środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Będzie remont oddziału neurologii w szpitalu

Dodano: 18 stycznia 2018, 07:31

Szpital w Puławach
Szpital w Puławach (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Czwarte piętro budynku „A”, gdzie mieście się oddział neurologii puławskiego szpitala, jeszcze w tym roku przejdzie gruntowny remont.

Dyrektor liczy na pozyskanie dotacji unijnej na ten cel w wysokości ponad miliona złotych i zapowiada modernizację kolejnych oddziałów.

Zgodnie z projektem, powstanie m.in. nowy układ pomieszczeń, a instalacje elektryczne, sanitarne i wentylacyjne zostaną wymienione. Nowe będą również okna, drzwi, parapety, podłogi oraz wyposażenie, jak łóżka i szafki.

– Dzięki temu zdecydowanie wzrośnie komfort leczenia naszych pacjentów – mówi Piotr Rybak, dyrektor puławskiego SP ZOZ, który pod koniec grudnia złożył wniosek o dotację na modernizację oddziału w ramach projektu „Zdrowe Lubelskie”. Jeśli Urząd Marszałkowski w Lublinie ją przyzna, do Puław trafi 1 070 000 złotych.

>>> Przeczytaj także: Mamy coraz częściej wybierają na poród szpital w Puławach. Ale mieszkańców miasta ubywa

Ze względu na zakres i długość (8 miesięcy) przewidywanych prac, podzielone zostaną na dwa etapy. Konieczna będzie również przeprowadzka znajdującego się na 4 piętrze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Docelowo całe piętro zostanie przeznaczone na potrzeby Oddziału Neurologicznego, Udarowego i Rehabilitacji Udarowej. Wewnątrz znajdą się m.in. pracownie USG i EEG. Jak tłumaczy dyrektor Rybak, remont jest konieczny ze względu na znaczne wyeksploatowanie i zużycie jego obecnej infrastruktury.

– Chcielibyśmy w podobny sposób jeszcze w tym roku rozpocząć modernizację pawilonu „C” naszego szpitala, w którym znajduje się oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Pulmonologiczny – zapowiada szef puławskiego SP ZOZ. Żródłem finansowania tego rodzaju prac mają być środki własne szpitala oraz dotacje zewnętrzne (bez obciążania budżetu powiatu).

>>>

Zobacz także: Puławy: Sposób na dłużników

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 stycznia 2018 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sorry ale w tym szpitalu (jak i w większości powiatowych) to ja nie chciałbym się leczyć.
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2018 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A te dotacje zewnętrzne to z pewnością kasa od Azotów. To też żadna sensacja. Azoty i spółki puławskie przekazały już baaardzo dużo pieniędzy na szpital.
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2018 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A cóż to za sensacja. W szpitalu przed bytnością Rybaka wyremontowane zostały oddziały okulistyki, urologii i trakt operacyjny na urologii, kardiologii, chirurgii dziecięcej, poradnia onkologiczna, trakt porodowy, przychodnia na Partyzantów. A łóżka do Zakładu Opiekuńczo-Lecznicznego podarował Owsiak!!!!
Rozwiń
taka prawda
taka prawda (18 stycznia 2018 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Super, że remontują! :) To komfort zarówno dla pacjentów i ich rodzin, ale także dla pracowników. Dużo lepiej się znosi problemy zdrowotne (pacjenci) i ciężką pracę (lekarze i pielęgniarki), gdy odbywa się to w godnych warunkach w budynku o wysokim standardzie. Oby udało się pozyskać pieniądze na remont wszystkich oddziałów i szpitala jako całości!
 Cięzko choremu,umierającemu wsio rawno gdzie go śmierć spotka.
Rozwiń
najdalej od szpitala
najdalej od szpitala (18 stycznia 2018 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Dotacje unijne  no co Wy przecież Unia taka zła. Zostanie urażony honor pisiorow czy nie?
 Otóż to brać kasę to unia cacy .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!