piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Są pieniądze na własny biznes i staże dla bezrobotnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2013, 09:21

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach rozpoczyna przyjmowanie wniosków o środki na aktywizację bezrobotny
Powiatowy Urząd Pracy w Puławach rozpoczyna przyjmowanie wniosków o środki na aktywizację bezrobotny

Można zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, stworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej lub staż. Powiatowy Urząd Pracy w Puławach rozpoczyna przyjmowanie wniosków o środki na aktywizację bezrobotnych.

Nabory ruszają w poniedziałek 2 września i potrwają do 6 września. I zainteresować się nimi powinny przede wszystkim osoby bezrobotne, ale także pracodawcy.

Pierwszy nabór jest dla osób, które nie mają pracy, a chcą założyć własną działalność gospodarczą. Będzie można dostać do 21 tys. złotych dofinansowania, którego nie trzeba będzie oddawać, jeśli firma będzie prowadzić działalność przez co najmniej rok. Urząd pracy rozdysponuje 20 takich dotacji.

W jaki sposób urzędnicy wybiorą projekty, które dostaną dofinansowanie? Znacznie ma mieć doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie wnioskującego. Jeśli wymyślony przez niego biznes będzie z nimi pokrewny, to ma większe szanse. Urzędnicy sprawdzą też wycenę wnioskowanych przez przyszłego przedsiębiorcę zakupów do swojej firmy. Duże znaczenie będzie miał też ciekawy pomysł.

To już trzeci nabór na rozpoczęcie własnej działalności organizowany w tym roku przez puławski urząd pracy. – W dotychczasowych zainteresowanie było duże. Ale część wniosków było słabo przygotowanych i nie uzyskały dofinansowania – mówi Krzysztof Gumieniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach.

Drugi nabór jest skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć nowe miejsce pracy w swojej firmie. Tutaj też mogą zdobyć do 21 tys. złotych na doposażenie stanowiska pracy. Warunkiem uzyskania pieniędzy jest zatrudnienie na nim osoby bezrobotnej przez okres dwóch lat. – Składając ofertę pracodawca może wskazać osobę, którą chce zatrudnić, albo poprosić nas o pomoc w znalezieniu takiej osoby – dodaje Gumieniak.

Z trzeciego naboru będzie mogło skorzystać 25 bezrobotnych, którzy chcą odbyć staż. Urząd zapłaci pracownikowi ok. 800 zł (na rękę) za maksymalnie 6-miesięczny staż. Bardzo istotna będzie co najmniej 3-miesięczna gwarancja zatrudnienia ze strony pracodawcy po zakończeniu stażu. – Ale oczywiście możemy w tej sprawie negocjować z zainteresowanymi pracodawcami – zapowiada dyr. PUP w Puławach.

Wnioski we wszystkich trzech naborach są przyjmowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.pup.pulawy.pl

Można się też wyszkolić

Urząd pracy cały czas przyjmuje wnioski o szkolenia indywidualne od osób bezrobotnych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Warunek jest jeden – trzeba znaleźć pracodawcę, który zadeklaruje zatrudnienie takiej osoby po zakończeniu szkolenia. – Odeszliśmy od szkoleń grupowych na indywidualne, bo takie są znacznie bardziej efektywne – tłumaczy Krzysztof Gumieniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kokos
Olo
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kokos
kokos (4 września 2013 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Warunek jest jeden – trzeba znaleźć pracodawcę, który zadeklaruje zatrudnienie takiej osoby po zakończeniu szkolenia

---- HA HA HA HA HA HA HA HA

Rozwiń
Olo
Olo (1 września 2013 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam pieniądze - kupię pomysł. Dobry interes ktoś chce zrobić ;)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!