poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

W weekend maraton rowerowy wokół Puław i Nałęczowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2014, 12:00

Zawody rowerowe w czterech kategoriach na dystansach od 7 do 86 km. W weekend w Puławach i Nałęczowie po raz drugi odbędzie się Merida Mazovia MTB Maraton

Merida Mazovia MTB Maraton to największy w Polsce cykl imprez rowerowych dla amatorów. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Cezary Zamana, polski kolarz szosowy. Szczyt jego kariery przypadł na przełomie wieków. W 2003 roku wygrał Tour de Pologne.

W organizowanej przez niego imprezie mogą pojechać zarówno zaczynający swoją przygodę z rowerem jak i kolarze od lat związania z tą formą rekreacji.

- Oprócz maratonu uczestnicy imprezy mogą liczyć na dodatkowe atrakcje m.in. zabawy dla najmłodszych. Można też dostać specjalną kartę uprawniającą do zniżek w pensjonatach, restauracjach i barach - mówi Rafał Suszek, radny z Kazimierza i pomysłodawca imprezy w powiecie puławskim. - To doskonały sposób na ściągnięcie w nasze okolice nowej grupy turystów, którzy chcą aktywnie wypoczywać. Mamy szansę aby w ciągu kolejnych kilku lat trójkąt Puławy-Kazimierz-Nałęczów stał się zagłębiem kolarstwa górskiego w Polsce. Malowniczy krajobraz, bogata rzeźba terenu i największa w skali Europy liczba wąwozów to idealne warunki do takiej imprezy.

Podczas ubiegłorocznej edycji w Puławach na starcie pojawiło się blisko 800 kolarzy, a w Nałęczowie - 700. - Byli goście z całej Polski. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze większa - dodaje Suszek. - Tak jak podczas pierwszej edycji będą różne kategorie i dystanse. Nowością jest specjalna kategoria dla zawodników z Puław.

Zawody zostaną rozegrane w czterech kategoriach - hobby, fit, mega i giga. W zależności od stopnia trudności zawodnicy pokonają trasę o długości od 7 do 86 km.

Uczestnicy muszą zapłacić wpisowe: 70 zł - za udział w wyścigach Fit, Mega i Giga, (80 zł w dniu startu do godz. 10.30), 30 zł - na dystansie Hobby niezależnie od terminu wpłaty, 50 zł - za pojedynczy start od osoby do 18 roku życia, niezależnie od terminu wpłaty, 10 zł - opłata opiekuna osoby niepełnoletniej na dystansie Hobby. Organizator zapewnia m.in. doraźną pomoc serwisu rowerowego przed startem, ubezpieczenie NNW, bufety na trasie, ciepły posiłek regeneracyjny i zabezpieczenie medyczne.

Szczegółowe informacje na www.mazoviamtb.pl oraz w biurze zawodów: Puławy - "Marina Puławy”, ul. Portowa 3, Nałęczów - Park Zdrojowy, al. Grabowa.

Program

Puławy (7 czerwca) - godz.10.30 - start na dystansie hobby, godz. 11.30 - start na dystansach fit, mega i giga.

Nałęczów (8 czerwca) - godz. 10.30 - start na dystansie hobby, 11.30 - start na dystansach fit, mega i giga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Nałęczów MTB Puławy
ten tego ...
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ten tego ...
ten tego ... (3 czerwca 2014 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jechałby

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!