sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Więcej za wodę i ścieki. Opłaty za ogrzewanie źle policzone?

Dodano: 26 listopada 2015, 08:36

Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2015, 14:16
(fot. Radosław Szczęch)
(fot. Radosław Szczęch)

W przyszłym roku opłaty za ścieki w Puławach mają wzrosnąć o prawie jedną trzecią. Więcej zapłacimy także za wodę i ogrzewanie. Radni są przeciwko drastycznym podwyżkom.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Najbardziej kontrowersyjne są podwyżki zaproponowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Koszty ścieków mają wzrosnąć do blisko 30 proc., a wody o około 10 proc. Prezes MPWiK Andrzej Poleszak był gościem komisji gospodarki, podczas której odpowiadał na pytania radnych. Ci zapowiadają, że zgody na taki ruch ze strony spółki nie wyrażą.

– Komisja gospodarki negatywnie zaopiniowała tę propozycję. Przeciwko podwyżkom jest także cały klub Prawa i Sprawiedliwości. Puławskie wodociągi w ostatnim czasie zwiększyły zatrudnienie o 10 osób. To nie może być tak, że za dodatkowe koszta osobowe zapłacą mieszkańcy – mówi Artur Kwapiński, z-ca przewodniczącej Komisji Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego.

Projekt nowego cennika przygotowanego przez MPWiK będzie musiała zaopiniować cała rada miasta, ale biorąc pod uwagę fakt, że znaczną przewagę posiada w niej PiS, w ciemno założyć można jego odrzucenie.

Niech OPEC liczy jeszcze raz

Mieszkańcy Puław od dawna zgłaszają swoje niezadowolenie ze sposobu rozliczania zużytego ciepła przez OPEC. Wielu jest przekonanych, że ten obecny jest niesprawiedliwy, a opłaty zbyt wysokie. Oliwy do ognia dodają zapowiedzi podwyżek. Tematem ostatnich rozliczeń zajęli się też miejscy radni. Zofia Bojarska zaproponowała, by OPEC powtórzył ostatnie rozliczenia. Jej wniosek poparła komisja gospodarki. Czy radni poddają w wątpliwość rzetelność działania miejskiej spółki?

– To nie tak. Chcemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Sądzę, że wniosek komisji uzyska poparcie prezydenta, a OPEC zajmie się tym niezwłocznie – tłumaczy Kwapiński.

Radny Paweł Maj już namawia mieszkańców, by wszyscy, którzy mają uwagi do rozliczenia za ostatni sezon, zgłaszali je.

– Sygnalizujcie problemy i piszcie swoje propozycje rozwiązań. Zajmijmy się tym wszyscy – apeluje w internecie radny.

Zdaniem Ryszarda Jabłońskiego, prezesa OPEC w Puławach, ponowne przeliczenie mija się z celem.

– Rozliczenia są działaniem matematycznym, nikt tego nie robi ręcznie. Nie ma żadnych szans, by ponowne zczytanie liczników dało inny wynik. My możemy to zrobić, ale to będzie kosztować – mówi prezes Jabłoński. – Niezadowoleni są tylko ci, którzy muszą dopłacić, a wynika to z tego, że nie oszczędzali.

erazm
Gość
lpu
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

erazm
erazm (29 listopada 2015 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – nie mogą oni prowadzić takowej działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.

Ale radny w spólce miejskiej moze byc juz przy korycie. Radny Cezary Jedrzejczyk ma kierownicze stanowisko w ZUK. Jak wg was ma sprawowac bezstronnie mandat radnego bedac jednoczesnie uzalezniony od dajacych mu prace wladz miasta?

Rozwiń
Gość
Gość (27 listopada 2015 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Niezadowoleni są tylko ci, którzy muszą dopłacić, a wynika to z tego, że nie oszczędzali." - bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
lpu
lpu (27 listopada 2015 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W latach ubiegłych, jeszcze w poprzednim rozliczeniu uwzgledniony byl współczynnik grzejnika, od tego roku zniknął........

Rozwiń
Łysy z Nysy
Łysy z Nysy (27 listopada 2015 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Propagandowa tuba UM.

Siedzisz za bramą to siedź a nie dól bupy uzewnętrzniasz.

Rozwiń
gosc
gosc (26 listopada 2015 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zamiast się cieszyć że nie ma zgody na podwyżki, to biadolicie pacany z PO ,a wasz el PREZYDENTO Groblo OBSTAJE ZA POLESZAKIEM i jego cenami tak mocno że mdli człowieka. Na pytania dlaczego drożej chcą nikt nie pyta np. o ceny zakupów materiałów bez przetargów i pensję 16000 dla prezesa Mpwik.

domniemam że za niedługi czas el prezydento z legitymacją pisowską wsadzi na prezesa swojego ziomka za nie mniejszą pensję, a póki co to biadolisz pacanie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!