środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Błonia poprawione dzięki mieszkańcom

Dodano: 31 stycznia 2017, 16:05
Autor: rs

Więcej krzewów, łagodniejsze skarpy, nowe drzewa przy placu zabaw, czy dostosowanie nasypu do potrzeb górki saneczkowej dla dzieci – to część zmian, które wprowadzono po konsultacjach z mieszkańcami do projektu zagospodarowania miejskich błoni w Puławach.

Władze Puław starają sie o pozyskanie unijnego dofinansowania na poprawę jakości zieleni miejskiej. Głównym zadaniem ma być zagospodarowanie błoni pomiędzy ul. Słowackiego a Kaniowczyków. Kilkuhektarowy plac nie pełni żadnej istotnej roli, a korzystają z niego głównie właściciele czworonogów. To może się zmienić, jeśli miasto otrzyma pieniądze na zainwestowanie w ten zielony teren.

Zgodnie z projektem przygotowanym na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich (wydziału zieleni), na nowych błoniach znajdzie się nowa roślinność, krzewy, drzewa, place zabaw, utwardzone alejki, siłownia, półokrągły nasyp widokowy, zbierający wodę rów z szuwarową roślinnością, oświetlenie, ławki, kosze na śmieci itp. Po prezentacji projektu, ZDM czekał na uwagi ze strony mieszkańców. Ci zgłosili ich całkiem sporo.

Po analizie firma projektująca błonia dodała więcej krzewów. Te pojawią się zarówno przy parkingu, jak i przy boisku sportowym. Zgodnie z intencją puławian, nowe drzewa posadzone zostaną przy placu zabaw, by w przyszłości rzucały na to miejsce cień. Dla bezpieczeństwa wyłagodzone zostaną także skarpy rowu odwadniającego, a nasyp zimą ma pełnić funkcje także niewielkiej górki saneczkowej.

Nie wszystkie propozycje udało się wdrożyć. Część z nich stała w sprzeczności z zasadami programu, do którego złożono wniosek. Wśród odrzuconych wniosków znalazła się m.in. budowa zbiornika wodnego, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dorosłych, amfiteatr, czy podwyższenie nasypu do 4 metrów. Informacje o tym, czy Puławy otrzymają pieniądze na inwestycje w miejską zieleń, powinny pojawić się jeszcze w tym roku. 

Użytkownik niezarejestrowany
i tyle
wicio
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lutego 2017 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A temu oczywiscie źle. To idz zagospodaruj koś te łąki a nie tylko narzekasz.
Rozwiń
i tyle
i tyle (3 lutego 2017 o 02:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Błonia, błoni sroni pierdoni! Całe życie to były ŁĄKI, a nie jakieś błonia!
Rozwiń
wicio
wicio (2 lutego 2017 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będziemy mieli iluzję miejsca do wypoczynku jeśli przy okazji budowy nie zaprojektujcie także (działającego) monitoringu tego miejsca - kamery - i ewentualne interwencje na czyny wandali - wtedy będzie to miało sens, niż pozostawienie parku samemu sobie - bez kontroli służb, bo wówczas szybko obróci się to w ruinę. Normalne - za utopsji to znamy. Patrz choćby skwerek przy ul. Niemcewicza, niedaleko szkoły nr 6...
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem.... jakoś mi się nie widzą te błonia. Znając historie takich "parków", przewiduję, że kilka lat po wybudowaniu będzie tam pole minowe w postaci psich gówien na każdym rogu, obdrapanych i połamanych ławek, powybijanych lamp w latarniach, itd...
Rozwiń
menello
menello (1 lutego 2017 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie, Będzie nowa miejscówka do picia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!