sobota, 17 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Ulicą Cichockiego jeździmy w jedną stronę

Dodano: 16 grudnia 2015, 14:49

Przejazd ulicą Cichockiego ma być bardziej płynny i bezpieczniejszy. Jadąc w stronę al. Królewskiej nie powinniśmy spotkać już aut zmierzających z naprzeciwka
Przejazd ulicą Cichockiego ma być bardziej płynny i bezpieczniejszy. Jadąc w stronę al. Królewskiej nie powinniśmy spotkać już aut zmierzających z naprzeciwka

Koniec problemów z pokonaniem ciasnej, zastawionej samochodami osiedlowej ulicy Teofila Cichockiego w Puławach. Od poniedziałku na całej jej długości obowiązuje ruch jednostronny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zarząd Dróg Miejskich na wniosek mieszkańców zmienił organizację ruchu na ul. Cichockiego. Pojedziemy nią tylko w stronę al. Królewskiej. To rozwiązanie ma zmniejszyć natężenie ruchu i poprawić bezpieczeństwo, szczególnie na niewygodnym wyjeździe w stronę ul. Zielonej.

– Na tym skrzyżowaniu widoczność była bardzo ograniczona, a lustro nie do końca spełniało swoje zadanie. Nadjeżdżających od strony Kazimierza Dolnego właściwie nie było widać, co znacznie utrudniało włączenie się do ruchu. Teraz ten problem został rozwiązany – mówi Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach.

Sam przejazd ulicą Cichockiego od lat nie należał do zbyt komfortowych. Coraz więcej parkujących na jezdni aut powodowało, że mimo obowiązujących dotychczas dwóch kierunków, szerokość jezdni pozwalała na przejazd najwyżej jednego. Kierowcy musieli zatrzymywać się, by przepuszczać tych z naprzeciwka lub wręcz zjeżdżać na chodnik. To z kolei powodowało zagrożenie dla pieszych.

Mieszkańcom tej osiedlowej ulicy przeszkadzała także liczba przejeżdżających nią aut. Wielu kierowców traktowało ją jako skrót łączący okolice Skweru Niepodległości i np. handlowo-usługową ul. Fieldorfa-Nila. Ruch miało ograniczyć ustawienie spowalniaczy, ale to na niewiele się zdało. 

– Początkowo liczyliśmy, że bezpieczeństwo na tej ulicy poprawi spowolnienie ruchu, ale mieszkańcy nadal nie byli zadowoleni. Otrzymywaliśmy kolejne wnioski o ruch jednokierunkowy i po przeprowadzeniu analizy, zdecydowaliśmy się go wprowadzić – przyznaje dyrektor ZDM.

Do zmiany muszą przyzwyczaić się kierowcy, w tym mieszkańcy tej ulicy, którzy do centrum będą musieli jeździć na około przez al. Królewską i ul. Piłsudskiego. Na razie wielu z nich jeździ „na pamięć”, stwarzając zagrożenie.

– Prosimy o baczne śledzenie oznakowania i przestrzegania go dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – apeluje puławska Straż Miejska.

Tymczasem ZDM planuje kolejne zmiany na ulicach Puław. Rozpatrzone będą wnioski o jednokierunkowy ruch m.in. na ulicy Mickiewicza oraz Leśnej. Z naszych informacji wynika, że szansę na szmianę organizacji ruchu ma tylko ta pierwsza.

Gość
Gość
Gość
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Sławomir nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przez swoje chore ambicje stracił to że mógł być co najmniej wysokiej rangi urzędnikiem w obecnej sytuacji politycznej. Ups, taki geniusz polityczny i taki błąd. To może nie taki geniusz tylko tzw pieniacz regionalny i to wątpliwej jakości.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2015 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NO nie! CO za d...l wymyślił żeby na ul. Mickiewicza czy Leśnej robić drogi jednokierunkowe? Może jeszcze zrobić deptak na Piłsudskiego i Puławiacy mogą zacząć sprzedawać samochody albo oddawać na żyletki. "Puławy human city" idzie do lamusa. A co na to Pan Sławomir Kamiński? To baczny obserwator życia Puław i mówiący bez ogródek o błędach i wypaczeniach ludzi takich jak ten, który zablokował ul. Cichockiego w jedną stronę.
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto na tego wapniaka głosował?
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1. Parking wielopoziomowy =koszty. Zmiana org. ruchu to tylko kilka znaków. Łatwiej, taniej, przyjemniej. 2.W sprawie ruchu jednokierunkowego wypowiadali się wszyscy mieszkańcy ul Cichockiego i kilka bloków na Krańcowej. (Referendum) 3.Tworzenie ruchu jednokierunkowego to coraz "modniejszy" standard jeśli chodzi o małe osiedlowe uliczki. Wystarczy dobrze popatrzeć na mapę innych miast 4.Pan I.C. faktycznie w swoich działaniach kieruje sie interesem tylko swoim, nie ogółu niestety. Ale o tym to należało pamiętać w październiku. Teraz przez 4 lata trzeba się przygotować na więcej takich "kwiatków"

Idąc logiką partyjnych kolegów wspominanego tu radnego parking to nie koszty tylko inwestycja.

A za trzy już lata trzeba przypomnieć czego nie zrobili radni a co zrobili dla własnego interesu, żeby ludzie nie głosowali znowu "z przyzwyczajenia". Dla niektórych to tak właściwie już emerytura by się przydała, przecież ciągle obniżają wiek emerytalny.

Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stanowcze NIE dla zwapniałych kości :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!