Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 lipca 2015 r.
8:23

Puławy: Mało projektów, więcej czasu na zgłaszanie

0 9 A A
Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych
Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych

Do końca przyszłego tygodnia prezydent Janusz Grobel przedłużył termin przyjmowania wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Dotychczas wpłynęło ich ponad 30.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

29 lipca miał być ostatecznym terminem, w którym mieszkańcy Puław mogli składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Prezydent zdecydował jednak, że ten czas wydłuży. Ci, którzy nie zdążyli złożyć własnej propozycji (popartej kilkunastoma podpisami) dostali dodatkowe 9 dni.

Jak dotąd do Wydziały Kultury i Promocji Urzędu Miasta Puławy wpłynęło ponad 30 wniosków i cały czas napływają kolejne. Wśród nich można wyróżnić remonty: ulic 6 sierpnia i Kruka, placu przed restauracją Papoo oraz łącznika pomiędzy ul. Kaniowczyków i ul. Mickiewicza.

Dwa wnioski dotyczą zagospodarowania miejskich Błoni jako terenu rekreacyjno-wypoczynkowy. Pojawił się także pomysł zakupu teleskopu słonecznego ze statywem dla obserwatorium astronomicznego. Dzięki temu urządzeniu możliwe stałyby się obserwacje powierzchni Słońca.

Część mieszkańców miasta domaga się stworzenia sieci zautomatyzowanych wypożyczalni rowerów, czyli systemu „roweru miejskiego”. Inni chcą zamiany przestarzałych stojaków na nowoczesne parkingi rowerowe, które miałyby stanąć przed wszystkimi budynkami użyteczności publicznej w mieście.

O swoich potrzebach nie zapomnieli działkowcy, którzy uważają, że w ogrodach „Zacisze” jest zdecydowanie zbyt ciemno i chcą tam nowego oświetlenia. Jeżdżąca na rolkach, rowerach i deskach młodzież jak co roku prosi o rewitalizację skateparku. Jej pierwszy etap polegałby na wymianie betonowej nawierzchni. Miłośnicy zwierząt proponują powiększenie schroniska dla kotów, a emeryci domagają się nowych ławek i koszy na śmieci na Wólce Profeckiej. Wśród zgłoszeń nie zabrakło także tych dotyczących remontów przychodni zdrowia oraz doposażenia szkół.

W sierpniu pracownicy UM dokonają selekcji wniosków i przygotują listę, która trafi pod głosowanie. Do podziału w tym roku są 2 miliony złotych.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
guest / 31 lipca 2015 o 09:00

a może być i tak, bo kto miał złożyć to złożył, reszta albo nie wiedziała albo nie ma ochoty.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09
Nie trafne pomysł mają mieszkańcy Puław nie podobają się władzy .Włodarze oczekują innych pomysłów w ich interesie lepsze .
Avatar
zezul / 30 lipca 2015 o 14:03

wiesz co "guest" nie chce mi się z tobą dyskutować. to może i składałeś i korzystałeś z info. owszem kiedyś były, ale ja wczoraj i  dziś chciałem ściągnąć wniosek i go nie było, więc nie rób z kogoś GŁUPKA! a powinny być w każdej chwili. nic dodać nic ująć.....

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:10
zazul nie pisz głupot. Składałem projekt i korzystałem z informacji ze strony urzędu. Wiszą tam już przynajmniej miesiąc :)
Avatar
zezul / 30 lipca 2015 o 13:03
Hallo hallo zadne co wy gadacie tylko pewnie uzupelnili przed chwila, bo jeszcze przed poludniem chcialem spojrzec a tam glucho...takze nie czaruj...dla mnie promocja zadna a piniedzy jednak sporo do wydania.jakos w zeszlym roku skladalem projekt i bylo wiecej szumu, a chyba a nawet na pewno o to w tym chodzi....niech sie doucza urzedasy....
Avatar
franio / 30 lipca 2015 o 12:51

Co wy gadacie? Ja do domu dostałem ulotkę informacyjną. Poza tym informacje o składaniu projektów są na głównej stronie urzędu, na stronie dziennika wschodniego też było (i to chyba nie raz), na stronach innych lokalnych mediów również.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:14
Co wy gadacie? Ja do domu dostałem ulotkę informacyjną. Poza tym informacje o składaniu projektów są na głównej stronie urzędu, na stronie dziennika wschodniego też było (i to chyba nie raz), na stronach innych lokalnych mediów również.
Avatar
franio / 30 lipca 2015 o 12:03
....nawet na stronie w obywatelskim 2016 "ziiirrooo"
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 09:07
ha ha, a w ogóle było jakieś składanie projektów w tym roku? chyba tylko na stronie była informacja?! słabo coś z info w tym temacie....
Avatar
guest / 31 lipca 2015 o 09:00

a może być i tak, bo kto miał złożyć to złożył, reszta albo nie wiedziała albo nie ma ochoty.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 08:09
Nie trafne pomysł mają mieszkańcy Puław nie podobają się władzy .Włodarze oczekują innych pomysłów w ich interesie lepsze .
Avatar
zezul / 30 lipca 2015 o 14:03

wiesz co "guest" nie chce mi się z tobą dyskutować. to może i składałeś i korzystałeś z info. owszem kiedyś były, ale ja wczoraj i  dziś chciałem ściągnąć wniosek i go nie było, więc nie rób z kogoś GŁUPKA! a powinny być w każdej chwili. nic dodać nic ująć.....

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 13:10
zazul nie pisz głupot. Składałem projekt i korzystałem z informacji ze strony urzędu. Wiszą tam już przynajmniej miesiąc :)
Avatar
zezul / 30 lipca 2015 o 13:03
Hallo hallo zadne co wy gadacie tylko pewnie uzupelnili przed chwila, bo jeszcze przed poludniem chcialem spojrzec a tam glucho...takze nie czaruj...dla mnie promocja zadna a piniedzy jednak sporo do wydania.jakos w zeszlym roku skladalem projekt i bylo wiecej szumu, a chyba a nawet na pewno o to w tym chodzi....niech sie doucza urzedasy....
Avatar
franio / 30 lipca 2015 o 12:51

Co wy gadacie? Ja do domu dostałem ulotkę informacyjną. Poza tym informacje o składaniu projektów są na głównej stronie urzędu, na stronie dziennika wschodniego też było (i to chyba nie raz), na stronach innych lokalnych mediów również.

Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:14
Co wy gadacie? Ja do domu dostałem ulotkę informacyjną. Poza tym informacje o składaniu projektów są na głównej stronie urzędu, na stronie dziennika wschodniego też było (i to chyba nie raz), na stronach innych lokalnych mediów również.
Avatar
franio / 30 lipca 2015 o 12:03
....nawet na stronie w obywatelskim 2016 "ziiirrooo"
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 09:07
ha ha, a w ogóle było jakieś składanie projektów w tym roku? chyba tylko na stronie była informacja?! słabo coś z info w tym temacie....
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!