czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Po sygnałach o nieprawidłowościach schronisko w Puławach na nowych zasadach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2013, 18:58
Autor: (IZI)

Komunalna spółka zamiast administratora-weterynarza i zorganizowany wolontariat. Po sygnałach o nieprawidłowościach w puławskim schronisku dla zwierząt wiele się zmienia.

Do schroniska przy ul. Dęblińskiej powinny trafiać zwierzęta odławiane na trenie Puław. Pojawiły się jednak głosy, że dzieje się inaczej.

– Latami administratorzy schroniska wyłapywali bezdomne psy z terenu okolicznych gmin i umieszczali je w puławskim schronisku, za co otrzymywali wynagrodzenie – alarmuje nasza Czytelniczka.

Podobne sygnały docierały także do urzędu miasta. – W czasie kontroli, które przeprowadzaliśmy, nie stwierdziliśmy, aby w schronisku przebywało jakieś zwierze, które nie zostało wyłapane na terenie Puław – mówi Izabela Giedrojć, kierownik Biura Zieleni Miejskiej.

– Potwierdzają to pisemne deklaracje ówczesnego administratora schroniska. Pragnę jednak zauważyć, że administratorami były podmioty gospodarcze i urząd nie miał wpływu na zawierane przez nie umowy.

– W związku z napływającymi uwagami wystąpiliśmy jednak do gmin z informacją, że schronisko w Puławach nie jest w stanie przyjmować zwierząt z ich terenu i aby nie wskazywały go swoich programach opieki nad bezdomnymi zwierzętami – kontynuuje Giedrojć.

Od 1 lipca w schronisku nie ma już administratora. Prowadzi je teraz Zakład Usług Komunalnych. Czy na tą decyzję wpłynęły sygnały o nieprawidłowościach? – Również – odpowiada Ewa Wójcik, wiceprezydent miasta. – Staraliśmy się wybrać najlepszą formę prowadzenia schroniska.

Urząd chce też uporządkować kwestię wolontariatu w schronisku. Ogłosił już w tej sprawie konkurs, do którego mogą przystąpić organizacje pozarządowe. – Schronisko dla zwierząt jest też zakładem pracy. Nie można wpuszczać każdego, kto w danej chwili stwierdzi, że chce wejść do środka i pomóc – tłumaczy Giedrojć.

Poza tym jeszcze w tym roku schronisko przeniesie się na ul. Komunalną. Nowe schronisko będzie większe i dostosowane do wymogów weterynaryjnych. Powstanie w miejscu kompostowni odpadów zielonych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
iwona
uczciwy
mar
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

iwona
iwona (5 lipca 2013 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to co psy z powiatu w innych gminach maja sobie dziko biegać po polach i lasach aby czekać jak pogryzie kogoś a jeszcze gorzej jak trafi na dziecko. teraz sa wakacje a co najgorsze ludzie na wyjazdy nie zabierają zwierząt tylko wyrzucają jak nie potrzebne śmieci ja sama przygarnęłam 3 takie psy i 1 kota i moja sąsiadka 1 bo niestety mieszkam obok ruchliwej ulicy i po drugiej stronie są lasy i dużo osób wyrzuca tu swoje psy. moim zdaniem to schronisko jako ze dostaje nowe lokum powinno byc powiatowym schroniskiem

Rozwiń
uczciwy
uczciwy (3 lipca 2013 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

HA HA HA

Pani Giedrojć niech się zajmie nieprawidłościami wokół swojej osoby.

Ona jest od flory a nie fauny.

Rozwiń
mar
mar (3 lipca 2013 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hahaha przeciez to schronisko bralo kase od innych gmin. Wystarczy sprawdzic dokumentację finansowa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!