sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Ogłosili już przetarg na remont dróg. Okazało się, że jednak nie mają pieniędzy

Dodano: 29 września 2017, 20:15

Pieniądze, na które liczyli urzędnicy powiatu puławskiego, zgarnął Lublin. Chodzi o prawie 2 mln złotych, jakie w ramach "schetynówek" miały trafić na remonty dróg w Cholewiance, Jeziorszczyźnie i kol. Rzeczyca. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg anulowała ogłoszony już przetarg na ten cel.

(fot. Google Street View)

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach, Anna Nizioł uwierzyła telefonicznemu zapewnieniu urzedników z Lublina, którzy pod koniec sierpnia informowali o przyznaniu dotacji w wysokości 1,9 mln złotych. Pieniądze miały trafić na przebudowę dróg powiatowych w Cholewiance, Jeziorszczyźnie oraz kol. Rzeczyca. PZD opierając się na ustnych zapewnieniach, ogłosił nawet przetarg. Puławscy urzędnicy spieszyli się, bo zadanie miało być rozliczone jeszcze w tym roku. Niestety po tygodniu okazało się, że pieniędzy nie będzie, więc przetarg został unieważniony.

– Otrzymaliśmy informację, że środki nie zostaną przyznane powiatowi puławskiemu, ponieważ zostały przyznane innej jednostce samorządu terytorialnego – poinformowała Anna Nizioł w uzasadnieniu unieważnienia procedury.

Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie są trochę zaskoczeni. – Być może pojawiła się informacja o tym, że jest szansa na dotację dla powiatu puławskiego, ale dopóki nie ma podpisanego dokumentu, który by to powierdzał, czyli de facto, nie ma przyznanych środków, ogłoszenie przetargu jest trochę przedwczesne – zauważa Marek Wieczerzak z biura prasowego wojewody.

Chodzi o dotację w ramach tzw. schetynówek, o które walczyło kilka powiatów naszego województwa. Gdy chełmski zrezygnował, w budżecie pojawiły się dodatkowe środki. Wojewódzccy urzędnicy zaczęli wtedy dzwonić do pozostałych podmiotów na liście rankingowej. Taki telefon został wykonany także do powiatu. –  Ale to było pytanie w celu potwierdzenia zainteresowania dotacją jeszcze w tym roku, a nie zapewnienie o tym, że na pewno zostanie przyznana – precyzuje Wieczerzak.

Ostatecznie pieniądze trafiły do Lublina, który wykorzystał je do przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2017 o 06:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaa....
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może poseł PiSu z Puław i regionu nie zakręcił się wokół wyższej dotacji u ministra? Taka to moc posła Szulowskiego. Tylko fotki sobie strzelać np. w Azotach a robić dla miasta nic.
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No bo Lublin ma jeszcze za mało! Musi więc okradać resztę regionu!
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny "sukces burmiszcza Pisuli! Facet chyba pobije rekord swiata w nieskuteczności działania
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie są wyższe dopłaty dla rolników obiecane przez PiS w kampanii?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!