wtorek, 17 stycznia 2017 r.

Puławy

Przez dach wszedł do sąsiadów i zadźgał im psa. Bo za głośno szczekał

Dodano: 9 stycznia 2017, 17:18
Autor: rs

38-letni mieszkaniec Puław w drugi dzień świąt zakradł się do sąsiadów z nożem w ręku i na miejscu bestialsko zabił im psa, 18-letniego kundla. Jak tłumaczył, zrobił to, bo ten zbyt głośno szczekał.

Sprawcy grozi do 3 lat więzienia. Na razie dostał policyjny dozór i skierowania na badania.

To już kolejne zdarzenie dotyczące przemocy wobec zwierząt na puławskim osiedlu Włostowice. Niedawno opisywaliśmy przypadek mężczyzny, który wyrzucił swojego psa przez okno. Do kolejnego zdarzenia tego rodzaju doszło 26 grudnia, w drugi dzień świąt.

Benjamin K. bezrobotny, mieszkający z rodzicami mężczyzna słysząc szczekanie kundla swoich sąsiadów za ścianą, poszedł do kuchni, wziął nóż, wyszedł na strych, a następnie na dach. Stamtąd dostał się na dach bliźniaczego domu sąsiadów, otworzył niezabezpieczony właz i dostał się do mieszkania. Bez trudu chwycił 18-letniego psa i zadał mu kilka ciosów nożem, zabijając go na miejscu, po czym spokojnie wyszedł z domu i wrócił do siebie. Zauważyła go właścicielka kundla, która zawiadomiła policję. Mężczyzna nie stawiał oporu.

- Przyznał się do winy. Tłumaczył, że przeszkadzało mu szczekanie. W chwili popełnienia przestępstwa był trzeźwy. Za zabójstwo psa ze szczególnym okrucieństem oraz naruszenie miru domowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności - mówi prokurator Katarzyna Abramowicz-Piłat.

Benjamin K. to 38-latek, który w ciągu dwóch ostatnich lat nie pracował. Dotychczas nie był karany. W związku z czynem, którego się dopuścił, mężczyznę czekają badania psychiatryczne. Zdaniem śledczych, zabójca nie stanowi zagrożenia dla ludzi, ale na wszelki wypadek otrzymał policyjny dozór. Dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się na puławskiej komendzie policji. Ponadto otrzymał zakaz zbliżania się do swoich sąsiadów.

 

Czytaj więcej o: policja pies Puławy
gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(125) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

gość
gość (wczoraj o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gosc napisał:
I tu jesteś w błędzie. Ojciec pokazywał jak komuś wchodzić w d.... i piąć się w górę, a syn na przekór i kominem w dół.
w dodatku pretensjonalne imię synowi dali do mikrego nazwiska.
Rozwiń
Gość
Gość (3 dni temu o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na krakowskie z nim ,powiesić na szubienicy,to chory bandyta,po co darmo dawać mu żryć .
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe co zrobi mamusia damessa. Zgrywa się na wielką elytę, a synek ludziom przez dachy włazi. W Janowcu z pogardą patrzyła pani na ludzi, a teraz zobaczymy kto na kogo i jak będzie patrzył
Rozwiń
zuch
zuch (5 dni temu o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mario też mieszkam na tym osiedlu i nie mam psa jak i wielu tutaj. Jest kilka i tu apel ,aby właściciele chodzili z nimi do pobliskiego lasku ,a nie "wysadzali"ich pod płotami sąsiadów. Macie psy to opiekujcie się nimi w odpowiedni sposób nie utrudniający życia innym. Chłopaka powinno się leczyć, musi odpowiedzieć za to co zrobił, ale dajcie spokój ojcu choć pewnie jest wspaniała okazja dla przeciwników politycznych i mają teraz pożywkę ,aby się wyżyć. Żenada w tym kraju jak w W-wie ,tak i na prowincji. Dopiero się to stało ,a na drugi dzień pretensje ,że chłop nie powieszony. A najlepsze są wypowiedzi mądralińskich ,którzy nie znają sprawy,ludzi ,którzy są w to zaangażowani. Współczuję sąsiadom i powinno to dać do myślenia rodzicom chłopaka co dalej. Ale też właścicielom dokuczających innym zwierząt ,aby przemyśleli co gdzie i kiedy można i wypada. Szanujmy się nawzajem . Ale to będzie trudne w tym kraju .
Rozwiń
rad
rad (5 dni temu o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do ja . Ale jak bojąca się matka z dziećmi zastraszana przez chorego sąsiada ,że ją zabije i zgwałci dzieci pójdzie na policję i zgłosi to . Na policji słyszy ,że niewiele mogą zrobić i przy interwencji muszą powiedzieć ,że to ona ich nasłała. Jak myślisz taki człowiek psychiczny przestraszy się służb ,czy podwójnie wzmoży swoją nienawiść do danych osób?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (125)

Pozostałe informacje

Alarm 24