niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: PiS idzie na wojnę z gender

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2014, 13:30

Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali propozycję apelu w sprawie obrony dzieci i młodzieży przed gender. Chcą, aby apel został przyjęty na najbliższej sesji.

Propozycja treści apelu miała być przedstawiona na zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta. Ostatecznie jednak nie znalazła się w porządku obrad, gdyż była to sesja nadzwyczajna. - W tej sytuacji uznaliśmy, że najprawdopodobniej wrócimy do sprawy podczas kolejnej sesji, 20 marca - zapowiada radna Halina Jarząbek, przewodnicząca klubu PiS w Puławach. Co zawiera apel? - To prośba do nauczycieli, pracowników służby zdrowia, wszystkich, którzy zajmują się edukacją młodzieży o to, aby w swoich działaniach chronili młodzież przed nadmiernym wpływem ideologii gender. W naszej ocenie, a także kościoła katolickiego ta ideologia może być zagrożeniem dla rodziny - tłumaczy radna. W apelu można przeczytać, że: w Polsce próbuje się wprowadzić gender na różnych szczeblach życia społecznego oraz że tworzone są dokumenty pozornie służące ochronie, bezpieczeństwu i dobru obywateli. W rzeczywistości ingeruje się w nich, w system wychowawczy dzieci i młodzieży, ogranicza się wolność słowa i możliwość wyrażania poglądów. 'Pozornie pozytywny program' Radni PiS w swoim apelu piszą również o Krajowym Programie Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2013-2015, który przygotował polski rząd. "Program ten, pozornie pozytywnymi hasłami, w ramach specjalnych lekcji równości, kryje ideologię niszczącą jednostkę i rodzinę. Postulaty w nim zawarte, mają charakter "kształcenia obowiązkowego dzieci i młodzieży na wszystkich etapach”. Wszystkie podręczniki w mniejszym lub większym stopniu powielają stereotypy dotyczące ról płciowych, czy obowiązków kobiet i mężczyzn. Podważa się znaczenie płci biologicznej, znaczenie małżeństwa, inaczej rozumie się rodzinę. Rodzicom odbiera się konstytucyjne prawo do możliwości wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi wartościami” - czytamy w apelu. Krzysztof Cichoń, miejski radny PO uważa, że to nie jest problem, którym powinna się zajmować Rada Miasta. - Dla mnie cały temat gender jest w tej chwili trudny do zdefiniowania. Muszę dokładnie się z nim zapoznać, zanim będę się wypowiadał w tej sprawie. Moim zdaniem taki apel wychodzi jednak poza zakres działania Rady Miasta i po prostu nie dotyka spraw Puław - przekonuje Krzysztof Cichoń. Co to jest gender? Naukowcy tłumaczą, że to suma cech osobowości, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
dewu
rozbawiona Iwona
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 marca 2014 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to już Sadurska nie ma czym zabłysnąć , taka medialna , blisko pana Prezesa fotela , a tu tylko gender , dlaczego nigdy nic nie zrobiła dla potrzebujących , gdzie była jak zamykali dobrze prosperujące zakłady w naszym regionie , regionie z którego się wywodzi , była zajeta ustawianiem sióstr - dzieci nie ma to , to zapenia byt rodzeństwu  , kompromitacja i porażka , w tym momencie to lans przed wyborami i nic więcej i dajcie spokój z tym gender , kazdy ma swój rozum , a jak go straci to jego sprawa , że chce być głupim - świeta wola człowieka miec rozum lub go nie mieć.

To ta partia na czele z prezesem krzyczy o niżu demograficznym mająć w swoim składzie sporo  bezdzietnych .Czyżby inni mieli wyrabiać normy demograficzne.

Rozwiń
dewu
dewu (4 marca 2014 o 00:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a co to jest gender i jak duzo miejsc pracy wygeneruje ? A będzie ba cielęcinkę czy tylko na kaszanę PIS w was nadzieja, dajcie mi cielęcinki, kaszana już mi się przejadła !!!!!!

Rozwiń
rozbawiona Iwona
rozbawiona Iwona (3 marca 2014 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szukali, szukali az znalezli szatanskie dzielo....zalosni sa ci nasi "politycy"! Ale coz, taki region, taki elektorat i taki efekt demokratycznych wyborow. Nie mozna potepiac decyzji wiekszosci...ale mozna kpic sobie z tej farsy!

Rozwiń
...
... (3 marca 2014 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co tam gender, chroń nas Boże przed hipokryzją !!!

Rozwiń
normalny człowiek
normalny człowiek (3 marca 2014 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie jestem za PiS ale nawet jeśli Palikot zdecydowalby się na walkę z tym gównem to i jemu przyklasnę. nie pozwolę robić piany z mózgu moim dzieciom przez jakichś psycholi któzy mają ewidentne problemy psychiczne w związku z własna płciowością i rolą w społeczeństwie. Od poczatków cywilizacji ludzie wychowują się w naturalnych ramach męskich i damskich któe nie są żadnymi stereotypami jak to próbują lansować niezrównoważone osobniki któe same nie potrafią się określić.. Większość ludzi w tym kraju myśli podobnie jak ja tylko już o tym nie mówią bo zwyczajnie o oczywistych rzeczach się nie dyskutuje, tyle że nastały takie czasy ze trzeba znowu zacząć nazywac rzeczy po imieniu: niezrównoważenie psychiczne, zboczenia, odchyły, pedały, lesby, pedofile, cudaki itd itd. Ja nikomu jego konstytucyjnych praw nie odmawiam, ale niech mnie nie uracza na siłę swoją przetrąconą ideologią i nie nazywa swoich zboczeń normalnością. Dziękuję

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!