Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 stycznia 2017 r.
8:09

Reforma edukacji: Mało czasu na podział szkół w Puławach

49 8 A A

Sposób reorganizacji szkół w Puławach związany z przeprowadzaną w całym kraju reformą oświaty to może być najważniejsza decyzja miejskiego samorządu w tym roku. Uchwała w tej sprawie musi podjęta do 17 lutego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyważaniem argumentów podnoszonych przez rodziców uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół zajmuje się specjalny zespół powołany przez prezydenta. Najbliższe posiedzenie ma dzisiaj. Wtedy, jak mówi jedna z jego członkiń, przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier, może dojść do kluczowych głosowań na poszczególnymi wariantami reformy.

– Zdecydowaliśmy, że za pomocą głosowań wybierzemy trzy najlepsze propozycje i będą one naszą rekomendacją dla komisji oświaty. Jeśli jednak uznamy, że potrzebujemy więcej czasu, możliwe będą kolejne spotkania zespołu – mówi przewodnicząca rady.

Jak się okazuje, w sprawie tego, jak ma wyglądać organizacja puławskiej oświaty, na razie nie ma zgody ani w samym zespole, ani wśród radnych. Nie ma jej nawet w samym klubie Prawa i Sprawiedliwości. – Radni mają różne opinie na ten temat, a każdy będzie głosował w zgodzie z własnym sumieniem – mówi Bożena Krygier.

Na razie nie wiadomo, kiedy uchwała dotycząca zmian w oświacie stanie na radzie miasta. Według Marzeny Klimek, kierownika Wydziału Edukacji i Sportu, radni powinni przegłosować projekt uchwały podczas najbliższej, styczniowej sesji. – Wtedy moglibyśmy, zgodnie z przyjętym harmonogramem, przedstawić ten dokument kuratorowi oświaty. Musimy to zrobić od 17 lutego – zaznacza.

Radni nie chcą się jednak spieszyć, czując odpowiedzialność za swoją decyzję. Z pewnością jedną z kluczowych dat będzie 23 stycznia, czyli termin posiedzenia najbliższej komisji oświaty. To tam, prawdopodobnie w obecności nauczycieli i rodziców uczniów, może wykuć się ostateczny kształt reformy. Jeśli jednak tak się nie stanie, radni nie wykluczają zwołania nadzwyczajnej sesji w przyszłym miesiącu. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa, po konsultacji z kuratorem oświaty, rada ostateczną uchwałę w sprawie reorganizacji szkół musi podjąć do końca marca.

Przypominamy, że rozwiązania brane pod uwagę dotyczącą przede wszystkim kształtu pierwszego i drugiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Puławach, które mają zostać zlikwidowane. Wśród wymienianych opcji jest m.in. utworzenie nowych szkół podstawowych, podział dwóch istniejących podstawówek i częściowe włączenie do budynków obecnych ZSO, połączenia obu liceów i kilka innych rozwiązań. Co ciekawe, członkowie zespołu po kolejnych rozmowach z zainteresowanymi stronami ciągle zgłaszają kolejne propozycje. Z drugiej strony, rekomendacja zespołu dla rady miasta ma jedynie charakter doradczy i nie jest wiążąca. To natomiast oznacza, że rozwiązanie przyjęte przez radę miasta może być zupełnie inne, niż to, które wskażą eksperci.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna z dzieckiem / 12 lutego 2017 o 18:46
Tworzenie nowych podstawówek jest bezcelowe - tylko wzmocnienie obecnych podstawówek najlepsze. Sport ?! W każdej podstawówce powinien byl i nie twórzmy czegoś co sie nie sprawdzało w historii - przepychanie z klasy do klasy bo w piłkę gra ... sport to zdrowie! Na dzis w naszej piłce ręcznej grają osoby - zawodowcy. Obcych miast oraz innych państw!!! Jaki ma to związek z dziećmi - chyba bardziej z interesem grupy dorosłych i kilku radnych co na delegacje do helsinek za pieniądze podatników jeździ ... 
Avatar
Troskliwa mama / 30 stycznia 2017 o 15:49
Pragnę dyskutantowi uświadomić, że w Pulawach nie ma prywatnych szkół a co najwyżej niepubliczne a to taka rożnica, jak między Warszawą a Pulawami. I jaki problem dyskutant widzi , że dziecko ze specjalnymi potrzebami wląśnie w takiej szkole małej, przyjaznej  znajdzie swoje miejsce ??
Avatar
Gość / 18 stycznia 2017 o 21:34
Ja do " kola" Krzyk jest o to ,że dzieci z 2- ki mają możliwość chodzić od 1- 8 kl. w tym samym budynku bez konieczności kontynuowania 2-ch lat w szk.nr.5. Krzyk jest o to,ze o ile gimnazjum miało podobne rozwiązanie ( kontynuacja 3 lat nauki w innych szkołach) to młodzież wybierało gimnazjum nic nie było narzucone . Skoro nie ma potrzeby " takiego rozwiązania" bo dziecisięiepszczą ustawa o tym nie" mowi ", ma być powrót do 8 kl.podstawówek,taką podstawowka była m.in 2. O tym jest reforma i nie my robimy "krzyk" tylko szkołyy, w których wygaszanie są gimnazja
Ja do " kola" Krzyk jest o to ,że dzieci z 2- ki mają możliwość chodzić od 1- 8 kl. w tym samym budynku bez konieczności kontynuowania 2-ch lat w szk.nr.5. Krzyk jest o to,ze o ile gimnazjum miało podobne rozwiązanie ( kontynuacja 3 lat nauki w innych szkołach) to młodzież wybierało gimnazjum nic nie było narzucone . Skoro nie ma potrzeby " takiego rozwiązania" bo dziecisięiepszczą ustawa o tym nie" mowi ", ma być powrót do 8 kl.podstawówek,taką podstawowka była m.in 2. O tym jest reforma i nie my robimy "... rozwiń
Avatar
kolla / 15 stycznia 2017 o 14:16
Nie bardzo rozumiem o co ten wrzask, przecież dotychczas uczniowie kończący klasę szóstą i tak szli do innej szkoły, więc w czym problem? poszliby do budynku gimnazjum a pójdą do budynku liceum, na to samo wychodzi. Narzuca się tylko jeden powód - Pani Dyrektor z dwójki boi się że już nie będzie dyrektorem a tylko "wice". Pani Dyrektor kochana - czas już odejść na zasłużoną emeryturę i odstąpić stołek młodszym, ludzie pracy nie mają.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:20
Jak dla mnie to stworzenie dwóch nowych podstawówek od klasy 0 - 8 w obecnych zespołach szkół nr 1 i 2jest najlepszym pomysłem. W "piątce" takie miasto jak Puławy z którego jesteśmy dumni powinno postawić na sport już od zerówki myślę że chętni by się znaleźli nie tylko z Puław ale i z okolicznych miejscowości. Podstawówka w "dziewiątce" też obstawiam że od zerówki miałaby chętnych bo to zawsze było bardzo dobre liceum i gimnazjum. Odciążyło by to "zapchane" szkoły nr 2 i 1, można by zlikwidować w nich zmianowość, w jedynce postawić na klasy integracyjne (obok Dom Dziecka) od września na te dzieci mają iść pieniądze do szkół a przy dzieciach z orzeczeniami są to duże kwoty może by ich nie przekazywać do prywatnych szkół tylko zostawić w systemie miejskich szkół a takich dzieciaczków jest coraz więcej. Najgłupsze co można zrobić to to żeby dzieci zmieniały budynek, nauczycieli na 2 lata, rodzice będą prowadzić swoje dzieci do 2 różnych budynków znacznie oddalonych chociaż zapisali je do tej samej szkoły. I co z uczniami z klas integracyjnych w jedynce, gdzie miałyby pójść i czy ktoś pomyślał o tym co dla nich znaczy taka zmiana. Jak coś robić i zmieniać to tak żeby to w przyszłości dawało nam korzyści nawet jeśli teraz wydaje nam się że jest to najdroższe rozwiązanie (chyba każdy z nas coś kupił tanio a potem musiał jeszcze raz kupić drogo i zapłacił dwa razy). A nasze dzieci to największe dobro i najlepsza inwestycja.
Jak dla mnie to stworzenie dwóch nowych podstawówek od klasy 0 - 8 w obecnych zespołach szkół nr 1 i 2jest najlepszym pomysłem. W "piątce" takie miasto jak Puławy z którego jesteśmy dumni powinno postawić na sport już od zerówki myślę że chętni by się znaleźli nie tylko z Puław ale i z okolicznych miejscowości. Podstawówka w "dziewiątce" też obstawiam że od zerówki miałaby chętnych bo to zawsze było bardzo dobre liceum i gimnazjum. Odciążyło by to "zapchane" szkoły nr 2 i 1, można by zlikwidować w nich zmianowo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 01:05
Analizując dane warianty samorząd nie bierze pod uwagę dobro nauczyciela i dobro dzieci . W wariantach nie przedstawiono zwolnień nauczycieli bo analizując w innych miastach jest to czynnik ważny dla 50 letniego nauczyciela. W innych miastach podano , że pracę straci 15 % nauczycieli. Śledzę z uwagą wypowiedzi i artykuły osób związanych z edukacją i nie tylko. Mam pytanie po co budować halę w Puławach jak chce się zlikwidować sport w "Piątce". Lepiej kupić zawodników z Polski i zagranicy niż mieć swoich. Czy zawsze będzie sponsor. Uważam że, w Puławach nie ma PiS - CHYBA , ŻE SIĘ MYLĘ. Tylko SPORT W PIĄTCE PANIE PREZESIE PIŁKI RĘCZNEJ AZOTY.
Analizując dane warianty samorząd nie bierze pod uwagę dobro nauczyciela i dobro dzieci . W wariantach nie przedstawiono zwolnień nauczycieli bo analizując w innych miastach jest to czynnik ważny dla 50 letniego nauczyciela. W innych miastach podano , że pracę straci 15 % nauczycieli. Śledzę z uwagą wypowiedzi i artykuły osób związanych z edukacją i nie tylko. Mam pytanie po co budować halę w Puławach jak chce się zlikwidować sport w "Piątce". Lepiej kupić zawodników z Polski i zagranicy niż mieć swoich. Czy zawsze będzie sponsor. ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 23:01
Czekam z niecierpliwością co pisowska puławska władza zafunduje dzieciom, nauczycielom rodzicom. Ciekawe, że nikt nic nie mówi ilu nauczycieli zostanie zwolnionych.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 21:41
I tak wybiorą wariant, za którym lobbują ZSO1 czyli "dziewiątka" i ZSO2 czyli 'piątka". Dla dobra uczniów oczywiście.
Avatar
Joanna z dzieckiem / 12 lutego 2017 o 18:46
Tworzenie nowych podstawówek jest bezcelowe - tylko wzmocnienie obecnych podstawówek najlepsze. Sport ?! W każdej podstawówce powinien byl i nie twórzmy czegoś co sie nie sprawdzało w historii - przepychanie z klasy do klasy bo w piłkę gra ... sport to zdrowie! Na dzis w naszej piłce ręcznej grają osoby - zawodowcy. Obcych miast oraz innych państw!!! Jaki ma to związek z dziećmi - chyba bardziej z interesem grupy dorosłych i kilku radnych co na delegacje do helsinek za pieniądze podatników jeździ ... 
Avatar
Troskliwa mama / 30 stycznia 2017 o 15:49
Pragnę dyskutantowi uświadomić, że w Pulawach nie ma prywatnych szkół a co najwyżej niepubliczne a to taka rożnica, jak między Warszawą a Pulawami. I jaki problem dyskutant widzi , że dziecko ze specjalnymi potrzebami wląśnie w takiej szkole małej, przyjaznej  znajdzie swoje miejsce ??
Avatar
Gość / 18 stycznia 2017 o 21:34
Ja do " kola" Krzyk jest o to ,że dzieci z 2- ki mają możliwość chodzić od 1- 8 kl. w tym samym budynku bez konieczności kontynuowania 2-ch lat w szk.nr.5. Krzyk jest o to,ze o ile gimnazjum miało podobne rozwiązanie ( kontynuacja 3 lat nauki w innych szkołach) to młodzież wybierało gimnazjum nic nie było narzucone . Skoro nie ma potrzeby " takiego rozwiązania" bo dziecisięiepszczą ustawa o tym nie" mowi ", ma być powrót do 8 kl.podstawówek,taką podstawowka była m.in 2. O tym jest reforma i nie my robimy "krzyk" tylko szkołyy, w których wygaszanie są gimnazja
Ja do " kola" Krzyk jest o to ,że dzieci z 2- ki mają możliwość chodzić od 1- 8 kl. w tym samym budynku bez konieczności kontynuowania 2-ch lat w szk.nr.5. Krzyk jest o to,ze o ile gimnazjum miało podobne rozwiązanie ( kontynuacja 3 lat nauki w innych szkołach) to młodzież wybierało gimnazjum nic nie było narzucone . Skoro nie ma potrzeby " takiego rozwiązania" bo dziecisięiepszczą ustawa o tym nie" mowi ", ma być powrót do 8 kl.podstawówek,taką podstawowka była m.in 2. O tym jest reforma i nie my robimy "... rozwiń
Avatar
kolla / 15 stycznia 2017 o 14:16
Nie bardzo rozumiem o co ten wrzask, przecież dotychczas uczniowie kończący klasę szóstą i tak szli do innej szkoły, więc w czym problem? poszliby do budynku gimnazjum a pójdą do budynku liceum, na to samo wychodzi. Narzuca się tylko jeden powód - Pani Dyrektor z dwójki boi się że już nie będzie dyrektorem a tylko "wice". Pani Dyrektor kochana - czas już odejść na zasłużoną emeryturę i odstąpić stołek młodszym, ludzie pracy nie mają.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:20
Jak dla mnie to stworzenie dwóch nowych podstawówek od klasy 0 - 8 w obecnych zespołach szkół nr 1 i 2jest najlepszym pomysłem. W "piątce" takie miasto jak Puławy z którego jesteśmy dumni powinno postawić na sport już od zerówki myślę że chętni by się znaleźli nie tylko z Puław ale i z okolicznych miejscowości. Podstawówka w "dziewiątce" też obstawiam że od zerówki miałaby chętnych bo to zawsze było bardzo dobre liceum i gimnazjum. Odciążyło by to "zapchane" szkoły nr 2 i 1, można by zlikwidować w nich zmianowość, w jedynce postawić na klasy integracyjne (obok Dom Dziecka) od września na te dzieci mają iść pieniądze do szkół a przy dzieciach z orzeczeniami są to duże kwoty może by ich nie przekazywać do prywatnych szkół tylko zostawić w systemie miejskich szkół a takich dzieciaczków jest coraz więcej. Najgłupsze co można zrobić to to żeby dzieci zmieniały budynek, nauczycieli na 2 lata, rodzice będą prowadzić swoje dzieci do 2 różnych budynków znacznie oddalonych chociaż zapisali je do tej samej szkoły. I co z uczniami z klas integracyjnych w jedynce, gdzie miałyby pójść i czy ktoś pomyślał o tym co dla nich znaczy taka zmiana. Jak coś robić i zmieniać to tak żeby to w przyszłości dawało nam korzyści nawet jeśli teraz wydaje nam się że jest to najdroższe rozwiązanie (chyba każdy z nas coś kupił tanio a potem musiał jeszcze raz kupić drogo i zapłacił dwa razy). A nasze dzieci to największe dobro i najlepsza inwestycja.
Jak dla mnie to stworzenie dwóch nowych podstawówek od klasy 0 - 8 w obecnych zespołach szkół nr 1 i 2jest najlepszym pomysłem. W "piątce" takie miasto jak Puławy z którego jesteśmy dumni powinno postawić na sport już od zerówki myślę że chętni by się znaleźli nie tylko z Puław ale i z okolicznych miejscowości. Podstawówka w "dziewiątce" też obstawiam że od zerówki miałaby chętnych bo to zawsze było bardzo dobre liceum i gimnazjum. Odciążyło by to "zapchane" szkoły nr 2 i 1, można by zlikwidować w nich zmianowo... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 01:05
Analizując dane warianty samorząd nie bierze pod uwagę dobro nauczyciela i dobro dzieci . W wariantach nie przedstawiono zwolnień nauczycieli bo analizując w innych miastach jest to czynnik ważny dla 50 letniego nauczyciela. W innych miastach podano , że pracę straci 15 % nauczycieli. Śledzę z uwagą wypowiedzi i artykuły osób związanych z edukacją i nie tylko. Mam pytanie po co budować halę w Puławach jak chce się zlikwidować sport w "Piątce". Lepiej kupić zawodników z Polski i zagranicy niż mieć swoich. Czy zawsze będzie sponsor. Uważam że, w Puławach nie ma PiS - CHYBA , ŻE SIĘ MYLĘ. Tylko SPORT W PIĄTCE PANIE PREZESIE PIŁKI RĘCZNEJ AZOTY.
Analizując dane warianty samorząd nie bierze pod uwagę dobro nauczyciela i dobro dzieci . W wariantach nie przedstawiono zwolnień nauczycieli bo analizując w innych miastach jest to czynnik ważny dla 50 letniego nauczyciela. W innych miastach podano , że pracę straci 15 % nauczycieli. Śledzę z uwagą wypowiedzi i artykuły osób związanych z edukacją i nie tylko. Mam pytanie po co budować halę w Puławach jak chce się zlikwidować sport w "Piątce". Lepiej kupić zawodników z Polski i zagranicy niż mieć swoich. Czy zawsze będzie sponsor. ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 23:01
Czekam z niecierpliwością co pisowska puławska władza zafunduje dzieciom, nauczycielom rodzicom. Ciekawe, że nikt nic nie mówi ilu nauczycieli zostanie zwolnionych.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 21:41
I tak wybiorą wariant, za którym lobbują ZSO1 czyli "dziewiątka" i ZSO2 czyli 'piątka". Dla dobra uczniów oczywiście.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 2

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 0 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 36 12

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 8

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce?

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce? 51 12

Nauka jazdy samochodem pod okiem rodziców? Minister infrastruktury chce, by było to możliwe pomiędzy ukończeniem oficjalnego kursu a egzaminem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 4

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 9 4

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 4 9

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 3 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 101 8

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.