poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Tłoczno na głównym placu w mieście. 365 par zatańczyło poloneza

Dodano: 9 czerwca 2017, 15:11

Do wspólnego poloneza na placu Chopina w Puławach zachęcali pracownicy Puławskiego Ośrodka Kultury. W sumie wzięło w nim udział 365 par, głównie dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież. Nad przebiegiem zabawy czuwały Aleksandra i Anna Rolskie z ZPiT "Powiśle".

Polonez na placu zorganizowano już po raz drugi, tym razem wspólny taniec zainaugurował szereg wydarzeń kulturalnych z udziałem zespołów działających w Domu Chemika, pod nazwą "POKfrontacje". Prowadził Zbigniew Śliwiński, któremu partnerowała tancerka ZPiT "Powiśle". Choreografię przygotowali specjaliści od tańców polskich z POK. 

Frekwencja i pogoda dopisały. Jak policzono, w piątek po godz. 12 tańczyło ponad 360 par. To więcej, niż przed rokiem. W większości były to dzieci z puławskich szkół podstawowych, a także puławskie zespoły taneczne i seniorzy.

Po zakończeniu poloneza, zgromadzeni mieli okazję poćwiczyć wspólnie także inne tańce pod okiem Anny Rolskiej instruktorki ZPiT "Powiśle", Ilony Rogozik z Zespołu Baletowego Etiuda i Wojciecha Gędka ze Studia Tańca Pokus.

 

Czytaj więcej o: taniec polonez ZPiT Powiśle Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. (38) Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. "
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!