Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 lutego 2018 r.
20:05

Skąd krew na jezdni? Nietypowy widok na drodze w gminie Końskowola

36 20 A A

Czerwona maź z kawałkami mięsa wylała się z jednego z samochodów dostawczych na drogę powiatową w gminie Końskowola. Pobliskie zakłady mięsne firmy Pini Beef zapewniają, że nie mają z tym zdarzeniem nic wspólnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Długą na kilka metrów czerwoną plamę na jezdni zauważyli mieszkańcy Sielc, którzy we wtorek, po godz. 14 stali na czerwonym świetle przed teren budowy drogi ekspresowej S12. Jak relacjonuje jeden ze świadków, w pobliżu plamy widział dostawczego VW LT na ryckich numerach rejestracyjnych.

– Widać było na nim było ślady krwi, szczególnie na haku i podnośniku. Jechał w kierunku Lublina lub Warszawy – mówi Grzegorz Jerzyna, mieszkaniec Sielc, który podejrzewa, że auto mogło wieźć odpady z pobliskich zakładów mięsnych w Końskowoli.

– Na tym odcinku drogi z Końskowoli do Sielc to niestety nic nowego. Wielokrotnie obserwujemy różnego rodzaju wypływy z ciężarówek – przyznaje Janusz Próchniak, radny gminy Końskowola, który już nie raz interweniował w podobnych przypadkach. Na ogół dotyczyły one wylewania ścieków poubojowych do rowu melioracyjnego. Tym razem mięso z krwią znalazłosię na jezdni.

Zdjęcia plamy z prośbą o komentarz wysłaliśmy do Pini Beef, zakładów mięsnych działających się przy tej samej drodze.

– Z pewnością to, co widać na zdjęciach, nie wypadło z samochodów, którymi dowożone są do zakładu zwierzęta, ani z ciężarówek, którymi wyjeżdża z nich gotowy produkt. Nasze mięso jest porcjowane i szczelnie pakowane. Z kolei odpady, posiadają inną strukturę, niż to co widać na fotografiach, a samochód o którym mowa nie przebywał na terenie zakładów. Firma, która odbiera z zakładów w Końskowoli odpady, używa z reguły ciągników siodłowych z naczepami, czyli pojazdów znacznie większych od tego, o którym mowa – tłumaczy Krzysztof Grad z Pini Beef.

O sprawie wie już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Inspektorzy przyjechali na miejsce, żeby ustalić, czy wystąpiło zagrożenie dla środowiska. Powiadomiono również policję. Ta wykluczyła jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Nasi funkcjonariusze wykonują czynności w kierunku artykułu 91 kk, czyli zanieczyszczenia drogi publicznej. Grozi za to kara grzywny do 1500 złotych lub nagana – mówi mł. asp. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik KPP w Puławach.

Policjanci mają już numer rejestracyjny auta, z którego mogły wylać się mięsne odpady.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 lutego 2018 o 22:50
Ten komentarz, pomimo personalnie nie wskazuje żedej osoby. To jednak obraża mieszkańców sołectwa Sielc jako całej społecznośći. Więc bezwzględnie w pozwie do Sądu, będzie traktowany jako naruszenie dóbr osobustych w tym dobrego imienia całej lokalnej społeczności.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 21:08
jezdze tamtedy kilka razy dziennie i pierwszy raz widze cos takiego.... czepili sie ubojni... jak polowa sielc wylewa szamba do rowow i na pola to nic z tym nie robia.... ze wsystki mieszkancy sielc maja problemy. gdyby nie kasa z obodnicy co wiesniaki dostaly to psy dalej dupami by szczekaly....
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 13:30
Umorzą śledztwo, bo krew w tym rejonie to norma (Kurówka spływała krwią i co? I nic.)
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 07:36
Ale dziadostwo, nawet towaru nie potrafią zapakować by nie nasrać pod drodze...
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 17:01
jaka gazeta taka sensacja
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 15:59
Gdzie są ekolodzy? Nie ma ich, bo tu się nie da zarobić? Zapewne.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 15:21
Czy rzeźnia jest "polskim obozem śm...." czy nie jest ?? Czy zwierze czekające na śmierć czuje inaczej niż człowiek ?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 09:24
Gdzie są ekolodzy?! Jeszcze nie zeszli z drzew?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 08:36
ludzie z ryk nie umiejom jeździc pewnie potrącił dzika i wlókł go pod kołami po drodze
Avatar
Ewka / 9 lutego 2018 o 07:45
Przecież odrazu widać, że to ludzkie szczontki!
Avatar
gość / 12 lutego 2018 o 22:50
Ten komentarz, pomimo personalnie nie wskazuje żedej osoby. To jednak obraża mieszkańców sołectwa Sielc jako całej społecznośći. Więc bezwzględnie w pozwie do Sądu, będzie traktowany jako naruszenie dóbr osobustych w tym dobrego imienia całej lokalnej społeczności.
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 21:08
jezdze tamtedy kilka razy dziennie i pierwszy raz widze cos takiego.... czepili sie ubojni... jak polowa sielc wylewa szamba do rowow i na pola to nic z tym nie robia.... ze wsystki mieszkancy sielc maja problemy. gdyby nie kasa z obodnicy co wiesniaki dostaly to psy dalej dupami by szczekaly....
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 13:30
Umorzą śledztwo, bo krew w tym rejonie to norma (Kurówka spływała krwią i co? I nic.)
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 07:36
Ale dziadostwo, nawet towaru nie potrafią zapakować by nie nasrać pod drodze...
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 17:01
jaka gazeta taka sensacja
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 15:59
Gdzie są ekolodzy? Nie ma ich, bo tu się nie da zarobić? Zapewne.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 15:21
Czy rzeźnia jest "polskim obozem śm...." czy nie jest ?? Czy zwierze czekające na śmierć czuje inaczej niż człowiek ?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 09:24
Gdzie są ekolodzy?! Jeszcze nie zeszli z drzew?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 08:36
ludzie z ryk nie umiejom jeździc pewnie potrącił dzika i wlókł go pod kołami po drodze
Avatar
Ewka / 9 lutego 2018 o 07:45
Przecież odrazu widać, że to ludzkie szczontki!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!