niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Rolnik ukrywał szpiega, który zbierał informacje dla Rosjan. Usłyszał wyrok

Dodano: 21 lipca 2017, 12:39

Rolnik z Rzeczycy, który przez kilka miesięcy ukrywał ściganego listem gończym, podejrzanego o szpiegostwo Piotra C., nie pójdzie do więzienia. 48-letni Ryszard H. musi jednak zapłacić 4 tys. zł grzywny.

Wyrok w sprawie rolnika, który pomoc poszukiwanemu przez ABW i SKW szpiegowi tłumaczył chrześcijańskim obowiązkiem, zapadł w tym tygodniu przed Sądem Rejonowym w Puławach. Warszawska Prokuratura Okręgowa oskarżyła rolnika z gminy Kazimierz Dolny z artykułu 239 kodeksu karnego. Chodziło o utrudnianie postępowania i pomaganie sprawcy przestępstwa. Jest to zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ostatecznie jednak prokurator zawnioskował do sądu o modyfikację kary, zamieniając więzienie na grzywnę. – Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec oskarżonego Ryszarda H. grzywnę w wysokości 4 tys. zł – mówi Joanna Chimosz, prezes Sądu Rejonowego w Puławach.

Oskarżony nie pojawił się na rozprawie. Nie wiadomo, czy będzie odwoływał się od wyroku. Może też ubiegać się o rozłożenie zasądzonej sumy na raty lub zamianę jej na prace społeczne.

Przypomnijmy, że Ryszard H. pomagał wyjątkowo niebezpiecznemu dla interesów państwa, por. Piotrowi C. Były pilot śmigłowca służył m.in. w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie i gromadził poufne informacje w celu przekazywania ich służbom Federacji Rosyjskiej. Dzięki pomocy rolnika spod Kazimierza Dolnego, mógł zaszyć się z Rzeczycy, długo pozostając nieuchwytnym dla Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej.

Zatrzymany w grudniu ubiegłego roku szpieg, czeka teraz na wyrok Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Odpowie m.in. za gromadzenie tajnych informacji dla obcego wywiadu oraz bezprawne zabranie amunicji z jednostki wojskowej.

Czytaj więcej o: policja rolnik szpieg
puk puk
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

puk puk
puk puk (25 lipca 2017 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
and napisał:
Krystyna napisał:
A kim jest Polska, że inne państwa miały by się jej bać? Śmiech na sali.
Krysiu czy ty aby nie jesteś niedorozwinietą intelektualnie blondyneczką bo zabierasz głos w sprawach których twój ptasi móżdżek nie ogarnia. Wszystkim niedoinformowanym wyjaśniam że mamy potencjał militarny, gospodarczy, naukowy o którym dużo chcą wiedzieć wywiady ze wschodu jak i zachodu w celu osiągania ogromnych korzyści naszym kosztem. Naiwnością jest pogląd że jesteśmy niczym i nic nie mamy. Nie po to wydajemy miliardy złotych na uzbrojenie żeby byle chłopek pomagał obcym wywiadom w zaglądaniu w nasze karty. Przed wojną dostał by karę śmierci przez powieszenie bo kula w łeb zarezerwowana by była dla tego oficerka cóż jaki stan taka śmierć.
 ŚMIECHU WARTE Z TEGO POTENCJAŁU.dRONÓW JESZCZE NIE MA A MIAŁO BYĆ 1000 ,ŚMIGŁOWCÓW STARYCH PARĘ
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2017 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Moskwy odesłać tego Piotra C. i jego kumpli, skoro tak kochają i pochwalają szpiegostwo.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2017 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe jaki wyrok wyda nowy sąd upolityczniony przez PiS? Bo pewnie skoro szpiegował dla Rosji to Antoni będzie bronił pana rolnika
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2017 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakie to ma znaczenie dla przestępstwa przeciwko Państwu że przestępca jest rolnikiem że dostał tylko grzywnę? Czy gdyby był np hydraulikiem to by poszedł siedzieć? Chyba tak, bo to jest POLSKI WYMIAR nieSPRAWIEDLIWOŚCI
Rozwiń
antypisomoher
antypisomoher (22 lipca 2017 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te fdfdfd,ciebie to nawet chyba w lozku nikt nie orze bo wylewasz kompleksy 500+ na necie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!