Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 grudnia 2017 r.
9:21

Puławy: Miejsce na nowe osiedle mieszkaniowe

Autor: Zdjęcie autora rs
16 26 A A
W przyszłości ulicą Ceglaną dojedziemy na nowe osiedle, które zaplanowano w pobliżu ROD „Niwa”
W przyszłości ulicą Ceglaną dojedziemy na nowe osiedle, które zaplanowano w pobliżu ROD „Niwa”

Po dwóch latach prac, teren przy ul. Ceglanej w Puławach doczekał się miejscowego planu zagospodarowania. W przyszłości powstanie tam nowe osiedle domków jednorodzinnych. Ogródki, jak chcieli działkowcy, pozostały poza jego zakresem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowym planem objęto grunty pomiędzy ul. Kaznowskiego i skrzyżowaniem Ceglanej z ul. Powstańców Listopadowych z jednej strony, do granicy ogródków działkowych z drugiej. Zgodnie z przyjętymi założeniami, teren ten w większości został przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną. Od ul. Kaznowskiego osiedle będzie oddzielone pasem zieleni. Trawnik lub skwer przewidziano również w pobliżu ul. Powstańców. Z tej ostatniej ulicy zaplanowano również główny wjazd na nowe osiedle. Tuż przy skrzyżowaniu z ul. Ceglaną utworzono również miejsce pod zabudowę usługową.

Nowy plan, jak informują urzędnicy z Wydziału Planowania Przestrzennego, uwzględnił liczne wnioski składane przez właścicieli działek. Co ważne, część z nich sprawiła, że zmniejszono zakres opracowania, wyłączając z niego teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niwa”. Pierwotnie władze miasta planowały dostosowanie ROD-u do zapisów w studium, które zakłada w tym miejscu zabudowę mieszkaniową. Ostatecznie, z uwagi na opór działkowiczów, zrezygnowano z tych zamierzeń.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wolność i Własność / 1 stycznia 2018 o 21:32
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ......................................................................................................................................... w sumie można by to dziedziczenie i zliwidować bo tak - mój ojciec kupił ziemię za oszczędności całego życia od jakiś Towarzyszy, którzy ją dostali w zasadzie za darmo i po sprzedaży w czasach gdy paszportów nie trzymało się w domu pojechali za tą kasę w podróż do około świata - to co za różnica równie dobrze i ja mogę być teraz wydziedziczony...nie? A te Romanowy i PKWNy to skąd miały tą ziemię którą rozdawały - ze sobą ze wschodu tu przyniosły? a może w jakimś sobie znanym celu to robiły?
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ........... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:10
Oki ale co to ma wspólnego z panem Januszem G. i jego potraktowaniem z buta działkowców?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 19:59
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej ustawy. Twierdzą, że nie rozwiązuje ich problemów, bo tworzona była przez PZD. Zwracali się do polityków i Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej u... rozwiń
Avatar
Edward / 1 stycznia 2018 o 17:23
undefined napisał:
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika  :)
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy!
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy! rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:08
Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:42
Niektórzy bardzo nie lubią działkowców. Z tego co wiem nie chcieli oni przekształcić swoich działek na tereny budowlane. Wiec nie wzrasta wartość tych gruntów. Zaprzestańcie wiec tej miernej nagonki i skłócania ludzi miedzy sobą. Kampanie wyborcza róbcie sobie w ratuszu.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:28
Dlatego pytanie kto jest właścicielem tych terenów jest kluczowe i fundamentalne?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:23
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łączny teren pod zarządem PZD wart jest od 20 do 60 mld zł! 
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łącz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:12
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika :)
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 15:34
O wyborców trzeba dbać cały czas. A nie fałszywe uśmieszki i gadki do lokalnej TV. To już nie działa. Uprasza się także o zaprzestanie kłamliwej, socjotechnicznej i skłócającej społeczeństwo anonimowej kampanii pseudo wyborczej w internetach. Głupcami nie jesteśmy.
Avatar
Wolność i Własność / 1 stycznia 2018 o 21:32
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ......................................................................................................................................... w sumie można by to dziedziczenie i zliwidować bo tak - mój ojciec kupił ziemię za oszczędności całego życia od jakiś Towarzyszy, którzy ją dostali w zasadzie za darmo i po sprzedaży w czasach gdy paszportów nie trzymało się w domu pojechali za tą kasę w podróż do około świata - to co za różnica równie dobrze i ja mogę być teraz wydziedziczony...nie? A te Romanowy i PKWNy to skąd miały tą ziemię którą rozdawały - ze sobą ze wschodu tu przyniosły? a może w jakimś sobie znanym celu to robiły?
"Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów  w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?" ........... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 21:10
Oki ale co to ma wspólnego z panem Januszem G. i jego potraktowaniem z buta działkowców?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 19:59
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej ustawy. Twierdzą, że nie rozwiązuje ich problemów, bo tworzona była przez PZD. Zwracali się do polityków i Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strukturami PZD kierują niezmiennie ludzie, wywodzący się z komunistycznych, wojskowo-policyjnych służb. Na czele związku od początku, czyli 1981 roku stoi Eugeniusz Kondracki. Krajowy Zarząd PZD nie podaje ile łącznie pobiera składek od miliona działkowców, ze wszystkich ogrodów. Twierdzi, że działacze związkowi pracują społecznie, z dokumentów wynika jednak, że mieli przyznawane wynagrodzenia. Trybunał Konstytucyjny uznał 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne. Część działkowców chce teraz zmiany obecnej u... rozwiń
Avatar
Edward / 1 stycznia 2018 o 17:23
undefined napisał:
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika  :)
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy!
Nie chodzi tu o żadne przywileje, Przestańcie w końcu manipulować. Chodzi o to ze użytkownicy danego terenu zostali postawieni pod betonowym murem. Bez ich wiedzy i zgody, bez liczenia się z ich głosem, władze miasta chciały zmienić przeznaczenie terenu na inne. Tak się nie robi. Przestań więc ten fakt umniejszać, skłócać, kierować dyskusje na boczne nie mające związku ze sprawą, tory. Tematem jest pycha, buta i arogancja władzy! rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 17:08
Skoro taka zadość dla działkowców to może w ogóle zlikwidować prawo dziedziczenia? Odebrać ludziom ziemie i działki budowlane bo pochodzą w prostej linii od uwłaszczenia chłopów w 1864 na mocy dekretu cara Aleksandra II Romanowa ? Przecież wtedy została rozdana ziemia całkowicie za darmo wybranym chłopom. Tak samo było podczas reformy rolnej PKWN w latach 1944-1948 gdzie między bezrolnych i małorolnych chłopów rozparcelowano całkowicie za darmo 6 mln ha. Ciekawe ile w Puławach i wokół Puław? To tez może chcesz odebrać?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:42
Niektórzy bardzo nie lubią działkowców. Z tego co wiem nie chcieli oni przekształcić swoich działek na tereny budowlane. Wiec nie wzrasta wartość tych gruntów. Zaprzestańcie wiec tej miernej nagonki i skłócania ludzi miedzy sobą. Kampanie wyborcza róbcie sobie w ratuszu.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:28
Dlatego pytanie kto jest właścicielem tych terenów jest kluczowe i fundamentalne?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:23
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łączny teren pod zarządem PZD wart jest od 20 do 60 mld zł! 
Działkowcy nie mogą przejść do innej organizacji działkowców bez utraty statusu użytkownika działki. Dodatkowo likwidacja ogrodu działkowego wymaga uzyskania zgody PZD. Obszar, którym zarządza PZD zajmuje 43,5 tys. ha. To mniej więcej tyle ile wynosi powierzchnia Seszeli. Rodzinne ogródki działkowe zajmują bardzo atrakcyjne tereny w centrach dużych miast. Działki stanowią od 2% do 5% powierzchni dużych polskich miast. Łącznie we władaniu PZD jest ok. 1 milion działek, z których korzysta ok. 4 mln ludzi w Polsce. Według różnych szacunków łącz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 16:12
Prawda o zamierajacuch przywilejach poprzedniej epoki to nie socjotechnika :)
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 15:34
O wyborców trzeba dbać cały czas. A nie fałszywe uśmieszki i gadki do lokalnej TV. To już nie działa. Uprasza się także o zaprzestanie kłamliwej, socjotechnicznej i skłócającej społeczeństwo anonimowej kampanii pseudo wyborczej w internetach. Głupcami nie jesteśmy.