niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Ranking Perspektywy: II LO pierwsze w Puławach

Dodano: 13 stycznia 2017, 16:24

Uczniowie i nauczyciele II LO mówią, że kluczem do sukcesu jest świetna atmosfera (fot. Radosław Szczęch)
Uczniowie i nauczyciele II LO mówią, że kluczem do sukcesu jest świetna atmosfera (fot. Radosław Szczęch)

II LO im. Komisji Edukacji Narodowej zajęło 11. miejsce w województwie lubelskim w najnowszym rankingu czasopisma „Perspektywy”. To najwyższa lokata wśród wszystkich puławskich liceów.

Puławska szkoła będąca częścią ZSO nr 1 zajęła 179. miejsce w kraju. W rankingu pod uwagę brane są m.in. wyniki uczniów osiągane na olimpiadach, zdawalność egzaminu dojrzałości, czy zaangażowanie na innych polach.

– 11 miejsce w województwie to dla nas wielki sukces, ale to sukces naszej młodzieży, jej zaangażowania. Składa się na niego nie tylko nauka, ale także praca charytatywna, społeczna, czy zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego. Dzieje się u nas bardzo dużo, a uczniowie są bardzo otwarcie na różne inicjatywy – mówi Agnieszka Przeździecka, opiekun samorządu uczniowskiego.

Podobnego zdania jest inna nauczycielka Monika Kareta, która przekonuje, że dobra szkoła to nie tylko nauka. – Myślę, że naszym atutem jest to, że potrafimy się świetnie bawić, organizujemy dyskoteki, zabawy, festyny, akcję przebrany-niepytany, na przerwach puszczamy muzykę i zawsze jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów – mówi.

– To przyjacielska atmosfera tworzy tę pracę. Gdy jest dobra, wszystkim chce się uczyć. Poza tym chciałabym dodać, że dla naszych uczniów przygotowujemy tak ogromną ilość zajęć dodatkowych, że czasem ich rodzice mają o to do nas pretensje – dodaje dyrektor II LO, Marta Gładysz.

W rankingu „Perspektyw” z puławskim liceów, poza II LO sklasyfikowano jeszcze I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego, które znalazło się na 296 miejscu w Polsce. Wyżej, bo na miejscu 248. znalazło się Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie, a 457.miejsce zajęło I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach.

Najlepsze technikum

Jedynym technikum w Puławach, które zostało sklasyfikowane w rankingu „Perspektyw” jest to w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Szkoła zajęła 120 miejsce w Polsce i 7 w województwie lubelskim. W ciągu roku zanotowała spadek z miejsca 33 w kraju.

Największe atuty II LO zdaniem uczniów

nowa
Użytkownik niezarejestrowany
ppp
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nowa
nowa (20 stycznia 2017 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do pani dyrektor I LO - przyjmujcie mniej uczniów, otwierajcie mniej klas to może dogonicie II LO... Podobno teraz do ILO dostaje się każdy chętny:((( A skoro tak mówią uczniowie to coś w tym jest :(((( Niech ten rankong da do myślenia dyrekcji
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna setka na 100-lecie. !00 miejsc w dół w rankingu
Rozwiń
ppp
ppp (16 stycznia 2017 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda czartorycha, ale kiedy otwiera się po 10 klas do liceum, to niestety trzeba się liczyć z obniżeniem poziomu - bo dostają się tam wszyscy, którzy chcą. Wiem od córki, że do klas licealnych przyjmowane są osoby o naprawdę przeciętnych możliwościach... Dają radę głównie dzięki korepetycjom, ale czy o to chodzi??? Dobrze, że przynajmniej ta szkoła dba o gimnazjum (choć już końcówka) i tam są dzieci naprawdę dobre. Ciekawe, czy po gimnazjum będą chciały tam zostać  w LO, skoro poziom tak drastycznie się obniżył? Apel do dyrekcji - mniej klas w liceum, to może poziom się podniesie! Bierzcie tutaj przykład z  IILO - 4-5 klas i jakie wyniki! Powtórzę - szkoda czartorycha...
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako absolwent Czartorycha, po ponad 30 latach stwierdzam, że szkoła straciła dawną renomę. Dla dyrekcji to wstyd. Ale tak to jest kiedy dyrekcja nie identyfikuje się z historią szkoły, tylko traktuje ją jak firmę w której przede wszystkim robi się kasę. Szkoda uczniów, którzy przyszli do tej szkoły bo była furtką w szeroki świat. Jak widać inni (za płotem) mają lepsze pomysły i są skuteczniejsi w nauczaniu.
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kujony, nie wstyd wam pokazywać twarze? Przecież to obciach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!