Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 stycznia 2012 r.
21:03
Edytuj ten wpis

Radny: Ona kompromituje Kazimierz, bo żyje z byłym zakonnikiem

0 73 A A
Nie mamy nic do ukrycia – mówią zgodnie były zakonnik Wiktor i jego partnerka Bożena, a oskarżenia r
Nie mamy nic do ukrycia – mówią zgodnie były zakonnik Wiktor i jego partnerka Bożena, a oskarżenia r

Ona jest znaną w miasteczku animatorką kultury, on byłym zakonnikiem, który niedawno zrzucił habit. Żyją pod jednym dachem. I to niektórym nie daje spokoju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę opisał wczoraj jeden z lokalnych tygodników. Według autorki tekstu, Kazimierz od kilku dni żyje skandalem obyczajowym, którego głównymi bohaterami są znana w miasteczku animatorka kultury oraz były przełożony miejscowego klasztoru Franciszkanów.

"Ojciec W. ma szansę "medialną popularnością” przebić słynne (…) skandalizujące siostry Betanki. A wszystko, jak to zazwyczaj bywa, przez kobietę” – czytamy w głównym artykule numeru.

– Jaki tam skandal – mówi jeden z mieszkańców przeglądający tygodnik na kazimierskim rynku. – Gdyby współżyli ze sobą w klasztorze, to wtedy byłaby afera. Ale tak, to chyba grzechu nie ma.

Publikacja wywołała jednak w Kazimierzu poruszenie. Zdaniem bohaterów artykułu, za wszystkim stoi Janusz Kowalski, miejscowy radny.

Gałuszewska na zlecenie magistratu redaguje miejską gazetę-biuletyn. Kowalski uważa, że po "takim skandalu” powinna z tego zrezygnować.

– Pomagałam mu w kampanii wyborczej, ale zaniechałam tego, bo nie podobało mi się to, co mówi i robi. Teraz chce mnie zniszczyć, co mi zresztą obiecał. Nie mogę traktować tego inaczej, bo co komu do tego, z kim żyję? – pyta Bożena Gałuszewska.

Kobieta rzeczywiście mieszka pod jednym dachem z byłym zakonnikiem. Byłym, bo po tym, jak między nimi zrodziła się miłość, gwardian (kadencyjny przełożony domu zakonnego – przyp. red.) Wiktor zrzucił habit i z klasztorem nie ma już nic wspólnego.

– Wszystko zostało formalnie załatwione z władzami zakonu, bo chciałem być wobec nich w porządku – zapewnia mężczyzna.

– Wszyscy o tym wiedzą, bo nie chowamy się przed światem, nie wyrządzamy nikomu krzywdy ani nie popełniamy przestępstwa. Reszta to nasza prywatna sprawa. Niebawem zalegalizujemy nasz związek. To nie my jesteśmy problemem, ale pan Kowalski, który zrobił z nas narzędzie do załatwiania swoich spraw. Czekał na okazję, żeby we mnie uderzyć i zrobił to za pomocą kontaktów w zaprzyjaźnionej gazecie – dodaje pani Bożena.

Radny twierdzi, że to Gałuszewska jest agresywna. – Kiedyś zaczęła mnie naciskać, żebym wpłynął na burmistrza i pomógł jej przejąć internetową domenę kazimierzdolny.pl. Kiedy odmówiłem, zaczęła odnosić się do mnie wrogo – twierdzi Janusz Kowalski.

– Mam swoją stronę internetową, którą prowadzę hobbystycznie i nie czerpię z niej dochodów. Nigdy nie byłam zainteresowana żadną inną domeną. Nikogo nie szkaluję, na mojej stronie nie można nawet zamieszczać komentarzy, które często są źródłem bezkarnych krzywd – odpiera zarzuty Gałuszewska.

Radny nie ustępuje. – Pani Gałuszewska robi pośmiewisko z Kazimierza. 90 procent mieszkańców jest wstrząśniętych tym skandalem.

Pani Bożena uważa, że radny chce, aby przestała redagować miejski biuletyn, bo chodzi o odwrócenie uwagi.

– W listopadowym numerze znalazła się informacja o indywidualnych zmianach w studium i planie zagospodarowania przestrzennego trzech działek na Górach i to rozjuszyło radnego Kowalskiego. Przeciętni mieszkańcy czekają na takie zmiany latami – opowiada kobieta.

Potwierdza to burmistrz Kazimierza. – Plan został zmieniony przez radnych mimo mojej negatywnej opinii – mówi Grzegorz Dunia. – Dzięki temu tereny zyskały na wartości, bo można na nich prowadzić inwestycje.

Burmistrz pytany o opisaną historię uważa, że nikt nie jest w stanie przebić radnego Kowalskiego w kompromitowaniu Kazimierza.

– Zaczął recenzować prywatne życie mieszkańców, co jest niedopuszczalne. A jeśli chce stać na straży moralności, to powinien zacząć od siebie, bo ewidentnie wykorzystał swoje stanowisko do załatwienia prywatnej sprawy – komentuje Dunia.

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aleksander / 22 października 2013 o 21:39

Minęły niecałe 2 lata i co?  :P

Avatar
tomek / 1 lutego 2012 o 00:13
jedna i ta sama osoba pisze komentarze!! nie kompromituj się
Avatar
taka prawda / 29 stycznia 2012 o 21:12
Pan radny chce być świętszy od samego Pana Boga.
Avatar
dżinks / 29 stycznia 2012 o 12:40
panie radny oczyść pan to powietrze ,załóż pan habit i odpokutuj za całe miasto
Avatar
cincinatus / 27 stycznia 2012 o 12:22
Szanowny Panie Radco ! Doskonale sobie zdaję sprawę, że prawo nie zakazuje nikomu kontaktów seksualnych, chyba, że jeden z partnerów ma mniej niż 15 lat. Nie mam też obiekcji moralnych. Popieram dwoje ludzi, którzy chcą być razem. Jestem, jednocześnie przeciwni moralizatorom, którzy widzą drzazgę w oku bliźniego, a nie widzą belki w swoim. Tak więc czytaj komentarze ze zrozumieniem, to nie boli !!
Avatar
cincinatus / 27 stycznia 2012 o 12:13
[quote name='radca prawny' timestamp='1327017430' post='585874']
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4"]Mozna miec obiekcje natury moralnej ALE NIE KARNEJ ![/size]
[/quote]
[quote name='radca prawny' timestamp='1327017430' post='585874']
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4&q... rozwiń
Avatar
MiłośćCiwszystko / 25 stycznia 2012 o 14:54
Tysiące kobiet i mężczyzn ślubowało sobie dozgonną miłośc i wierność pod kazimierską studnią. Miasto miłości rodzi związki skomplikowane jak życie, a także proste i jasne jak słońce, które świeciło nad ścieżkami losu Jerzego Krzyżanowskiego i jego żony Danuty. 60 lat czekali, żeby znowu być razem. I doczekali się.
Zobaczcie ten film o kazimierskiej miłości...
http://www.youtube.com/watch?v=o66VciNHk8I
Avatar
Zdzisław / 20 stycznia 2012 o 13:10
Co za ciemnota w tym kraju, żeby zagłądać ludziom do sypialni. To skandal!!!
Avatar
linka / 20 stycznia 2012 o 10:45
Jakie kompromituje. Co to ona? Jakaś osobistość znana? Kazimierz jest za mały na ego pana Kowalskiego.
Avatar
radca prawny / 20 stycznia 2012 o 00:57
[quote name='cincinatus' timestamp='1326993813' post='585710']
Kazimierzanko ! Zapomniałaś, lub nie chcesz pamiętać, jak ten wielki moralista rwał panienki, będąc żonatym mężczyzną. Fakt, że ktoś jest sympatykiem PiS-u, nie czyni z niego Prawego i Sprawiedliwego. Pani Bożena G. jest zapewne stanu wolnego, [size="3"][color="#0000FF"]może więc sypiać z kim chce[/color][/size], nie wyłączając byłego zakonnika (kawalera).
[/quote]
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4"]Mozna miec obiekcje natury moralnej ALE NIE KARNEJ ![/size]
[quote name='cincinatus' timestamp='1326993813' post='585710']
Kazimierzanko ! Zapomniałaś, lub nie chcesz pamiętać, jak ten wielki moralista rwał panienki, będąc żonatym mężczyzną. Fakt, że ktoś jest sympatykiem PiS-u, nie czyni z niego Prawego i Sprawiedliwego. Pani Bożena G. jest zapewne stanu wolnego, [size="3"][color="#0000FF"]może więc sypiać z kim chce[/color][/size], nie wyłączając byłego zakonnika (kawalera).
[/quote]
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga... rozwiń
Avatar
aleksander / 22 października 2013 o 21:39

Minęły niecałe 2 lata i co?  :P

Avatar
tomek / 1 lutego 2012 o 00:13
jedna i ta sama osoba pisze komentarze!! nie kompromituj się
Avatar
taka prawda / 29 stycznia 2012 o 21:12
Pan radny chce być świętszy od samego Pana Boga.
Avatar
dżinks / 29 stycznia 2012 o 12:40
panie radny oczyść pan to powietrze ,załóż pan habit i odpokutuj za całe miasto
Avatar
cincinatus / 27 stycznia 2012 o 12:22
Szanowny Panie Radco ! Doskonale sobie zdaję sprawę, że prawo nie zakazuje nikomu kontaktów seksualnych, chyba, że jeden z partnerów ma mniej niż 15 lat. Nie mam też obiekcji moralnych. Popieram dwoje ludzi, którzy chcą być razem. Jestem, jednocześnie przeciwni moralizatorom, którzy widzą drzazgę w oku bliźniego, a nie widzą belki w swoim. Tak więc czytaj komentarze ze zrozumieniem, to nie boli !!
Avatar
cincinatus / 27 stycznia 2012 o 12:13
[quote name='radca prawny' timestamp='1327017430' post='585874']
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4"]Mozna miec obiekcje natury moralnej ALE NIE KARNEJ ![/size]
[/quote]
[quote name='radca prawny' timestamp='1327017430' post='585874']
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4&q... rozwiń
Avatar
MiłośćCiwszystko / 25 stycznia 2012 o 14:54
Tysiące kobiet i mężczyzn ślubowało sobie dozgonną miłośc i wierność pod kazimierską studnią. Miasto miłości rodzi związki skomplikowane jak życie, a także proste i jasne jak słońce, które świeciło nad ścieżkami losu Jerzego Krzyżanowskiego i jego żony Danuty. 60 lat czekali, żeby znowu być razem. I doczekali się.
Zobaczcie ten film o kazimierskiej miłości...
http://www.youtube.com/watch?v=o66VciNHk8I
Avatar
Zdzisław / 20 stycznia 2012 o 13:10
Co za ciemnota w tym kraju, żeby zagłądać ludziom do sypialni. To skandal!!!
Avatar
linka / 20 stycznia 2012 o 10:45
Jakie kompromituje. Co to ona? Jakaś osobistość znana? Kazimierz jest za mały na ego pana Kowalskiego.
Avatar
radca prawny / 20 stycznia 2012 o 00:57
[quote name='cincinatus' timestamp='1326993813' post='585710']
Kazimierzanko ! Zapomniałaś, lub nie chcesz pamiętać, jak ten wielki moralista rwał panienki, będąc żonatym mężczyzną. Fakt, że ktoś jest sympatykiem PiS-u, nie czyni z niego Prawego i Sprawiedliwego. Pani Bożena G. jest zapewne stanu wolnego, [size="3"][color="#0000FF"]może więc sypiać z kim chce[/color][/size], nie wyłączając byłego zakonnika (kawalera).
[/quote]
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga sypiać z kim chca, a te inne to juz nie ?
W zadnym sadzie nikt nie ukarze takiej osoby ktora sypia z inna i obie tego chca bez wzgledu na to jakiego sa stanu.
Najwazniejsze aby byly DOROSLE i robily to dobrowolnie. Jeszcze nie spotkalem sadu aby za "TO" ukaral.
Jak wolnosc i demokracja to dla kazdego.
Opamietaj sie zanim cos napiszesz.
[size="4"]Mozna miec obiekcje natury moralnej ALE NIE KARNEJ ![/size]
[quote name='cincinatus' timestamp='1326993813' post='585710']
Kazimierzanko ! Zapomniałaś, lub nie chcesz pamiętać, jak ten wielki moralista rwał panienki, będąc żonatym mężczyzną. Fakt, że ktoś jest sympatykiem PiS-u, nie czyni z niego Prawego i Sprawiedliwego. Pani Bożena G. jest zapewne stanu wolnego, [size="3"][color="#0000FF"]może więc sypiać z kim chce[/color][/size], nie wyłączając byłego zakonnika (kawalera).
[/quote]
A to wedlug ciebie TYLKO ludzie stanu wolnego moga... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 120 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!