Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 sierpnia 2017 r.
20:16

Szkolna księgowa zwolniona z pracy i zawieszona przez partię

21 38 A A

Tuż po tym, jak opisaliśmy nieprawidłowości finansowe w I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego, Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało o zawieszeniu Renaty M. w prawach członka tej partii. Zareagowała także dyrekcja szkoły, zwalniając podejrzewaną o przywłaszczenie szkolnych pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak wynika z zawiadomienia złożonego do puławskiej prokuratury, Renata M. członkini powiatowych struktur PSL-u w Puławach i główna księgowa w „Czartorychu”, dopuściła się malwersacji finansowych na łączną kwotę prawie 35 tys. złotych. Po kontroli okazało się, że część tego, co rzekomo kupowano, nie znajduje się w szkolnych zasobach.

Na reakcję partii nie trzeba było długo czekać. Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się wczoraj.

– W związku z powziętą informacją dotyczącą nieprawidłowości w I LO (...) spowodowanych działaniami pracownika szkoły, nie przesądzając o jego winie ani odpowiedzialności, do czasu wyjaśnienia sprawy, w trosce o zachowanie najwyższych standardów obowiązujących w Polskim Stronnictwie Ludowym, Prezydium Zarządu Powiatowego PSL w Puławach podjęło decyzję o natychmiastowym zawieszeniu w prawach członka partii w.w. osoby – czytamy w piśmie opublikowanym na oficjalnej stronie partii.

Tego samego dnia do Starostwa Powiatowego w Puławach wpłynęło pismo od Beaty Trzcińskiej-Staszczyk, dyrektora I LO z informacją o decyzji w sprawie księgowej. – Pani dyrektor poinformowała nas o tym, że Renata M. została zwolniona w trybie dyscyplinarnym – mówi Monika Zych, sekretarz powiatu.

Była już szkolna księgowa pod koniec ubiegłego tygodnia oddała już część pieniędzy.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obserwator / 29 sierpnia 2017 o 08:07
To gołym okiem widać kto kradnie i kto ma takie możliwości księgowa nic nie zrobi bez dyrektor i drugiego księgowego czy kierowników gospodarczych, wystarczy zobaczyć czym kto jeździ księgowa po 30 latach pracy  stara Toyota dyrektor nowym suwem Kia i mieszka w wypasione willi a księgowa nie ma nawet swojego mieszkania,  dyrektor wiedziała że za parę dni księgowa nie  będzie pracować pod jej żądam bo miała być wspólna księgowość dla miasta i wszystkich szkół i jak księgowa ostatnie dni pracy w liceum była na urlopie to przygotowali na nią niespodziankę żeby przypadkiem sami nie odpowiadali bo już za parę dni nie było by na kogo winny żucic a dyrektor kłamać przekonała księgowa z drugim księgowym żeby przyznała się i oddała pieniądze 2 raz bo już wcześniej pieniądze trafili do dyrektor dyrektor oczywiście kłamał że nic nie będzie żadnych kar cz donos ów to taki tylko trik potrzebny do liceum a okazało się jak się okazało gówna winowajczyni myśli jak pójdzie do Prokuratury i wskaże już nie potrzebnego człowieka to sama się oczyścić i dalej jej ludzie będę jej usugiwac pracować za nią i w szkole i w domu brać potrójne pensje dalej brać legalnie z liceum pieniądze bo to PO Tusk pomoże jak by co, a picie alkoholu przez dyrekcja w szkole i uprawianie sex z pracownikami i uczniami jak ostatnio w nocy duchów czemu Pani Prokurator tym się nie zajmie a Mamy nadzieję że Panią Renate oczyścić z tak bzdury h zarzutów i ukarze kogo trzeba a dyrekcja do zwolnienia i do więzienia i PO wyrzucić, A gazeta tez do Prokuratury za takie bzdury nie sprawdzone, czemu nie piszecie że dyrekcja molestuje dzieci uprawia z nimi sex i do tego z pracownikami szkoły swoimi przydupasami, niech przydupasy powiat Prokuraturze jakie haki maja na dyrekcja 
To gołym okiem widać kto kradnie i kto ma takie możliwości księgowa nic nie zrobi bez dyrektor i drugiego księgowego czy kierowników gospodarczych, wystarczy zobaczyć czym kto jeździ księgowa po 30 latach pracy  stara Toyota dyrektor nowym suwem Kia i mieszka w wypasione willi a księgowa nie ma nawet swojego mieszkania,  dyrektor wiedziała że za parę dni księgowa nie  będzie pracować pod jej żądam bo miała być wspólna księgowość dla miasta i wszystkich szkół i jak księgowa ostatnie dni pracy w liceum była na urlopie to przygotowali na nią ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 19:59
Dobre pytanie.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 16:38
Nie mogę zrozumieć, jak to możliwe, że z firmy (szkoły), która nie generuje zysku (pobiera tylko subwencję oświatową bez pobierania czesnego) księgowa jest w stanie wyprowadzić ok. 35 tys na faktury, które powinny być opisane i podpisane przez dyrektora? Skąd oni tyle "luźnej" kasy mieli jeżeli każda szkoła liczy dokładnie każdą złotówkę zanim ją wyda?????
Avatar
anna / 26 sierpnia 2017 o 14:34
undefined napisał:
Ciekawe dlaczego Burego nie  wyrzucili z PSL-u??? Odpowiedz jest prosta,bo przekręcał miliony.Najłatwiej zrobić sensację z drobnicy i to jeszcze do końca nie udowodnionej.Nasze prawo ma to do siebie,że się winy nie udowadnia ,tylko się oskarża!!!
 Drobnica. Nieudowodniona drobnica. Ty tak na serio ? :)
Avatar
jateż / 26 sierpnia 2017 o 13:30
undefined napisał:
Najwyższe standardy w PSL?! A jakie jest zdanie stronnictwa w sprawie grabieży ziemi przedwojennych rolników w 1944? Chętnie sie dowiem.
 Ja też.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 13:27
Ojojojjjjjj! Urwała się nić POrozumienia przy kontraktach dla swoich i płacz?
Avatar
... / 26 sierpnia 2017 o 13:07
Pisowski plebs już działa w komentarzach. Po stylu pisania widać że to te same osoby. -Sadurska 90 tys miesięcznie w PZU -autosan nie dostał kontraktu bo jakiś pisowskie spóźnił się 20 minut. -Wycinka puszczy -TW Wolfgang mąż Przyłębskiej - KGHM drastycznie zmalał zysk - Prezes Orlenu towarzysz Jasiński 3,6 mln zarobków. - Misiewicz - Pruszkowski i Frania którzy dostają po 40 tys miesięcznie
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:54
najlepiej zrobią jak zrzucą Sosnowskiego z marszałkowskiego fotela i zawieszą w partii. przypuszczalnie większość jego kolegów z partii tylko na to czeka
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:53
No nie dziwne ZSL - platforma - wiadomo kombinowanie, przetupywanie pieniędzy, podatki, VATy, mafie, działanie wbrew polskiej racji stanu, korporacje, sędziokracje...
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:53
"Od kiedy PSL ma inne standardy jak w PO? Spokojnie tak zdolną, kreatywną księgową przyjmą z otwartymi rękami do Płatnych Oszustów. Oni rozumieją takie postawy, bo przecież "tylko idiota robi za 6 tysięcy". Zawsze będzie można ukryć takie drobiazgi w dramatycznym apelach w TVN o zdychajacych konikach z Janowa, czy utracie kontraktu przez Autosan, czy brakiem zysku w Azotach. Swoją drogą pewnie w swych szeregach mają uczynną osobę co "odpowiednio" dokarmiła znane koniki i marketingowca, który "spóźnił się" ze złożeniem oferty... całe 20 minut. Cóż za przypadek? A co do Azotów? Po pierwsze nie oddano ich darmo Ruskowi i... rozpoczą ekzpansję na Tarnobrzeg. W przyszlym roku będą zyski. Jak w LOTcie, kampani Węglowej... Faktycznie kraj w ruinie, bo dawno podatków nikt nie podniósł i benzyna jest tańsza o ponad złotówkę jak to było za dobrych czasów Tuska. No i najgorsze, brak deficytu budżetowego?! To już Tuska dobiło... A tyle miliardów można było nakraść. Jak żyć?!"
"Od kiedy PSL ma inne standardy jak w PO? Spokojnie tak zdolną, kreatywną księgową przyjmą z otwartymi rękami do Płatnych Oszustów. Oni rozumieją takie postawy, bo przecież "tylko idiota robi za 6 tysięcy". Zawsze będzie można ukryć takie drobiazgi w dramatycznym apelach w TVN o zdychajacych konikach z Janowa, czy utracie kontraktu przez Autosan, czy brakiem zysku w Azotach. Swoją drogą pewnie w swych szeregach mają uczynną osobę co "odpowiednio" dokarmiła znane koniki i marketingowca, który "spóźnił się" z... rozwiń
Avatar
Obserwator / 29 sierpnia 2017 o 08:07
To gołym okiem widać kto kradnie i kto ma takie możliwości księgowa nic nie zrobi bez dyrektor i drugiego księgowego czy kierowników gospodarczych, wystarczy zobaczyć czym kto jeździ księgowa po 30 latach pracy  stara Toyota dyrektor nowym suwem Kia i mieszka w wypasione willi a księgowa nie ma nawet swojego mieszkania,  dyrektor wiedziała że za parę dni księgowa nie  będzie pracować pod jej żądam bo miała być wspólna księgowość dla miasta i wszystkich szkół i jak księgowa ostatnie dni pracy w liceum była na urlopie to przygotowali na nią niespodziankę żeby przypadkiem sami nie odpowiadali bo już za parę dni nie było by na kogo winny żucic a dyrektor kłamać przekonała księgowa z drugim księgowym żeby przyznała się i oddała pieniądze 2 raz bo już wcześniej pieniądze trafili do dyrektor dyrektor oczywiście kłamał że nic nie będzie żadnych kar cz donos ów to taki tylko trik potrzebny do liceum a okazało się jak się okazało gówna winowajczyni myśli jak pójdzie do Prokuratury i wskaże już nie potrzebnego człowieka to sama się oczyścić i dalej jej ludzie będę jej usugiwac pracować za nią i w szkole i w domu brać potrójne pensje dalej brać legalnie z liceum pieniądze bo to PO Tusk pomoże jak by co, a picie alkoholu przez dyrekcja w szkole i uprawianie sex z pracownikami i uczniami jak ostatnio w nocy duchów czemu Pani Prokurator tym się nie zajmie a Mamy nadzieję że Panią Renate oczyścić z tak bzdury h zarzutów i ukarze kogo trzeba a dyrekcja do zwolnienia i do więzienia i PO wyrzucić, A gazeta tez do Prokuratury za takie bzdury nie sprawdzone, czemu nie piszecie że dyrekcja molestuje dzieci uprawia z nimi sex i do tego z pracownikami szkoły swoimi przydupasami, niech przydupasy powiat Prokuraturze jakie haki maja na dyrekcja 
To gołym okiem widać kto kradnie i kto ma takie możliwości księgowa nic nie zrobi bez dyrektor i drugiego księgowego czy kierowników gospodarczych, wystarczy zobaczyć czym kto jeździ księgowa po 30 latach pracy  stara Toyota dyrektor nowym suwem Kia i mieszka w wypasione willi a księgowa nie ma nawet swojego mieszkania,  dyrektor wiedziała że za parę dni księgowa nie  będzie pracować pod jej żądam bo miała być wspólna księgowość dla miasta i wszystkich szkół i jak księgowa ostatnie dni pracy w liceum była na urlopie to przygotowali na nią ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 19:59
Dobre pytanie.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 16:38
Nie mogę zrozumieć, jak to możliwe, że z firmy (szkoły), która nie generuje zysku (pobiera tylko subwencję oświatową bez pobierania czesnego) księgowa jest w stanie wyprowadzić ok. 35 tys na faktury, które powinny być opisane i podpisane przez dyrektora? Skąd oni tyle "luźnej" kasy mieli jeżeli każda szkoła liczy dokładnie każdą złotówkę zanim ją wyda?????
Avatar
anna / 26 sierpnia 2017 o 14:34
undefined napisał:
Ciekawe dlaczego Burego nie  wyrzucili z PSL-u??? Odpowiedz jest prosta,bo przekręcał miliony.Najłatwiej zrobić sensację z drobnicy i to jeszcze do końca nie udowodnionej.Nasze prawo ma to do siebie,że się winy nie udowadnia ,tylko się oskarża!!!
 Drobnica. Nieudowodniona drobnica. Ty tak na serio ? :)
Avatar
jateż / 26 sierpnia 2017 o 13:30
undefined napisał:
Najwyższe standardy w PSL?! A jakie jest zdanie stronnictwa w sprawie grabieży ziemi przedwojennych rolników w 1944? Chętnie sie dowiem.
 Ja też.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 13:27
Ojojojjjjjj! Urwała się nić POrozumienia przy kontraktach dla swoich i płacz?
Avatar
... / 26 sierpnia 2017 o 13:07
Pisowski plebs już działa w komentarzach. Po stylu pisania widać że to te same osoby. -Sadurska 90 tys miesięcznie w PZU -autosan nie dostał kontraktu bo jakiś pisowskie spóźnił się 20 minut. -Wycinka puszczy -TW Wolfgang mąż Przyłębskiej - KGHM drastycznie zmalał zysk - Prezes Orlenu towarzysz Jasiński 3,6 mln zarobków. - Misiewicz - Pruszkowski i Frania którzy dostają po 40 tys miesięcznie
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:54
najlepiej zrobią jak zrzucą Sosnowskiego z marszałkowskiego fotela i zawieszą w partii. przypuszczalnie większość jego kolegów z partii tylko na to czeka
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:53
No nie dziwne ZSL - platforma - wiadomo kombinowanie, przetupywanie pieniędzy, podatki, VATy, mafie, działanie wbrew polskiej racji stanu, korporacje, sędziokracje...
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:53
"Od kiedy PSL ma inne standardy jak w PO? Spokojnie tak zdolną, kreatywną księgową przyjmą z otwartymi rękami do Płatnych Oszustów. Oni rozumieją takie postawy, bo przecież "tylko idiota robi za 6 tysięcy". Zawsze będzie można ukryć takie drobiazgi w dramatycznym apelach w TVN o zdychajacych konikach z Janowa, czy utracie kontraktu przez Autosan, czy brakiem zysku w Azotach. Swoją drogą pewnie w swych szeregach mają uczynną osobę co "odpowiednio" dokarmiła znane koniki i marketingowca, który "spóźnił się" ze złożeniem oferty... całe 20 minut. Cóż za przypadek? A co do Azotów? Po pierwsze nie oddano ich darmo Ruskowi i... rozpoczą ekzpansję na Tarnobrzeg. W przyszlym roku będą zyski. Jak w LOTcie, kampani Węglowej... Faktycznie kraj w ruinie, bo dawno podatków nikt nie podniósł i benzyna jest tańsza o ponad złotówkę jak to było za dobrych czasów Tuska. No i najgorsze, brak deficytu budżetowego?! To już Tuska dobiło... A tyle miliardów można było nakraść. Jak żyć?!"
"Od kiedy PSL ma inne standardy jak w PO? Spokojnie tak zdolną, kreatywną księgową przyjmą z otwartymi rękami do Płatnych Oszustów. Oni rozumieją takie postawy, bo przecież "tylko idiota robi za 6 tysięcy". Zawsze będzie można ukryć takie drobiazgi w dramatycznym apelach w TVN o zdychajacych konikach z Janowa, czy utracie kontraktu przez Autosan, czy brakiem zysku w Azotach. Swoją drogą pewnie w swych szeregach mają uczynną osobę co "odpowiednio" dokarmiła znane koniki i marketingowca, który "spóźnił się" z... rozwiń