wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Pacjenci z Kuwejtu będą się leczyć w Nałęczowie

Dodano: 11 grudnia 2015, 09:21

Specjaliści spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa<br />
Specjaliści spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa

Już w styczniu pierwsi pacjenci z Kuwejtu skorzystają z usług medycznych specjalistów spółki Arthros – Ośrodka Ortopedii i Traumatologii z Nałęczowa oraz szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie. Do końca roku będzie się u nich leczyć ok. 300 osób.

Negocjacje handlowe z firmą Al-Safir z Kuwejtu, która będzie kierować pacjentów do Nałęczowa, rozpoczęły się w lutym tego roku. Ich efektem jest umowa o współpracy z Uzdrowiskiem Nałęczów, która obejmuje leczenie i rehabilitację pacjentów z chorobami narządu ruchu.

Operacje będą wykonywane w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Za rehabilitację pacjentów będzie natomiast odpowiadać Ośrodek Ortopedii i Traumatologii Arthros. Koordynatorem całości przedsięwzięcia – w tym zakwaterowania, wyżywienia i organizacji czasu wolnego – będzie Uzdrowisko Nałęczów.

– Ciąży na nas ogromna odpowiedzialność, m.in. w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i profesjonalnej obsługi. Nie chodzi tu tylko o kwestie medyczne, ale również o odpowiednie wyżywienie, możliwość rozmawiania w ojczystym języku dzięki profesjonalnym tłumaczom i dojazd do różnych miejsc – zaznacza Tomasz Kwiatkowski, prezes Uzdrowiska Nałęczów. – Wiąże się to z wieloma przygotowaniami, które już rozpoczęliśmy. Prowadzimy m.in. szkolenia kulturowe.

Nadzór medyczny nad zabiegami i rehabilitacją będzie sprawował zespół specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii pod kierunkiem dr. hab. n. med. Krzysztofa Gawędy, prezesa spółki Arthros.

– Pierwsze tygodnie po zabiegu są szczególnie istotne w procesie rekonwalescencji. Sprawnie przeprowadzona rehabilitacja z indywidualnie dobranym programem usprawniania, to mocny filar pomyślnego leczenia ortopedycznego – tłumaczy dr Gawęda. – Wierzymy, że coraz więcej zagranicznych pacjentów doceni nasz potencjał medyczny. Czy to poprzez doskonale wykształconą kadrę specjalistów, rehabilitantów, fizjoterapeutów, czy to przez świetne warunki pobytowe, które niewątpliwe posiada Nałęczów.

Ze względu na niezbyt wysoki standard leczenia w Kuwejcie, państwo płaci mieszkańcom za leczenie za granicą. W ubiegłym roku wydało na to 100 milionów dolarów. Umowa na leczenie Kuwejtczyków to dla Nałęczowa szansa nie tylko na korzyści finansowe, ale również promocję.

– Dotychczas pacjenci z Kuwejtu leczyli się tylko w Anglii, Niemczech i Czechach. Z tym, że czeskie ośrodki nie utrzymały poziomu, dlatego zainteresowanie leczeniem tam spadło. Mamy szansę zająć ich miejsce – zaznacza Kwiatkowski. – Ta współpraca oznacza korzyści finansowe nie tylko dla uzdrowiska, ale również dla szpitala klinicznego nr 4.

Czytaj więcej o: Nałęczów zdrowie kuwejt
Gość
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2015 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaaa...... Talibów i bojowników ISIS jeszcze weźta do kompletu.
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2015 o 06:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tam niemaja w zwyczaju dawac w lape przed operacja.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pacjenci z Kuwejtu będą leczyć się w Nałęczowie a pacjenci z Nałęczowa, Puław, Parchatki i Kazimierza Dolnego w Kuwejcie (jak już wszyscy lekarze i pielęgniarki z puławskiego szpitala pójdą na zieloną trawkę).
Rozwiń
krups
krups (11 grudnia 2015 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

W mieście, którego nazwiska nie powiem,

Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,

W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,

W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem

Stare zamczysko, pustoty ohyda)

Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,

Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.

Ignacy Kraściki "monachomachia" to wszak o Lublinie... nihil novi sub sole

Rozwiń
bups
bups (11 grudnia 2015 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co Ty bredzisz???

Mnie zastanawia co z chorymi Polakami którzy będą mieli terminowe operacje?

PSK 4 nie ma dodatkowej sali na operacje dla Arabów z kasą.

A ile ciapatych dzieci się urodzi...

i tu sie mylisz.... bo PSK4 otworzylo nowy blok opercyjny z kilkunastma salami a wis a wis Centrum Onkologii tez w nowym budynku ma kilkanascie sal operacyjnych i wszystkie one nie są w stanie na podstawie finansow z NFZ dzialac w 30%.... wiec może nalezy sie cieszyc, że chca pozyskac nowych klientow i pieniądze z zewnątrz a nie np wydzierżawić sale prywatnemu podmiotowi , który też będzie aspirował po pieniądze do NFZ

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!