wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Ulica Cichockiego w Puławach w jedną, czy dwie strony?

Dodano: 8 czerwca 2015, 07:31

Przejazd ulicą Cichockiego nie należy do przyjemnych, ale jest ona istotną alternatywą umożliwiającą dojazd do centralnej części miasta (fot. Radosław Szczęch)
Przejazd ulicą Cichockiego nie należy do przyjemnych, ale jest ona istotną alternatywą umożliwiającą dojazd do centralnej części miasta (fot. Radosław Szczęch)

Zmiany organizacji ruchu na ulicy Cichockiego w Puławach, tak by stała się jednokierunkowa domaga się część okolicznych mieszkańców. W ten sposób chcą zmniejszyć ruch w tym miejscu.

Ulica Cichockiego stała się koszmarem komunikacyjnym z tytułu ruchu dwukierunkowego. Od lat nie jest wprowadzana zmiana organizacji ruchu, a stworzyłoby to około 20 nowych miejsc parkingowych – apelował do prezydenta miasta podczas ostatniej sesji radny Ignacy Czeżyk.

Co na to Zarząd Dróg Miejskich w Puławach? – Analizowaliśmy taką zmianę. To nie przyniosłoby nawet jednego dodatkowego miejsca parkingowego – uważa Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM. – Otrzymaliśmy wniosek, żeby ta ulica była jednokierunkowa, a ruch był możliwy jedynie od strony Al. Królewskiej do ul. Zielonej. To spowodowałoby konieczność drogiej przebudowy skrzyżowania z Zieloną i wcale nie rozwiązałoby największego problemu, jakim jest wyjazd z ulicy Cichockiego. Jeśli już, to większy sens miałby ruch w odwrotną stronę, ale tak naprawdę obecne rozwiązanie jest optymalne – wyjaśnia dyrektor Stolarski.

To optymalne według drogowców rozwiązanie w praktyce nie wygląda jednak najlepiej. Ulica Cichockiego jest bardzo wąska, samochody stojące po jednej ze stron utrudniają mijanie. W efekcie, żeby uniknąć zderzenia wielu kierowców musi częściowo wjeżdżać na chodnik. Z drugiej strony zablokowanie ruchu dwukierunkowego odbyłoby się ze szkodą dla wielu kierowców, którzy przecież mimo trudności wybierają tę ulicę.

Co ciekawe, ZDM przeprowadził jakiś czas temu ankietę wśród mieszkańców os. Cichockiego i większość głosów opowiedziała się przeciw zmianom. Ci, którym przeszkadza ruch samochodów na tej ulicy chcą natomiast doprowadzić do jego znacznego ograniczenia. Wydaje się jednak, że w sytuacji, w której ulica Piłsudskiego jest jednokierunkowa, zablokowanie kolejnej możliwości dojazdu do tej centralnej części miasta pogłębiło tylko ten, cytując radnego Czeżyka, „komunikacyjny koszmar”.

SONDA
Liczba głosów: 121

Ruch na ulicy Cichockiego w Puławach powinien się odbywać:

76.86 %
W obie strony
19.01 %
W jedną stronę
4.13 %
Nie mam zdania
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chore to się zaczęło jak skasowali połowę PCK. Ostatnio był pomysł, żeby z Piłsudskiego zrobić deptak, teraz Cichockiego w jedną stronę. Jacyś chorzy ludzie tu żądzą, może pora ich zmienić?
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2015 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Czyżyk to czym się niby porusza?
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2015 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan radny zaistniał w mediach, poprawia ruch drogowy na ul. Cichockiego w jednym kierunku do Krzyża. Proponuje tunel od ul. Al. Królewska do Ul. PCK.
Rozwiń
Maciek
Maciek (8 czerwca 2015 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To żeby zaprakować na jednym z tych dodatkowych miejsc trzeba będzie objechać Zieloną Głęboką i Aleję Królewską.. z kilometr będzie... Zły pomysł.

Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2015 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak.Zróbcie wszystkie jedno kierunkowe.Dajcie zarobić stacjom benzynowym i taryfiarzom!!!OSZOŁOMY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!