sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Powiat puławski: Jakie inwestycje zaplanowano w 2017 roku?

Dodano: 25 grudnia 2016, 12:33
Autor: rs

Ocieplenie budynku Zespołu Szkół nr 3 w Puławach będzie jedną z najważniejszych inwestycji powiatu, która planowana jest na przyszły rok (fot. Radosław Szczęch)
Ocieplenie budynku Zespołu Szkół nr 3 w Puławach będzie jedną z najważniejszych inwestycji powiatu, która planowana jest na przyszły rok (fot. Radosław Szczęch)

Wydatki starostwa w przyszłym roku przekroczą 118 mln złotych, a deficyt wyniesie niecałe 4 mln zł. Znamy projekt budżetu na 2017 rok.

Najdroższą inwestycją drogową będzie przebudowa odcinka z Bronowic do Dobrosławowa w gminie Puławy, na którą w budżecie zabezpieczono 3,3 mln złotych. 3,8 mln złotych trafi na przebudowę dróg w Cholewiance, Jeziorszczyźnie i Kolonii Rzeczyca. Trzecim największym wydatkiem inwestycyjnym będzie realizacja programu e-Geodezja (2,3 mln zł), polegającym m.in. cyfryzacji dokumentów geodezyjnych.

Niewiele mniej (2,1 mln zł) ma kosztować rozbiórka starego i budowa nowego mostu w miejscowości Gródek. Okrągły milion otrzyma gmina Końskowola w formie dotacji do remontu drogi do Sielc, a blisko 640 tys. złotych zostanie przeznaczone na termomodernizację budynku Zespołu Szkół nr 3 w Puławach. Po 200 tys. złotych trafi na drogi w Żerdzi, Borysowie, Kłodzie i Klementowicach. Tyle samo na zakup nowej aparatury medycznej do diagnostyki endoskopowej otrzyma SP ZOZ.

Powiat planuje również pomoc gminom w uzyskaniu środków z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W jej ramach 350 tys. złotych ma trafić do Puław (na przebudowę ul. Spacerowej), 200 tys. do gminy Wąwolnica (na przebudowę drogi w Zawadzie), 100 tys. zł otrzyma Baranów (na remont ul. Polnej), a 77 tys. zł trafi do Żyrzyna planującego remont ul. Plebańskiej. Wśród przyszłorocznych wydatków warto wspomnieć także o nowych chodnikach w Łąkoci i Karmanowicach oraz dokumentacji na potrzebę przebudowy mostu w miejscowości Kłoda. 

Użytkownik niezarejestrowany
ester
Wieści z gminy
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lutego 2017 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga Gołąb-Niebrzegów znowu nigdzie nie ujęta. Trzeba wybrać kogoś do władz z tych okolic to może w końcu coś się ruszy. A tak to tylko lepienie (smoła i kamyczki) i ograniczenie prędkości do 30km/h przez dwa miesiące.
Rozwiń
ester
ester (28 grudnia 2016 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wreszcie dzięki pani Danucie Smaga drogi w gminie Puławy się polepszą
Jakiś przydupas to chyba napis
Rozwiń
Wieści z gminy
Wieści z gminy (28 grudnia 2016 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mnie nie podoba się, że gminy muszą dopłacać do remontów dróg należących do powiatu. Jeśli oni są właścicielami to oni powinni płacić w 100 % za remont. I żadnym tłumaczeniem jest dla mnie tłumaczenie, że z tych dróg korzystają mieszkańcy danej gminy. Takie zostało przewidziane zadanie dla powiatu i z tego zadania powiat powinien się rozliczyć. A nie szukać "chętnych" do kooperacji.
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2016 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy droga powiatowa do Mięćmierza, która obecnie jest pokryta piachem i żużlem?
Rozwiń
Gość
Gość (26 grudnia 2016 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy pani Danuta ma firmę budującą drogi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!