sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Szkoła wyceniona na 6,5 mln zł. Kto ją kupi?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 sierpnia 2014, 15:02

6,5 mln złotych - na tyle został wyceniony budynek byłego Zespołu Szkół w Żyrzynie. Urzędnicy puławskiego starostwa liczą, że powstanie tam zakład opiekuńczo-leczniczy.

- Wycena nieruchomości właśnie została przez nas odebrana - informuje Sylwester Grzechnik, p.o. kierownika Wydziału Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Puławach.

Rzeczoznawca wycenił wartość byłego budynku Zespołu Szkół w Żyrzynie wraz z działką o powierzchni ok. 2,9 ha na 6,5 mln zł. Osobno wycenione zostały pobliskie działki budowlane - jest ich w sumie pięć o wartości od 44 do 60 tys. zł. Przetarg na działki po byłej szkole puławskie starostwo może ogłosić już za kilka miesięcy. Najpierw lista działek przeznaczonych do sprzedaży zostanie wywieszona do publicznej wiadomości.

Specjalnie na potrzeby planowanej transakcji starosta złożył wniosek do Urzędu Gminy Żyrzyn o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o umożliwienie prowadzenia na tym terenie działalności medycznej. Żyrzyńscy radni zgodzili się na tą propozycję. - Zasięgaliśmy opinii NFZ w sprawie utworzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego. Okazało się, że w naszym powiecie przydałby się taki obiekt na 70 łóżek, a w tej chwili jest ich tylko 11. Po zmianach planu potencjalny inwestor może już bez przeszkód dostosowywać obiekt do takiej funkcji - mówi Witold Popiołek, starosta puławski.

Wystawiona na sprzedaż jest już także trzecia działka w tej okolicy. Za budynek dawnej suszalni chmielu (teraz działa tam zakład krawiecki) starosta chce 412 tys. zł. Potencjalni kupcy mają jeszcze czas na składanie ofert.

Zespół Szkół w Żyrzynie został zamknięty we wrześniu ub. roku z powodu niewielkiego zainteresowania edukacją w tym miejscu. Tuż przed likwidacją uczyło się tu 121 uczniów. Budynek był zaś przystosowany dla ok. 400-500 osób.

W Puławach też sprzedają

Już po raz drugi starosta szuka chętnych na zakup działek przy ul. Kusocińskiego w Puławach. Tym razem cena wywoławcza na cztery działki o pow. blisko 1 ha, graniczące ze szpitalem, została obniżona o 10 proc. i wynosi niecałe 2,5 mln zł. Przetarg odbędzie się 19 września.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!