Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2016 r.
10:25

Puławska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Duchowy maraton z krzyżami w dłoni

0 5 A A
Ekstremalna Droga Krzyżowa (fot. Jacek Szydłowski)
Ekstremalna Droga Krzyżowa (fot. Jacek Szydłowski)

Z wiarą w sercach i drewnianymi krzyżami w dłoniach przejdą 42 kilometrową trasę z Puław do Wąwolnicy. Cel: przełamanie własnych słabości i spotkanie z Bogiem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z Puław Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 18 marca po mszy, która rozpocznie się o godz. 20:30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Żeby wziąć udział w tym wyzwaniu należy zapisać się przez internet (www.edk.org.pl). Jak dotąd swoją obecność potwierdziło ponad 70 osób, ale organizatorzy przewidują nawet dwustu. Każdy kto się zarejestruje (czas na to mija już 13 marca) i w dniu wyprawy wpłaci 10 złotych, otrzyma pakiet startowy. W jego skład wchodzi opis trasy, duchowe rozważania, odblask i pamiątka.

Trasa biegnie przez Skowieszyn, Las Stocki, Zbędowice, Parchatkę, Bochotnicę, Kazimierz Dolny, Skowieszynek, Rąblów, Stanisławkę, Kębło, a kończy się na kościele w Wąwolnicy. To łącznie 42 kilometry nierzadko trudnego terenu z wieloma stromymi podejściami, których pokonanie nie ułatwiają zupełne ciemności. Żeby ją pokonać potrzebne jest odpowiednie wytrenowanie, kondycja, siła woli, ale przede wszystkim wiara. Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą latarek, termosu z ciepłym napojem, wysokoenergetycznego prowiantu (batony) oraz ciepłej odzieży i sprawdzonych, wygodnych butów. Wiele osób weźmie także ze sobą drewniany krzyż, symbol EDK.

Inicjatorem tego rodzaju duchowego oczyszczenia przez ogromny wysiłek i wyzwanie jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, który tak wyjaśnia całą ideę: – W tej drodze chodzi o to, że ma być daleko, ma być ciemno i ma boleć. Wtedy, kiedy jest naprawdę ciężko, zaczyna się prawdziwa modlitwa. Krzyż nie jest chorobą, tylko wyzwaniem, by z człowieka złego wydobyć dobro. Jeśli wysiłek jest na granicy bólu, a jego przekroczenie powoduje spotkanie z Bogiem, który pozwala przeprowadzić nas przez własne ograniczenia do nowej rzeczywistości. Takiej, do której nigdy byśmy nie trafili pozostając w strefie własnego komfortu.

Początkowo EDK była skierowana przede wszystkim do mężczyzn szukających Boga, ale wśród jej uczestników nie brakuje także kobiet. Idea, której przyświeca religijnemu marszowi jest uniwersalna.

– Zmaganie, pokazując mi prawdę o własnych ograniczeniach może też bardzo pomóc otworzyć się na medytację i modlitwę (...) Podejmiesz wyzwanie? – zachęcają organizatorzy.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 17:32
Bardzo zastanawia mnie, skąd w Was (komentujących) Państwo tyle jadu i złości. Chcecie za wszelką cenę deprecjonować wartość takiego przedsięwzięcia nie mając o nim pojęcia. Co więcej- wytykacie brak zdrowego rozsądku tym, którzy tam szli, uznając ich za wariatów i pomyleńców. Dlaczego każdy z Was patrząc na człowieka skaczącego ze spadochronem powie z uznaniem- ALE GOŚĆ!!!, a odbieracie szacunek temu, kto mierzy się ze swoimi lękami i słabościami ruszając w długą drogę w nocy. Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmuszał do tego wyjścia, ludzie podejmowali tę Drogę z różnymi intencjami i myślami- uszanujcie to proszę i nie opluwajcie. Ja czułem na początku, że spokojnie dam radę, wręcz uśmiechnąłem się (z pewnym poczuciem wyższości- niestety) się kiedy znajomy powiedział, że może dojdzie do połowy.... Cóż... On doszedł do końca, ja zaś zostałem zmuszony do przerwania marszu- ironia losu?- nie sądzę- (bolesna) nauka pokory. Z poważaniem- Grzegorz
Bardzo zastanawia mnie, skąd w Was (komentujących) Państwo tyle jadu i złości. Chcecie za wszelką cenę deprecjonować wartość takiego przedsięwzięcia nie mając o nim pojęcia. Co więcej- wytykacie brak zdrowego rozsądku tym, którzy tam szli, uznając ich za wariatów i pomyleńców. Dlaczego każdy z Was patrząc na człowieka skaczącego ze spadochronem powie z uznaniem- ALE GOŚĆ!!!, a odbieracie szacunek temu, kto mierzy się ze swoimi lękami i słabościami ruszając w długą drogę w nocy. Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmuszał do tego wyjścia, ludzi... rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 12 marca 2016 o 19:12

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 11 .III.2016 r. w artyKULe: 1} Zginął młody ksiądz. Dopiero go wyświęcili”; 2} Zgwałcił mnie, gdy rodzice byli obok”;3} Papież widział kontrowersyjny film o zakonnicach? Jest oświadczenieoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: "Drogi Krzyżowe przeszły ulicami Lublina. Już wkrótce Diecezjalne Dni Młodych" oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKI” z dn. 12.III.2016 r. w artyKULe: Akademicka Droga Krzyżowa w Lublinie [ZDJĘCIA]” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRAKOWSKA” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: Walka z pedofilią w Kościele. "Nie znamy dokładnie skali problemu"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 13:19
To nie jest przykład do naśladowania. Uważam, że Bóg nie oczekuje od ludzi zadawania sobie bólu w celu nadania modlitwie większej wagi. Przeciez to jest nienormalne. Nie wolno zapoznawać nikogo z taką formą wiary. To jest przypadek kliniczny. Takim właśnie prostakom trzeba prostować klepicha!!!!
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 11:30
Takich się w pasy nie bierze. Klepicho ma jednak spaprane.
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 11:11
Ile osób umarło z powodu informacji o złodziejskim zarekwirowaniu rolnikowi polskiemu ciągnika? Do podobnych kradzieży dochodzi nada, PIS nie ma możliwości zamiany lewa na prawo bo TK i KW są umocowaniami dla złodziei komorników. Wobec tego ludzie z TK i KW są ludobójcami.
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 17:32
Bardzo zastanawia mnie, skąd w Was (komentujących) Państwo tyle jadu i złości. Chcecie za wszelką cenę deprecjonować wartość takiego przedsięwzięcia nie mając o nim pojęcia. Co więcej- wytykacie brak zdrowego rozsądku tym, którzy tam szli, uznając ich za wariatów i pomyleńców. Dlaczego każdy z Was patrząc na człowieka skaczącego ze spadochronem powie z uznaniem- ALE GOŚĆ!!!, a odbieracie szacunek temu, kto mierzy się ze swoimi lękami i słabościami ruszając w długą drogę w nocy. Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmuszał do tego wyjścia, ludzie podejmowali tę Drogę z różnymi intencjami i myślami- uszanujcie to proszę i nie opluwajcie. Ja czułem na początku, że spokojnie dam radę, wręcz uśmiechnąłem się (z pewnym poczuciem wyższości- niestety) się kiedy znajomy powiedział, że może dojdzie do połowy.... Cóż... On doszedł do końca, ja zaś zostałem zmuszony do przerwania marszu- ironia losu?- nie sądzę- (bolesna) nauka pokory. Z poważaniem- Grzegorz
Bardzo zastanawia mnie, skąd w Was (komentujących) Państwo tyle jadu i złości. Chcecie za wszelką cenę deprecjonować wartość takiego przedsięwzięcia nie mając o nim pojęcia. Co więcej- wytykacie brak zdrowego rozsądku tym, którzy tam szli, uznając ich za wariatów i pomyleńców. Dlaczego każdy z Was patrząc na człowieka skaczącego ze spadochronem powie z uznaniem- ALE GOŚĆ!!!, a odbieracie szacunek temu, kto mierzy się ze swoimi lękami i słabościami ruszając w długą drogę w nocy. Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmuszał do tego wyjścia, ludzi... rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 12 marca 2016 o 19:12

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 11 .III.2016 r. w artyKULe: 1} Zginął młody ksiądz. Dopiero go wyświęcili”; 2} Zgwałcił mnie, gdy rodzice byli obok”;3} Papież widział kontrowersyjny film o zakonnicach? Jest oświadczenieoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: "Drogi Krzyżowe przeszły ulicami Lublina. Już wkrótce Diecezjalne Dni Młodych" oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKI” z dn. 12.III.2016 r. w artyKULe: Akademicka Droga Krzyżowa w Lublinie [ZDJĘCIA]” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRAKOWSKA” z dn. 11.III.2016 r. w artyKULe: Walka z pedofilią w Kościele. "Nie znamy dokładnie skali problemu"” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) rozwiń

Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 13:19
To nie jest przykład do naśladowania. Uważam, że Bóg nie oczekuje od ludzi zadawania sobie bólu w celu nadania modlitwie większej wagi. Przeciez to jest nienormalne. Nie wolno zapoznawać nikogo z taką formą wiary. To jest przypadek kliniczny. Takim właśnie prostakom trzeba prostować klepicha!!!!
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 11:30
Takich się w pasy nie bierze. Klepicho ma jednak spaprane.
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 11:11
Ile osób umarło z powodu informacji o złodziejskim zarekwirowaniu rolnikowi polskiemu ciągnika? Do podobnych kradzieży dochodzi nada, PIS nie ma możliwości zamiany lewa na prawo bo TK i KW są umocowaniami dla złodziei komorników. Wobec tego ludzie z TK i KW są ludobójcami.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!