sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Gdzie powstanie patriotyczny mural? Na razie nie ma ściany

Dodano: 24 kwietnia 2017, 08:25
Autor: rs

Miasto Puławy nie dysponuje obecnie żadnym obiektem, na którym można byłoby umieścić mural – odpowiedział na zapytanie w tej sprawie prezydent Janusz Grobel. Inicjatorem powstania malowidła jest były starosta puławski, Sławomir Kamiński.

Mural to wielkoformatowe malowidło, którym najczęściej przykrywa się zaniedbane ściany starych bloków i kamienic. Po latach taka uliczna sztuka wrasta w miejski krajobraz, urastając nawet do rangi symbolu danej dzielnicy, czy osiedla.

W Puławach oprócz malunku, który kilka lat temu powstał przy bulwarze wiślanym, typowych murali nie ma. O tym, że warto byłoby ten stan rzeczy zmienić, przekonany jest m.in. szef puławskiej Solidarności Sławomir Kamiński, który rozpoczął dyskusję na ten temat w internecie. Pomysł szybko zyskał poparcie mieszkańców. Było to na krótko przed dniem pamięci żołnierzy niezłomych, więc to właśnie tego rodzaju, patriotyczna tematyka miała dominować na nowym muralu.

Problemem okazała się jego lokalizacja.

W Puławach trudno znaleźć nie tylko zaniedbaną, ale nawet ślepą ścianę bloku. Większość zasobów poszczególnych spółdzielni mieszkaniowych jest już dawno po termomodernizacji. Zainteresowania udostępnieniem swoich ścian nie wykazali także prywatni właściciele obiektów handlowych. Zapytanie Kamiński skierował więc do władz miasta, które zarządzają m.in. halą sportową przy Al. Partyzantów. Odpowiedź, która nadeszła z urzędu była jednak negatywna.

– Z przykrością informuję, że w chwili obecnej nie znajduję w zasobach miasta odpowiedniego miejsca do realizacji tego projektu – poinformował prezydent Janusz Grobel, przypominając o tym, że jeszcze nie zapadły żadne decyzje dotyczące zagospodarowania starej hali, po tym, gdy powstanie nowa. – Z tych powodów uzasadnione jest zachowanie budynku w niezmienionym kształcie i wizerunku – dodał prezydent. 

Zobacz także: Niezwykła mozaika na kamienicy w Lublinie

Czytaj więcej o: mural Puławy mural w Puławach
Przyszło NOWE ... ze starymi BAŁWANAMI !!!
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przyszło NOWE ... ze starymi BAŁWANAMI !!!
Przyszło NOWE ... ze starymi BAŁWANAMI !!! (27 kwietnia 2017 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby Kamiński to teraz taki lokalny ... "MISIEWICZ".Znowu w ZA ... ? Jak kpił słusznie aforysta J. Sztaudynger ..."Do Żłobu każdy trafi, ... choc nie zna geografii"
Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2017 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej, aby patriotyczne murale były malowane pod mostem na Wiśle. Tam jest tyle wolnych i do zagospodarowania powierzchni betonowych. Poza tym tak blisko do naszej narodowej rzeki Wisły to i skojarzenia będą wyłącznie zgodne z oczekiwaniami autorów pomysłu.
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeden drugiego wart. Jeden Pisiewicz a drugi wejdzie ze wszystkimi w koalicje żeby tylko utrzymać sie przy władzy?
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kaminski niech cos sam wykupi i pomaluje. Przecież dostał wysokopłatna prace 'specjalisty' dyrektora na ZA? Bez konkursu nawet? To chyba warto coś w koncu dac od siebie???????????
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedys próbowaliśmy zorganizowac miejsca za własne pieniądze! to Pan Urzędas stary dziad powiedział ze nie mają pieniędzy na bzdury Dawać Pomnik Kaczyńskiego! stanie sie prawda w końcu jak od koryta ryje pójdą Leszek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!