środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Targ będzie działać także w sobotę. Ale dopiero od marca

Dodano: 15 listopada 2015, 13:02

Handel w sobotę na targu przy ul. Lubelskiej ruszy dopiero na wiosnę (fot. Daniel Drob / archiwum)
Handel w sobotę na targu przy ul. Lubelskiej ruszy dopiero na wiosnę (fot. Daniel Drob / archiwum)

Miejskie targowisko przy ul. Lubelskiej już od listopada na prośbę mieszkańców miało działać dwa dni w tygodniu. Teraz okazuje się, że na zakupy w sobotę będziemy mogli udać się tam dopiero od marca.

Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, by targowisko działało nie tylko w środy, ale również w soboty. O sprawie mówili miejscy radni, a spółka Nieruchomości Puławskie za pomocą ankiet zbadała opinie handlujących i klientów. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem, więc przystąpiono do przygotowywania odpowiednich dokumentów. Jednym z tych kluczowych było przygotowanie nowego cennika opłat targowych (opłaty w soboty mają być niższe). Ten w formie uchwały miał zostać przegłosowany na październikowej sesji rady miasta, a nowy dzień targowy miał ruszyć od listopada. Tak się jednak nie stało.

– Opóźnienie wyniknęło ze zmiany przepisów dotyczących targowisk. Wysokość opłat ma zostać uchwalona w tym miesiącu – mówi Anna Pacocha, prezes spółki Nieruchomości Puławskie.

Jak się okazuje, nawet jeśli radni przyjmą nowy cennik, w soboty przed świętami na Miejskim Targowisku nadal będzie pusto. Władze Nieruchomości Puławskich w porozumieniu z handlującymi uznali, że termin dodania dodatkowego dnia zostanie przesunięty na wiosnę.

Dodatkowy dzień przeznaczony na handel to zmiana przede wszystkim dla tych, którzy oferują ubrania, artykuły przemysłowe itp. Sprzedający towary rolne w soboty handlują już teraz, ale w innym miejscu – przy ul. Składowej. Jeśli tego samego dnia otwarty zostanie plac przy ul. Lubelskiej, oznaczać będzie to dla nich przeprowadzkę.

– Przeprowadziliśmy dodatkowe konsultacje z handlującymi. Rolnicy, którzy sprzedają swoje towary przy ul. Składowej nie chcą kończyć sezonu w nowym miejscu. Obawiają się, że ich stali klienci mogą mieć problemy z ich znalezieniem. Pozostali sprzedający również uznali, żeby ze zmianami zaczekać do wiosny – wyjaśnia prezes Pacocha.

– Chcemy ich przenosić stopniowo – dodaje szefowa spółki, która podkreśla, że podczas okresu zimowego prowadzone będą działania reklamujące zarówno nowy termin handlu, jak nowe dla niektórych klientów miejsce.

Klienci, którzy domagali się targu w sobotę będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na razie termin jego otwarcia nie został jeszcze ustalony. Ten ma zależeć przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Jeśli zima będzie krótka, uruchomienie dodatkowego dnia handlu nastąpi szybciej.

Czytaj więcej o: targowisko Puławy
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 listopada 2015 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedys bylo targowisko tzw.manhatan i bylo ok.Czynne bylo codziennie.Ale zlikwidowali i zrobili płatny parking.
Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2015 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta radna Pakula to podobno taka ważna jest teraz że jak ktoś z was ma coś do załatwienia to tylko do niej wystarczy się zgłosić i problem z głowy Tadodzio wszystko załatwi

Właśnie widać że nic nie załatwiła, bo handlu nie będzie. Ciekawe co ona z tym Tadziem robi :)

Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2015 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta radna Pakula to podobno taka ważna jest teraz że jak ktoś z was ma coś do załatwienia to tylko do niej wystarczy się zgłosić i problem z głowy Tadodzio wszystko załatwi
Rozwiń
olo
olo (16 listopada 2015 o 07:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po świętach to ja mam gdzieś. Kto wogóle wymyślił środę jako dzień handlu na targu? Ja pitolę.... Akurat środa to dzień kiedy ludzie pracują (dniówkowi). Sobota to dawno powinien był być dzień handlu.... ale nie jakaś środa, kiedy jedynie emeryci mogą polecieć na targ....

Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2015 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, nie winna jest prezes nieruchomości, kolejna do wymiany przes PiS.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!