane dotąd operacje na zwierzetach domowych.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 11:46
Cyrk i wstyd. Jakby Grobel i urzędnicy mieli łeb i pojęcie o interesach to by zostali biznesmenami. Ale jak widać za nasze pieniądze można bezkarnie hulać.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 23:04
Ogromne pieniądze miały iść na nowoczesne firmy innowacyjne które będą w sposób wyjątkowy rozwijały nasz miasto. Poszły na firmy reklamowe. weterynarzy i Zielone Pomidory. Dziękujemy panie Grobel.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 22:57
To są jakieś żarty? Jaja se robicie?
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 22:30
Park Naukowo Technologiczny budowaliśmy za własne pieniądze dla weterynarzy i firm kateringowych, lokali gastronomicznych ''Zielonych Pomidorów''??
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 303 44

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 7 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 17 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 107 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 35 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!