środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Zmienią przebieg ważnej trasy, nie wytną lasu

Dodano: 27 grudnia 2016, 10:25

Urzędnicy zmienią plany układu komunikacyjnego w południowej części miasta. Dzięki temu ochroniona zostanie znaczna część cennego obszaru leśnego między Włostowicami a Skowieszynem.

Jeszcze w tym roku radni przyjmą uchwałę pozwalającą na wprowadzenie zmian w studium dla terenu położonego na południe od ul. Ceglanej. Najważniejszą z nich będzie przeprojektowanie przyszłego układu dróg. Obecny zakładał, że w przyszłości przedłużone miały zostać dwie ulice: Ceglana i Kopernika. Ceglana miała zaprowadzić kierowców wprost do Skowieszyna, a Kopernika skrzyżować się z ul. Piasecznica około kilometra od tej wioski w stronę Puław. Drogi miały się krzyżować w lesie, co wiązałoby się z koniecznością wycinki znacznej ilości drzew. Nowa koncepcja zakłada inne rozwiązanie.

– Ulica Kopernika zostanie przedłużona do ul. Ceglanej, a po ich połączeniu do ul. Piasecznica będzie prowadziła jedna, a nie dwie, biegnące równolegle do siebie ulice. Dzięki temu chronimy las, a przy okazji oszczędzamy – tłumaczy Paweł Oroń, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta.

Na razie nie ma jeszcze map ilustrujących zmianę, a dokładny przebieg nowych dróg powinien być znany za pół roku. – To będzie zadanie projektanta – dodaje Oroń, który przypomina, że oprócz zmiany przebiegu ulic, opracowanie będzie dotyczyło również ogródków działkowych „Niwa".

Zgodnie z oczekiwaniem ich właścicieli, miasto odstąpi od przekwalifikowania tego terenu pod budownictwo mieszkaniowe. Zabudowa będzie możliwa jedynie na terenach prywatnych sąsiadujących z Rodzinnym Ogrodem Działkowym. Decyzja ta została podjęta po licznych wnioskach sprzeciwiających się zmianom przeznaczenia terenu, które zgłosili działkowcy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny bubel w w wykonaniu UM. Urbanistyka to nie szukanie oszczędności za wszelką cenę tylko sztuka zagospodarowania przestrzeni. Komuś tam znowu brakuje wyobraźni.
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2016 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za ile lat skowieszyn będzie w Puławach ? kiedy referendum za Wisłą?
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przy ulicy Ceglanej ma się pobudować pani Dyrektor PZD
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakie blaszaki przecież carrefour jest ładnie odnowiony kaufland też nie jest blaszak galeria zielona jak dla mnie jest bardzo ładna i nowoczesna dla mnie galeria jest wizytówką miasta także nie jest źle.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2016 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
olo ty to chyba z choinki się zerwałeś. Idee polskości i patriotyzmu narodowego głosi jedynie słuszna partia rządząca. Dziwię się że w pisowskich Puławach jest jeszcze ktoś kto śmie wątpić że markety w mieście należy znacjonalizować, a najlepiej zlikwidować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!