Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 grudnia 2007 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Ruszył proces wójta Baranowa

0 4 A A

- Gminna komisja wyborcza nie powinna przyjąć zgłoszenia kandydata na wójta bez wypełnionej rubryki o jego przynależności do partii politycznej...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- mówi Teresa Bichta, dyrektor lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, która była świadkiem podczas rozpoczętego wczoraj w Puławach procesu wójta Baranowa Roberta Gagosia.

Prokuratura oskarża go o to, że jako pełnomocnik komitetu wyborczego poświadczył nieprawdę w swoim zgłoszeniu kandydata na wójta. Gagoś miał w nim zataić, że należy do SLD. Sam wójt tłumaczy, że najpierw miał wątpliwości czy wpisywać swoją przynależność partyjną, skoro w wyborach samorządowych startował z lokalnego komitetu wyborczego KWW "Razem”. Dlatego w tej rubryki w ogóle nie wypełnił.

Zdaniem Teresy Bichty, w takiej sytuacji, gminna komisja wyborcza powinna wystąpić do pełnomocnika komitetu o uzupełnienie zgłoszenia. A jeśli tak by się nie stało, to powinna odmówić rejestracji kandydata. Tymczasem komisja nie zgłosiła żadnych zastrzeżeń, tylko wydrukowała obwieszczenia, na których znalazła się informacja, że Robert Gagoś nie należy do żadnej partii.

- Jestem przekonany, że wójt zrobił to świadomie, bo potem niczego nie prostował. Co więcej, podczas kampanii wyborczej chodził od domu do domu i przedstawiał się jako kandydat sympatyzujący z PSL - zeznawał z kolei Sławomir Sz., były sekretarz gminy Baranów i najbliższy współpracownik poprzedniego wójta. Sąd przed wydaniem wyroku zamierza jeszcze przesłuchać dwóch świadków.
(pab)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
józio / 30 grudnia 2007 o 21:24
zorientow napisał:
Pan Sławek już od ponad 2 lat nie należy do Unii Pracy. Koło zostało rozwiązane zdaje się, ze przed wyborami w 2005 r.
A jesli chodzi o przynależność partyjną, to nie powinno być takiej rubryki w dokumentach:)


A dlaczego nie? Ludziska powinni wiedzieć, gdzie taki kandydat na cudotwórcę gminnego należy. Komuszki i różne różowe panterki woleliby ukryć prawdę. Po co tym ludziom w Baranowie komuszek na wójtowskim stołku? Bardziej w muzeum socrealizmu w Kozłówce by się nadał.


A dlaczego nie? Ludziska powinni wiedzieć, gdzie taki kandydat na cudotwórcę gminnego należy. Komuszki i różne różowe panterki woleliby ukryć prawdę. Po co tym ludziom w Baranowie komuszek na wójtowskim stołku? Bardziej w muzeum socrealizmu w Kozłówce by się nadał. rozwiń
Avatar
zorientow / 30 grudnia 2007 o 20:52
Pan Sławek już od ponad 2 lat nie należy do Unii Pracy. Koło zostało rozwiązane zdaje się, ze przed wyborami w 2005 r.
A jesli chodzi o przynależność partyjną, to nie powinno być takiej rubryki w dokumentach:)
Avatar
olek / 19 grudnia 2007 o 10:00
Ci panowie to teraz oczywiście Platforma Obywatelska (dlatego tacy mocni).
Avatar
polityk / 19 grudnia 2007 o 09:27
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
A kto by przewodniczącą GminnejKomisji Wyborczej????? Dlaczego taka profesjpnalna komisja nie wychwyciła tak oczywistego braku formalnego w zgłoszeniu kandydata????
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
A kto by przewodniczącą GminnejKomisji Wyborczej????? Dlaczego taka profesjpnalna komi... rozwiń
Avatar
józio / 30 grudnia 2007 o 21:24
zorientow napisał:
Pan Sławek już od ponad 2 lat nie należy do Unii Pracy. Koło zostało rozwiązane zdaje się, ze przed wyborami w 2005 r.
A jesli chodzi o przynależność partyjną, to nie powinno być takiej rubryki w dokumentach:)


A dlaczego nie? Ludziska powinni wiedzieć, gdzie taki kandydat na cudotwórcę gminnego należy. Komuszki i różne różowe panterki woleliby ukryć prawdę. Po co tym ludziom w Baranowie komuszek na wójtowskim stołku? Bardziej w muzeum socrealizmu w Kozłówce by się nadał.


A dlaczego nie? Ludziska powinni wiedzieć, gdzie taki kandydat na cudotwórcę gminnego należy. Komuszki i różne różowe panterki woleliby ukryć prawdę. Po co tym ludziom w Baranowie komuszek na wójtowskim stołku? Bardziej w muzeum socrealizmu w Kozłówce by się nadał. rozwiń
Avatar
zorientow / 30 grudnia 2007 o 20:52
Pan Sławek już od ponad 2 lat nie należy do Unii Pracy. Koło zostało rozwiązane zdaje się, ze przed wyborami w 2005 r.
A jesli chodzi o przynależność partyjną, to nie powinno być takiej rubryki w dokumentach:)
Avatar
olek / 19 grudnia 2007 o 10:00
Ci panowie to teraz oczywiście Platforma Obywatelska (dlatego tacy mocni).
Avatar
polityk / 19 grudnia 2007 o 09:27
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
A kto by przewodniczącą GminnejKomisji Wyborczej????? Dlaczego taka profesjpnalna komisja nie wychwyciła tak oczywistego braku formalnego w zgłoszeniu kandydata????
Fakt przynależności partyjnej Wójta jest dla mieszkańców Baranowa niezwykle ważny Nie mniej niż remonty dróg czy nowe inwestycje.
Ale swoją drogą ciekawe do jakiej partii obecnie należy pan "ss"? Jaszcze rok temu była to Unia Pracy też lewica jak najbardziej a obecnie???? podobno PIS. Poza tym Pan "ss" na bezrobociu ma duuuużo wolnego czasu i zbyt bujną wyobraźnię i chyba bawi go donoszenie na wszystkich prokuraturze!
A kto by przewodniczącą GminnejKomisji Wyborczej????? Dlaczego taka profesjpnalna komi... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 90 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!