wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Mało projektów, więcej czasu na zgłaszanie

Dodano: 30 lipca 2015, 08:23

Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych
Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych

Do końca przyszłego tygodnia prezydent Janusz Grobel przedłużył termin przyjmowania wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Dotychczas wpłynęło ich ponad 30.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

29 lipca miał być ostatecznym terminem, w którym mieszkańcy Puław mogli składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Prezydent zdecydował jednak, że ten czas wydłuży. Ci, którzy nie zdążyli złożyć własnej propozycji (popartej kilkunastoma podpisami) dostali dodatkowe 9 dni.

Jak dotąd do Wydziały Kultury i Promocji Urzędu Miasta Puławy wpłynęło ponad 30 wniosków i cały czas napływają kolejne. Wśród nich można wyróżnić remonty: ulic 6 sierpnia i Kruka, placu przed restauracją Papoo oraz łącznika pomiędzy ul. Kaniowczyków i ul. Mickiewicza.

Dwa wnioski dotyczą zagospodarowania miejskich Błoni jako terenu rekreacyjno-wypoczynkowy. Pojawił się także pomysł zakupu teleskopu słonecznego ze statywem dla obserwatorium astronomicznego. Dzięki temu urządzeniu możliwe stałyby się obserwacje powierzchni Słońca.

Część mieszkańców miasta domaga się stworzenia sieci zautomatyzowanych wypożyczalni rowerów, czyli systemu „roweru miejskiego”. Inni chcą zamiany przestarzałych stojaków na nowoczesne parkingi rowerowe, które miałyby stanąć przed wszystkimi budynkami użyteczności publicznej w mieście.

O swoich potrzebach nie zapomnieli działkowcy, którzy uważają, że w ogrodach „Zacisze” jest zdecydowanie zbyt ciemno i chcą tam nowego oświetlenia. Jeżdżąca na rolkach, rowerach i deskach młodzież jak co roku prosi o rewitalizację skateparku. Jej pierwszy etap polegałby na wymianie betonowej nawierzchni. Miłośnicy zwierząt proponują powiększenie schroniska dla kotów, a emeryci domagają się nowych ławek i koszy na śmieci na Wólce Profeckiej. Wśród zgłoszeń nie zabrakło także tych dotyczących remontów przychodni zdrowia oraz doposażenia szkół.

W sierpniu pracownicy UM dokonają selekcji wniosków i przygotują listę, która trafi pod głosowanie. Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych.

guest
Gość
zezul
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

guest
guest (31 lipca 2015 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a może być i tak, bo kto miał złożyć to złożył, reszta albo nie wiedziała albo nie ma ochoty.

Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie trafne pomysł mają mieszkańcy Puław nie podobają się władzy .Włodarze oczekują innych pomysłów w ich interesie lepsze .
Rozwiń
zezul
zezul (30 lipca 2015 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wiesz co "guest" nie chce mi się z tobą dyskutować. to może i składałeś i korzystałeś z info. owszem kiedyś były, ale ja wczoraj i  dziś chciałem ściągnąć wniosek i go nie było, więc nie rób z kogoś GŁUPKA! a powinny być w każdej chwili. nic dodać nic ująć.....

Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2015 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zazul nie pisz głupot. Składałem projekt i korzystałem z informacji ze strony urzędu. Wiszą tam już przynajmniej miesiąc :)
Rozwiń
zezul
zezul (30 lipca 2015 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hallo hallo zadne co wy gadacie tylko pewnie uzupelnili przed chwila, bo jeszcze przed poludniem chcialem spojrzec a tam glucho...takze nie czaruj...dla mnie promocja zadna a piniedzy jednak sporo do wydania.jakos w zeszlym roku skladalem projekt i bylo wiecej szumu, a chyba a nawet na pewno o to w tym chodzi....niech sie doucza urzedasy....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!