wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Radny skarcony przez kolegów. "Nadużywa funkcji do promowania swojej osoby"

Dodano: 29 listopada 2015, 13:11

Takiej reprymendy nie było jeszcze w historii puławskiej rady miasta. Jej adresat, Paweł Maj (z prawej), nie przyznaje się do winy (Fot. Radosław Szczęch)
Takiej reprymendy nie było jeszcze w historii puławskiej rady miasta. Jej adresat, Paweł Maj (z prawej), nie przyznaje się do winy (Fot. Radosław Szczęch)

Zakłóca pracę rady miasta, nadużywa swojej funkcji, ośmiesza radnych i działa na szkodę mieszkańców Puław – takie zarzuty przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier skierowała w stronę radnego Pawła Maja, krytykując jego interpelacje m.in. w sprawie Romów.

Przewodnicząca rady miasta na zakończenie ostatniej sesji odczytała oficjalne stanowisko radnych w sprawie zachowania Pawła Maja. Według wszystkich pozostałych radnych działanie Pawła Maja szkodzi miastu, psując jego wizerunek. Zarzuty dotyczą m.in. umieszczania na profilach internetowych fragmentów filmów z sesji, które w złym świetle stawiają innych radnych. Bożenie Krygier nie podoba się także tematyka zgłaszanych przez niego interpelacji, np. tych dotyczących Romów.

– Radny Paweł Maj nadużywa swojej funkcji do promowania swojej osoby. Od około roku uporczywie drąży temat Romów bez wskazania problemu, jak i propozycji jego rozwiązania. Stwarzanie możliwości ośmieszania radnych na stronach internetowych jest zachowaniem niegodnym – mówiła w imieniu rady jej przewodnicząca.

Padł także zarzut dotyczący nadużywania interpelacji. Radni uważają, że przed oficjalnym zapytaniem podczas obrad sesji, ich kolega powinien zwracać się np. do dyrektorów odpowiednich instytucji i oczekiwać odpowiedzi bezpośrednio od nich.

Według radnych Paweł Maj „działa na szkodę mieszkańców miasta i dobrego imienia rady miasta Puławy”. Bożena Krygier przypomniała Majowi o kodeksie etycznym i wezwała do zachowania powagi urzędu. Po tych słowach zamknęła obrady sesji uniemożliwiając tym samym odniesienie się do nich adresatowi.

– Jestem zaskoczony tą reprymendą. Jeżeli samodzielne myślenie jest dla radnych takim obciążeniem, to ja nie rozumiem takiego zachowania. Czy działaniem na szkodę rady jest publikacja filmu z sesji, czy zachowanie radnych na tym materiale? Po to zostałem wybrany, żeby pisać interpelacje i rada nie może mnie z tego powodu piętnować – tłumaczy Paweł Maj, który zapowiada, że nie zamierza zmieniać swojego zachowania, czy ograniczać ilości zapytań.

Jak wyjaśnia Bożena Krygier, radni już od dawna zastanawiali się w jaki sposób wpłynąć na swojego kolegę. Uznali, że wygłoszą oświadczenie. – Podpisali się pod nim wszyscy pozostali radni, którzy zgadzają się z jego treścią w całości – zapewnia przewodnicząca rady. I dodaje, że to nie ona była autorką treści oświadczenia.

Gość
Gość
Gość
(52) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obleśne jest to, że kreatury atakują człowieka, który jako jedyny z radnych ma odwagę mówić, że cyganie żyją z naszych pieniędzy, zasiłków, że nie pracują, i chce to zmienić. Obleśne jest to, że inni radni i władze miasta udają że nie ma problemu i Pawłowi jak i tej sprawie, ukręcają łeb.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2015 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maj straszy ludzi,cyganami uchodzcach i terroryzmem. Jest oblesny
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2015 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Paweł nie poddawaj się!!! Nie daj się tym "statystom" !!! Jesteś jedynym radnym,który coś robi. CYGANIE DO ROBOTY !!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2015 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a kim jest ta Bożena Krygier?

lansuje się gdzie tylko może. Radny ma prawo pytać o co chce!

krygier schudnij i na wykopki

Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2015 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Maj !!! jesteśmy z Panem i w pełni podzielamy Pana poczynania w kwestii zrównania praw Romów z prawami Polaków. -Mieszkańcy Puław.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (52)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!