wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Puławy

Pijany kierowca wjechał w dzieci. 2-letnia Natalka straciła nogę. Możemy jej pomóc

Dodano: 4 lipca 2017, 11:49

Mała Natalka potrzebuje drogiej rehabilitacji i regularnych wizyt u lekarzy specjalistów. Jej rodzice potrzebują pomocy
Mała Natalka potrzebuje drogiej rehabilitacji i regularnych wizyt u lekarzy specjalistów. Jej rodzice potrzebują pomocy (fot. Fundacja)

Dwuletnia Natalka z Puław w wyniku wypadku samochodowego przeszła amputację. Jej rodzice potrzebują pomocy finansowej, która umożliwi zakup odpowiedniej protezy i rehabilitację. Dzisiaj z trudem radzą sobie z kosztami dojazdów na wizyty kontrolne w Lublinie.

Chcesz pomóc Natalce? Kliknij tutaj

Dziecko padło ofiarą pijanego pirata drogowego, który wjechał w idącą chodnikiem rodzinę i uciekł, nie udzielając im pomocy. Mamie i 6-letniemu bratu Natalki nic poważnego się nie stało (potłuczenia), ale ona sama w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali u niej m.in. obrzęk mózgu, uraz przedramienia, złamanie kości udowej, nasady piszczeli, zmiażdżenie kolana i liczne urazy wewęntrzne. Przeszła dwie operacje, ale mimo podjętego wysiłku, jej nóżka musiała zostać amputowana. 

Życie po tym wypadku dla jej rodziców to nowe obowiązki, konieczność regularnych wizyt kontrolnych u specjalistów w Lublinie, a w niedalekiej przyszłości rozpoczęcie rehabilitacji (ok. 9 tys. zł rocznie).

Potrzebne są m.in. leki, maści, opatrunki, kule. Dla państwa Bławat wysiłek finansowy, który będzie trzeba podjąć, jest nie do udźwignięcia. Tato Natalki nie ma stałej pracy i podejmuje się różnych zajęć. Jej mama jest z kolei lekko upośledzona umysłowo, a pod opieką, oprócz córeczki, ma także dwóch 6-letnich bliźniaków, w tym jednego niepełnosprawnego. Kondycja finansowa rodziny ledwo pozwala na utrzymanie. 

Żeby dziewczynka miała szansę na optymalny rozwój, musi rozpocząć naukę chodzenia o kulach, poruszania się na wózku, czy chodzenia z protezą. Tę ostatnią na szczęście ma zapewnioną, ale dziecko szybko rośnie i niedługo potrzebna będzie kolejna. Wartość tego rodzaju sprzętu waha się od 3 do 15 tys. złotych. Dlatego rodzina państwa Bławat prosi o wsparcie.

- Potrzebujemy pomocy, liczy się każda złotówka, każdy grosz się przyda. Staramy się sobie radzić, ale jest nam naprawdę trudno - mówi Małgorzata Cieplicka-Bławat, mama Natalki. Jak przyznaje, być może w przyszłości, po zakończeniu postępowania sądowego, otrzymają odszkodowanie, ale pieniądze potrzebne są już dzisiaj.

Jak pomóc?

Pomóc można na dwa sposoby. Pierwszy - przekazując darowiznę na konto fundacji "Po prostu Pomagam" (nr konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920) z dopiskiem "darowizna, rehabilitacja Natalki". Drugi sposób to włączenie się w zbiórkę bezpośrednio ze strony internetowej poprostupomagam.pl

Krzysztof M., sprawca wypadku, pozostaje w areszcie. Puławska prokuratura przygotowuje wobec niego akt oskarżenia. Wśród zarzutów jest spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu (1,6 promila), którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, a także ucieczka z miejsca zdarzenia.

Grozi mu do 12 lat więzienia oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

WIDEO

Czytaj więcej o: pomoc dziecko Puławy natalka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 dni temu o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub na spłatę rachunków? Czy masz niski poziom? ocena kredytowa i trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków / inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z dowolnego powodu, np. * Kredyty samochodowe * Pożyczki na nieruchomości * Pożyczki biznesowe * Inne pożyczki * Linia kredytowa * Karta Master       Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie. Email> mrsperezloanlender@gmail.com WhatsApp> +2348107393284
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 07:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nazywam się Dr Wilson Jones ze Szpitala Specjalistycznego Irrua, jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii narządów i zajmujemy się kupowaniem organów od ludzi, którzy chcą sprzedać, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą nerek. Nie zwlekaj i wróć do nam, abyśmy mogli kontynuować dalej. I to jest nasz e-mail, jeśli jesteś gotowy sprzedać swoją nerkę. irruaspecialisthospital@gmail.com
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzień dobry Jestem Anthony Johnson, prywatny kredytodawca pieniędzy. Daję pożyczki z oprocentowaniem 2% rocznie i w wysokości 10.000,00 USD do 500000000 USD jako ofertę pożyczki. 100% finansowania projektu z pożyczkami zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi. Zapewniamy świadczenie usług finansowych naszym klientom na całym świecie. Dzięki elastycznym pakietom pożyczkowym pożyczki mogą być przetwarzane i przekazywane do kredytobiorcy w jak najkrótszym czasie. Działamy na jasnych i zrozumiałych warunkach i oferujemy wszelkiego rodzaju kredyty wszystkim zainteresowanym klientom, firmom, firmom i wszelkim organizacjom gospodarczym, osobom prywatnym i inwestorom nieruchomości. wystarczy wypełnić poniższy formularz i wrócić do mnie, ponieważ oczekuję szybkiej i natychmiastowej odpowiedzi. WYPEŁNIJ FORMULARZ NALEŻNOŚCI FORMULARZA: Imię: ..................... Nazwisko: ...................... Płeć: .......................... Stan cywilny: ............................. Adres kontaktowy: .......................... Kod pocztowy: ......................... Kraj: ............................ Data urodzenia: ......................... Kwota wymagana jako pożyczka: ................. Czas trwania kredytu: ............................... Zawód: ............................. Dochód miesięczny: .......................... Cel dla kredytu: ............................. Bezpośredni numer telefonu: ................................... E-mail: springfinancelimited1290@gmail.com Z pozdrowieniami Dr Anthony Johnson
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2017 o 06:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uwaga!!! ramsay hill finance plc oferuje przedsiębiorcom możliwość łatwego dostępu do pożyczek w szybkim, przejrzystym i efektywnym środowisku. nasza wiedza i międzynarodowe standardy zapewniają naszym klientom najwyższą jakość świadczonych usług i świadczą usługi doradcze. naszym głównym usługodawcą jest świadczenie międzynarodowych finansów projektowych firmom, przedsiębiorstwom i organizacjom zajmującym się znacznym rozwojem gruntów w branży rekreacyjnej, turystycznej, rozrywkowej i budowlanej. , kredyt prywatny, pożyczka spłaty zadłużenia; ramsay hill finanse kredyty pożyczkowe plc: kredyty obecnie wahają się od 5000,00 dolarów do 4,5 miliona dolarów; maksymalny termin zapadalności wynosi 18 miesięcy; w przypadku większych pożyczek, proszę odwiedzić dział mŚp * nie wymaga zbadanego sprawozdania finansowego * elastyczne zabezpieczenia w zależności od wielkości pożyczki (artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenie biznesowe, towary w magazynie, pojazdy, własność itp.) elastyczne wymagania dotyczące dokumentacji * długotrwałe klienci z nienaganną pozycją spłat kwalifikują się do kolejnych obniżek stóp procentowych, a nawet szybszego przetwarzania pożyczek * proszę pamiętać, że wszystkie aplikacje poddane ocenie na miejscu przez jednego z naszych przedstawicieli przed podjęciem decyzji przez komitet. ramsay hill finance plc informacje kontaktowe: kontakt z e-mailem: ramsayhillfinance@yandex.com lub ramsayhillfinance@usa.com strona internetowa: ***ramsayhillfinance.wixsite.com/mysite dziękuję za twój czas, życzę ci najlepszego ... z poważaniem, chris young urzędnik ds. reklamy ramsay hill finance plc
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2017 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry dzień Czy potrzebujesz pilnego kredytu? Dajemy pożyczkę zainteresowanym osobom, które poszukują pożyczki z dobrą wiarą. Czy poważnie potrzebujesz pilnej pożyczki? To jesteś we właściwym miejscu. Dajemy pożyczkę biznesową, pożyczkę osobistą, w minimalnej wysokości 2000,00 EUR do maksymalnej kwoty 40 000 000,00 EUR, skontaktuj się z nami na żądanie pożyczki z 2% niską stopą procentową, aby zaspokoić zapotrzebowanie i wyruszyć z problemu finansowego. Nam dzisiaj za pośrednictwem poczty elektronicznej: jsemkffloaninvestment@gmail.com Wypełnij poniższe informacje Pełne nazwy: Kraj: Numer telefonu: Kwota kredytu potrzebna: Czas trwania kredytu: Miesięczny przychód: Adres domowy: Dzięki, że czekamy na Twoją odpowiedź Firma pożyczkowa Jeff Michael. Kredytodawcy / dostawcy usług finansowych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!