wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Długa kolejka do remontów dróg


Puławy. Miasto powinno znaleźć środki na przebudowę ulicy Irysowej oraz Romantycznej – uważa radny Paweł Maj. Dyrektor ZDM Wiesław Stolarski potwierdza, że taką potrzeba dostrzega również Zarząd Dróg Miejskich. Problem w tym, że kolejka po miejskie pieniądze jest długa.

Przy obu wymienionych ulicach w ostatnich latach przybywa nowych domów, a nawierzchnia tych dróg nadal pozostawia wiele do życzenia. Składają się na nią prowizoryczne, betonowe płyty. Według radnego Pawła Maja, pora by to zmienić.

– Ta nawierzchnia jest nie do przyjęcia – stwierdził samorządowiec, podkreślając, że obie ulice znajdują się na dynamicznie rozwijających się osiedlach. Jednocześnie złożył wniosek do prezydenta Janusza Grobla o zarezerwowanie odpowiedniej ilości środków na przebudowę obydwu ulic w przyszłorocznym budżecie. O to, czy Irysowa i Romantyczna znajdą się w projekcie budżetu zapytaliśmy dyrektora ZDM, Wiesława Stolarskiego.

– Bierzemy je pod uwagę i dostrzegamy potrzeby, o których mówi radny, ale na razie nie mogę niczego obiecać. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będą nasze możliwości finansowe. Przypominam, że ulic, które wymagają przebudowy w całym mieście jest kilkanaście – mówi szef zarządu dróg, który podkreśla, że remonty zostaną zaplanowane w taki sposób, żeby skumulowały się w jednym miejscu.

Na zakres prac drogowych w 2018 roku swój wpływ będzie miała także kwestia przebudowy miejskich błoni przy ul. Kaniowczyków i Słowackiego. Jeśli to zadanie wejdzie do nowego budżetu, środków na drogi może być trochę mniej. O to, które przedsięwzięcia mają obecnie priorytet ZDM, dyrektor Stolarski nie informuje, ale szanse na to mogą mieć: przedłużenie ul. Górnej i dalszy ciąg ul. Jednacza (w przypadku uzyskania dofinansowania rządowego), połączenie Kolejowej i Składowej, przebudowa ul. Sybiraków, Kowalskiej, Filtrowej, Powiśla, Piasecznicy, Polskiej Organizacji Wojskowej, Romantycznej, Irysowej, płk. Konrada, czy też przedłużenie ścieżki rowerowej do ul. Mościckiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Krokodylowy
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2017 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Planowana jest budowa pomnika smoleńskiego w Puławach ?
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy będzie budowany pomnik smoleński w Puławach ?
Rozwiń
Krokodylowy
Krokodylowy (5 października 2017 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy ulica Japońska?
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie możeta połączyć Kwiatowej z Górną??? Ta cała Kwiatowa to jakaś okrągła pomyłka. Nie ma połączenia ani z Lubelską, ani z Górną. Trzeba jeździć w kółko aby wyjechać z niej. Nawet nie zrobiliśta chodnika z ulicy Lubelskiej do pasażu w którym jest przedszkole (na przeciwko Lidla). Pieszo nie da się tam wejść bez przejścia po trawie..... planisty z koziej wólki.
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2017 o 07:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plany zawsze pięknie brzmią, tylko ich realizacja...... Panie...... kiedy to będzie.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!