wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Duchowy maraton z krzyżami w dłoni

Dodano: 12 marca 2016, 10:25

Ekstremalna Droga Krzyżowa (fot. Jacek Szydłowski)
Ekstremalna Droga Krzyżowa (fot. Jacek Szydłowski)

Z wiarą w sercach i drewnianymi krzyżami w dłoniach przejdą 42 kilometrową trasę z Puław do Wąwolnicy. Cel: przełamanie własnych słabości i spotkanie z Bogiem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z Puław Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 18 marca po mszy, która rozpocznie się o godz. 20:30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Żeby wziąć udział w tym wyzwaniu należy zapisać się przez internet (www.edk.org.pl). Jak dotąd swoją obecność potwierdziło ponad 70 osób, ale organizatorzy przewidują nawet dwustu. Każdy kto się zarejestruje (czas na to mija już 13 marca) i w dniu wyprawy wpłaci 10 złotych, otrzyma pakiet startowy. W jego skład wchodzi opis trasy, duchowe rozważania, odblask i pamiątka.

Trasa biegnie przez Skowieszyn, Las Stocki, Zbędowice, Parchatkę, Bochotnicę, Kazimierz Dolny, Skowieszynek, Rąblów, Stanisławkę, Kębło, a kończy się na kościele w Wąwolnicy. To łącznie 42 kilometry nierzadko trudnego terenu z wieloma stromymi podejściami, których pokonanie nie ułatwiają zupełne ciemności. Żeby ją pokonać potrzebne jest odpowiednie wytrenowanie, kondycja, siła woli, ale przede wszystkim wiara. Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą latarek, termosu z ciepłym napojem, wysokoenergetycznego prowiantu (batony) oraz ciepłej odzieży i sprawdzonych, wygodnych butów. Wiele osób weźmie także ze sobą drewniany krzyż, symbol EDK.

Inicjatorem tego rodzaju duchowego oczyszczenia przez ogromny wysiłek i wyzwanie jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, który tak wyjaśnia całą ideę: – W tej drodze chodzi o to, że ma być daleko, ma być ciemno i ma boleć. Wtedy, kiedy jest naprawdę ciężko, zaczyna się prawdziwa modlitwa. Krzyż nie jest chorobą, tylko wyzwaniem, by z człowieka złego wydobyć dobro. Jeśli wysiłek jest na granicy bólu, a jego przekroczenie powoduje spotkanie z Bogiem, który pozwala przeprowadzić nas przez własne ograniczenia do nowej rzeczywistości. Takiej, do której nigdy byśmy nie trafili pozostając w strefie własnego komfortu.

Początkowo EDK była skierowana przede wszystkim do mężczyzn szukających Boga, ale wśród jej uczestników nie brakuje także kobiet. Idea, której przyświeca religijnemu marszowi jest uniwersalna.

– Zmaganie, pokazując mi prawdę o własnych ograniczeniach może też bardzo pomóc otworzyć się na medytację i modlitwę (...) Podejmiesz wyzwanie? – zachęcają organizatorzy.

Gość
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 marca 2016 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo zastanawia mnie, skąd w Was (komentujących) Państwo tyle jadu i złości. Chcecie za wszelką cenę deprecjonować wartość takiego przedsięwzięcia nie mając o nim pojęcia. Co więcej- wytykacie brak zdrowego rozsądku tym, którzy tam szli, uznając ich za wariatów i pomyleńców. Dlaczego każdy z Was patrząc na człowieka skaczącego ze spadochronem powie z uznaniem- ALE GOŚĆ!!!, a odbieracie szacunek temu, kto mierzy się ze swoimi lękami i słabościami ruszając w długą drogę w nocy. Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmuszał do tego wyjścia, ludzie podejmowali tę Drogę z różnymi intencjami i myślami- uszanujcie to proszę i nie opluwajcie. Ja czułem na początku, że spokojnie dam radę, wręcz uśmiechnąłem się (z pewnym poczuciem wyższości- niestety) się kiedy znajomy powiedział, że może dojdzie do połowy.... Cóż... On doszedł do końca, ja zaś zostałem zmuszony do przerwania marszu- ironia losu?- nie sądzę- (bolesna) nauka pokory. Z poważaniem- Grzegorz
Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (12 marca 2016 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 11 .III.2016 r. w artyKULe: 1} Zginął młody ksiądz. Dopiero go wyświęcili”; 2} Zgwałcił mnie, gdy rodzice byli obok”;3} Papież widział kontrowersyjny film o zakonnicach? Jest oświadczenieoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: "Drogi Krzyżowe przeszły ulicami Lublina. Już wkrótce Diecezjalne Dni Młodych" oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKI” z dn. 12.III.2016 r. w artyKULe: Akademicka Droga Krzyżowa w Lublinie [ZDJĘCIA]” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRAKOWSKA” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: Walka z pedofilią w Kościele. "Nie znamy dokładnie skali problemu"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2016 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest przykład do naśladowania. Uważam, że Bóg nie oczekuje od ludzi zadawania sobie bólu w celu nadania modlitwie większej wagi. Przeciez to jest nienormalne. Nie wolno zapoznawać nikogo z taką formą wiary. To jest przypadek kliniczny. Takim właśnie prostakom trzeba prostować klepicha!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2016 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takich się w pasy nie bierze. Klepicho ma jednak spaprane.
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2016 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile osób umarło z powodu informacji o złodziejskim zarekwirowaniu rolnikowi polskiemu ciągnika? Do podobnych kradzieży dochodzi nada, PIS nie ma możliwości zamiany lewa na prawo bo TK i KW są umocowaniami dla złodziei komorników. Wobec tego ludzie z TK i KW są ludobójcami.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!