piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Projektowanie nowych ulic czas zacząć

Dodano: 12 lipca 2017, 16:01

Jedną z ulic, których projekt zostanie przygotowany jeszcze w tym roku, jest ul. Powstańców Listopadowych. Razem z nową ul. Kowalską mają stworzyć tzw. małą, południową obwodnicę Puław
Jedną z ulic, których projekt zostanie przygotowany jeszcze w tym roku, jest ul. Powstańców Listopadowych. Razem z nową ul. Kowalską mają stworzyć tzw. małą, południową obwodnicę Puław (fot. Radosław Szczęch)

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach otworzył oferty w przetargu na zaprojektowanie przebudowy sześciu ulic w mieście. Chodzi m.in. o nową ul. Powstańców Listopadowych, Sybiraków, czy połączenie Kolejowej ze Składową.

Puławski ZDM dba o to, żeby w najbliższych latach było na co wydawać pieniądze. Zamówiono właśnie projekty dla sześciu odcinków dróg w mieście. Pierwsza część przetargu dotyczy przebudowy ulicy Sybiraków (380 m) na os. Włostowice, która prowadzi w kierunku stacji narciarskiej w Parchatce.

Droga zostanie poszerzona do 6 metrów, zyska chodnik z kostki, sodowe oświetlenie oraz nową, asfaltową nawierzchnię. Druga część przetargu dotyczy przebudowy fragmentu ul. Kochanowskiego od skrzyżowania z Sienkiewicza do połączenia z Mickiewicza. Tutaj również ZDM planuje 6-metrową, asfaltową nawierzchnię oraz obustronny chodnik, kanalizację deszczową i nowe latarnie.

Część trzecia dotyczy projektu planowanego od wielu lat połączenia ul. Kolejowej ze Składową. Biegnący wzdłuż torów kolejowych, 600-metrowy odcinek, pozwoliłby mieszkańcom os. Górna-Kolejowa na szybszy dojazd do północnej części miasta, bez konieczności cofania się do ronda i korzystania z ul. Słowackiego. Droga, według planów, ma mieć asfaltową, szeroką na 5,5 metra nawierzchnię, jednostronny chodnik z kostki i nowe oświetlenie. Najtańsze oferty na przygotowanie dokumentacji tych trzech odcinków złożyła puławska firma Marka Strumidło (w sumie niecałe 78 tys. zł).

Najbliżej podpisania umowy na ostatnią czwartą część przetargu jest natomiast lubelskie biuro „Camino”, które jako jedyne spośród trzech oferentów zeszło z ceną poniżej 50 tys. złotych. Zadaniem zwycięzcy w tym postępowaniu będzie zaprojektowanie trzech odcinków dróg – przebudowy ul. Powstańców Listopadowych (430 m), ul. Kowalskiej (315 m), a także nowego połączenia tych dwóch ulic (450 m).

Całość ma pełnić funkcję alternatywy wobec ul. Kazimierskiej w dotarciu z Włostowic do centrum, czy wschodniej części Puław. Według przyjętych wytycznych na tę drogę składać się będą: siedmiometrowa, asfaltowa jezdnia, dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz chodniki z kostki.

Warto dodać, że na dokumentację wszystkich wymienionych wyżej dróg ZDM zamierzał przeznaczyć 210 tys. złotych. Jeśli wybrane zostaną tylko najtańsze ze złożonych ofert, łączny koszt projektów będzie o ponad 80 tysięcy niższy niż suma zabezpieczona na ten cel. Zamówiona dokumentacja powinny być gotowa jesienią.

Czytaj więcej o: drogi ZDM w Puławach Puławy
Sokrates
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sokrates
Sokrates (13 lipca 2017 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwłaszcza Powstańców Listopadowych dopełniłaby ładnie sąsiednie ulice. Przypominam, że Puławami rządzi prezydent Janusz Grobel i Jego 3 radnych razem z Prawem i Sprawiedliwością - 15 radnych. Pamiętajmy o tym w kolejnych wyborach i głosujmy na ludzi, którzy rządzą mądrze naszymi ukochanymi Puławami.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!