sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Otworzyli świetlicę przed wyborami. Teraz zrobią to jeszcze raz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2015, 09:00

Świetlica w Klikawie (gm. Puławy) ma wreszcie pozwolenie na użytkowanie. Inspektorzy nadzoru budowlanego porozumieli się z przedstawicielami gminy i anulowali nałożone na nią kary finansowe.

Po uprawomocnieniu się wydanej 3 marca decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, zbudowany jesienią ubiegłego roku budynek nowej świetlicy wiejskiej wreszcie trafi w ręce sołectwa Klikawa.

Poprzednia, ubiegłoroczna kontrola nadzoru budowlanego wykazała "poważne uchybienia”, które spowodowały nie tylko decyzję o braku pozwolenia, ale także nałożyły na gminę Puławy karę finansową. Chodziło o nieprawidłowe usytuowanie budynku na działce, niewystarczającą ilość miejsca w toalecie dla osób niepełnosprawnych oraz obecność kominka.

Porozumienie osiągnięto po rozprawie administracyjnej, czyli konfrontacji z udziałem przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, gminy Puławy, geodetów i projektanta. Ustalono, że pozwolenie zostanie wydane, pod warunkiem, że wykryte przez inspektorów nieprawidłowości zostaną usunięte.

W konsekwencji władze gminy zgodziły się na zamurowanie odpływu spalin z kominka oraz przesunięcie urządzeń sanitarnych w toalecie. Kominek więc zostanie, ale będzie pełnił jedynie funkcję ozdobną. Winą za złe usytuowanie budynku obarczono natomiast projektanta, który przyznał się do pomyłki w obliczeniach.

- Ostatecznie nasza decyzja jest pozytywna, z czego się bardzo cieszę. Chciałabym dodać, że instytucja którą kieruje, podejmuje decyzje biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy oraz bezpieczeństwo. Dla nas najważniejsze jest to, żeby obiekt był w pełni sprawny - mówi Elżbieta Dudzińska, dyrektor PINB w Puławach.

Sołectwo Klikawa przygotowało już harmonogram imprez kulturalnych i wydarzeń na ten rok. W świetlicy będą odbywać się m.in. zajęcia taneczne prowadzone przez lokalnych instruktorów, a także zebrania sołeckie, czy zabawy dla dzieci. Wewnątrz znajdzie się stół do ping-ponga i do gry w piłkarzyki.

- Świetlica przez kilka godzin dziennie będzie otwarta dla mieszkańców. Cały teren zostanie obsiany trawą, posadzimy iglaki, a być jeszcze w tym roku powstanie tam plac zabaw - zapowiada Artur Mizura, sołtys Klikawy.
  Edytuj ten wpis
arch
ja
Radek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arch
arch (15 marca 2015 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Kosmala mówił, że nic nie robilu, a jednak kominek i łazienkę poprawiali.
Rozwiń
ja
ja (15 marca 2015 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zawołajcie prokuratora jak ktoś pierdnie w Urzedzie Gminy, może prokurator się zainteresuje :-P

Rozwiń
Radek
Radek (15 marca 2015 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy prokuratura zajmie się tym, że ludzi wpuszczono na teren budowy bo inaczej nie można nazwać budynku, który nie ma pozwolenia na użytkowanie.
Rozwiń
Radek
Radek (15 marca 2015 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W konsekwencji władze gminy zgodziły się na zamurowanie odpływu spalin z kominka oraz przesunięcie urządzeń sanitarnych w toalecie. Kominek więc zostanie, ale będzie pełnił jedynie funkcję ozdobną. Winą za złe usytuowanie budynku obarczono natomiast projektanta, który przyznał się do pomyłki w obliczeniach.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2015 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Napisano minutę temu
A ciekawe czy napiszą, ze pani Dudzinska podjęła decyzje pod naciskiem mediów. Przecież nie wiadomo kto na pierwsza kontrole ws odbiory budynku zwołał pana Jakubika i przeciwników obecnego Wojta zeby narobić zamieszania i pokazywać jaki to jest zły Gospodarz, przestępca, bo przecież świetlice złe pobudował. Juz były spekulacje ze do więzienia za świetlice pójdzie. Tym czasem sie okazuje ze wszystko mozna wyjaśnić i dojść do porozumienia.
Tak samo działa Rada Gminy - wszystko co Urzad Gminy i Wojt zaproponują Rada bedzie blokować. Bedzie obniżać wynagrodzenie Wojta, przesuwać środki w budżecie itd itp. Tylko po to zeby pokazać nieporadności Wojta. A ciekawe kiedy ludzie sie dowiedzą i zrozumieją to, ze Rada decyduje a Wojt i Urzad sa tylko organem wykonawczym. Jeśli wiec nie macie drogi, jeśli przepusty na Klikawce nie sa zrobione, szkola czy boisko nie pobudowane to kochani Rada nie zadbała o to. Taka prawda. Im szybciej w tej kadencji przestaniecie spekulować i zmobilizujecie swoich Radnych tym lepiej. Tylko kto moze Wam o tym powiedzieć, przecież obóz przeciwników jest na tyle wyszczeglnieniem, ze bedzie Wam mówił ze to wina Wojta i Wy w to nadal będziecie wierzyć. I tak minęło juz pol roku. Oczerniają Wojta, jego współpracowników i urzad, wydają bezsensownie kolejne pieniądze na protesty wyborcze, tym czasem sami sa obiektem zainteresowania urzędu skarbowego i prokuratury Hi Hi.
Oj żenada ludzie, żenada. Jak ja sie cieszę, ze nie mieszkam miedzy Wami :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!